Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

grafik tasarım eğitimi hakkında yardım lütfen

esraBACI

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar merhaba
aranıza yeni katıldım.günlerdir formu inceliyorum aradığım yardımı bulabilirsem bidaha boşuna başlık açmıyım diye ama kafam daha fazla karışmaya başladı :)
ben yaklaşık 1yıldır muhasebecilik yapıyorum(benim kişiliğime çok zıt bi departman ama mecbur kaldım)ve çok uzun zamandır grafik tasarım eğitimi almak istiyorum.fakat eğitimi nerden alırsam daha sağlam olur.benim gibi bu işe kurs ile atılmış olan arkadaslarım varsa cok rica ediyorum yardımlarını esirgemesinler.
kursu bitirdikten sonra matbaada calışmak şartmı?kendimi nasıl geliştirebilirim.kursa başlamadan önce yapmam gereken bir ön hazırlık varmı?hayal gücüm konusunda bi endişem yok fakat çizimle alakalı sorun yaşıyabileceğimi düşünüyorum.fikrini sorduğum bikaç arkadaş desen kursuna gitmemle alakalı fikirlerini beyan ettiler.sizin önerebileceğiniz (ist. avrupa yakasına yakın) bir desen kursu varmı?bu işi senelerdir yapan profesyonellermiz; sizce meslek seçimi konusunda çokmu geç kaldım.1986 doğumluyum.
çok rica ediyorum fikirlerinizi paylaşın.söyleyebileceğinz tek bir kelime bile hayatımın dönüm noktası olabilir.şimdiden çok teşekkür ediyorum...

Benzer konular

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Ben size
https://www.vektorelbilisim.com/kurslar/index.aspx

Vektörel bilişim' i tavsiye ediceğim. Çünkü hem profesyonel eğitim veriyorlar hemde eğitim seviyeleri gayet güzel. Kendileri ile iletişime geçerseniz size daha detaylı bilgi vereceklerdir.

İkinci sorunuzada gelelim : Tabiiki bu işin eğitimini almanız güzel birşey . Ancak eğitimini almanız camiaa nın içinde iş tutar bir grafiker yada buna benzer bir kişi olduğunuz anlamına gelmemektedir malasef. Sebebi de heryer her eğitim kurumunda bu işin eğitimini veriyorlar. Ancak iş dünyası bambaşkadır. İçine girmeden ne demek istediğimi anlıyamazsınız...

Bu arada eğitimini almak istemeniz çok güzel, HERŞEYDEN ÖNCE EĞİTİM ŞART !
Saygılarımla...

esraBACI

🌱Yeni Üye🌱
cevabınız için çok teşekkürler.fakat tavsiye ettiğiniz eğitim kurumu Ankara'da.Fakat ben İstanbul'da ikamet ediyorum :(

Nazy

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.maxicep.com
Eğitim Alma İsteğiniz Gerçekten Güzel
Fakat Neyazıkki Grafikerlik Artık Eskisi Gibi Resim Yapmak Çizim Yapmak Değil
Aslında Öyle Ama
Zaman Şartları Grafikerliği Bilgisayar Operatörlüğüe Çevirmiş Durumda.
Grafik Düünyasına:) Hızlı Bir Giriş Yapmak İstiyorsanız
Size Tavsiye Öğrenme Amaçlı veya Yardımcı Grafiker Olarak İşe Başlamanızdır.
Eğer Yeterli Olmaz İse Haftasonları Kurslardan Destek Alabilirsiniz

ufukdural

♾️Grafik Gurusu♾️
Kendine güveniyorsan yardımcı grafiker olarak işe başlamanı tavsiye ederim.
Yaşın itibari ile geç kalmış değilsin elbet..
Akademik eğitimle de bilgilerini destekleyebilirsin..
Ama ne kadar sabırlısın bunu iyi ölç.
çünkü bu iş ciddi sabır isteyen ama bir o kadar da keyifli bir meslek..

saygılarımla

sebograph

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.esyazilimbilisim.net
ben yardımcı grafikerlikle başladım üstadım 17 yıldır bu işi yapıyor ve gerçekten bana kalırsa en iyi yol yardımcı grafiker olarak başlamak şu yönden iyi tasarımı birebir onunla beraber yaşıyarak öreniyorsunuz işlerin başlangıcı dizayn baskıya gidişi herşeyi görerek öğreniyorsunuz ve corel üzerine çalışacaksanız mutlaka bi matbaada çalışmalısınız ben daha bir matbaada çalışmadım ve bunun eksikliğini gerçekten hissediyorum o yüzden web tasarım ağırlıklı çalışıyorum sanırım matbaa bu işi pekiştiren bi yer her grafiker biraz matbaa tozu yutmalımı desek acaba :D

esraBACI

🌱Yeni Üye🌱
aslında ben bilge adam gibi ayrıntılı bilgi veren bi kurs düşünmüştüm ama sanırım okadar abartmaya gerek yok.zaten bildiğim kadarıyla bu saydıgınız programların hepsinin arayüzü aynı.o yusden biraz giriş yapılsa bende kendimde deneye deneye öğrenebilirim heralde.

bide soru sorma konusunda abartmıyorumdur inşallah ama son bişey daha söylemek istiyorum.suan beni hiç bi grafikerin yanına almayacagının bilincindeyim :))) fakat kaba taslak programları öğrendikten sonra beni yanına alıcak bi grafikeri nerden bulabilirim :)
cünkü bu meslekle alakalı hiç çevrem yok..
genelde aşçıyız biz :)

sebograph

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.esyazilimbilisim.net
esra hanım bu programların arayüzü hakında biraz yanlışınız var birbirine benzemkten ziyade biraz uzaklar diyebilirim ancak menülerin isimleri ve içerikleri hemen hemen aynıdır yani birini öğrendiğiniz zaman diğerini öğrenmeniz daha kısa zaman alır ben bi grafikerin yanında başlarker corel photoshop vs hakkında hiç bişey bilmiyodum yanlız ben daha önce tekstil sektöründe assyst ve gerber programlarında model tasarımları yapıyordım sizde bu forumu kullanarak gerekli programların bölümlerinde araştırma yaparsanız yeni başlama hakkında çok iyi bir önbilgiye sahip olabilirsiniz ve yazdıklarımı kesinlikle kurslar bi işe yaramıyor olarak algılamayın benim maddi imkanım olsaydı mutlaka bir kursa giderdim ama ben bir tanıdığım ajans sahibinin yanında bu işe başladım bu yüzden bir avantajım oldu .

Beginner

🌱Yeni Üye🌱
Yardımcı Grafiklerlik nasıl bir şeydir acaba?
Şahsen ben çok olmak isterim. Bunun hakkın da bilgi verebilir misiz?

umutlu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hiç bilmeyen biri de yardımcı grafiker olabilirmi yani?

esraBACI

🌱Yeni Üye🌱
sanırım bu birazda hiç bişi bilmeyen ve ''grafiker olucam ben'' diye cığıldayan bi elemanı yanına alabilecek usta grefikerin sabrına bağlı :))

lucienx

🌱Yeni Üye🌱
sana desen konusunda yardımcı olamam ama grafık konusunda bılısım egıtım merkezını onerebılırım.Cok ıı egıtım verıyorlar ama sen benım dememle yetınme bence gıt bırde oradakı ılgılı kısılerle konus.

Büşra Giritoğlu

♾️Grafik Gurusu♾️
açıkcası programlar aslında hiçde birbirine benzemiyor öyle görünsede mesela ben vektörel program olarak freehand kullanıyorm azcık corelde biliyorum ama freehandde yaptığım aynı işlemi corelde yaptığımda çok farklı bir yöntemle oluyo.kendi kendine öğrenirsn ama biyerde tıkanıp kalırsn.en azından belediyelerin kursları oluyo araştır derim.tabiki arkadaşlarında dediği gibi ilk başta yardımcı grafiker olarak işe girebilirsn.bu işe başlarken matbada çalışarak başlasan daha iyi işin temelini öğrenmiş olrsn ve en iyi eğitimi aslında çalıştığın ortamda işleri takip ederek kim neyapıyo diye bakarak ve kendin bşyler yaparak öğrenirsn.bilge adam çok iyi bukonuda ama bütçeni zorlar en iyisi belediyenin kursları.desen konusuna gelince artık günüzde çizim falan gerekmiyo hernekadar önemli olsada.şunuda unutma bu işde ençok portfolyona birde referansına bakarlar.kendini çok geliştirmen gerekiyo azimliysen zaten yaparsın.