Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Ders 3 - Insert ve Properties Menüleri

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Bu dersimizde Insert ve Properties Menülerini sizlere tanıtmaya çalışacağım.

Insert Menüsü:

Insert Menüsü,resimler,tablolar,özel karakterler,formlar ve Html gibi sayfanıza ekleyebileceğiniz bir çok nesne içerir. Insert menüsü 7 kısımdan meydana gelir.Bunlar:
Common(Ortak)
ders1002tl4.jpg

Layout(Mizanpaj)
ders1003tr1.jpg

Forms(Formlar)
ders1004gi8.jpg

Data(Data-Veriler)
ders1005zt6.jpg

Spry
ders1006lz9.jpg

Text(Metinler)
ders1007di6.jpg

Favorites(Sık Kullanılanlar) olmak üzeredir.
ders1008gl2.jpg

Bu grupların nesnelerinin kendilerine ait özel alt grupları vardır.Bunlara yanlarındaki küçük siyah okla erişebilirsiniz.Sayfanıza herhangi bir eleman (tablo,resim vb.)eklemek için imleci istediğiniz yere götürüp insert menüsünden ilgili butona (Common >>Table) tıklamanız yeterli olacaktır.

Propeties Menüsü:

screenshot004qz1.jpg

Bu menü bir belgedeki seçili metinlerin,resimlerin,tabloların ve diğer nesnelerin niteliklerini görmek ve düzenlemek için kullanılır.Properties menüsü bağlama duyarlıdır.Yani seçilen nesneye bağlı olarak arayüzü değişir.Çalışırken daha çok ortam yaratmak için bu menüyü kolayca gizleyebilirsiniz.Sol üst köşede Properties yazısının yanındaki küçük siyah oka bir kez tıklarsanız gizlenir,tekrar tıklarsanız yine aynı haline döner.

Insert Menüsündeki araçların kullanımına diğer dersler içinde değinileceğinden dersimizi burada bitiriyorum.Kolay gelsin.

PDF Olarak İndir.