Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Gazete baskısı için teklif istiyorum...

ulala

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.guneyege.net
İyi günler aşağıdaki özelliklerde baskı yapabilecek tercihen webofset yada kısa sürede basabilecek matbaa arıyorum.

Yayın Süresi: Haftalık
Yayın bölgesi: Muğla
Sayfa Sayısı: 4 sayfa renkli + 12 sayfa siyah beyaz
Ebat: Ulusal boyut
Tiraj: 1700

Notlar:
- Quark’ta tasarım yapılıyor ancak matbaadan istek gelmesi halinde indesign’e de geçiş yapılabilir.
- 5 yıldır ulusal gazete basan bir matbaa ile çalışıyoruz, ancak fiyat ve zaman zaman kalite sorunu yüzünden yeni bir matbaa arıyoruz.
- Bugüne kadar hiç ödeme problemi çekmedik. Aylık ödeme periyotları halinde çalışıyoruz ve en geç ay bitiminden 5 gün sonra ödemenin tamamı yapılıyor.
- Renkli sayfa sayısında yada gazetenin tüm sayfa sayısında yılın belli dönemlerinde artış yaşanabiliyor. Geçtiğimiz kurban bayramında 28 sayfası renkli olmak üzere 44 sayfa gazete çıkarmıştık.
- Aynı şekilde tirajda da belli dönemlerde artış olabiliyor. O haftaki haberin bizce satma değerine göre 2000, 2250 hatta 2500 tiraja çıktığımız olabiliyor.

İstekler:
- Ebat: Mutlaka ulusal olacak diye bir kaidemiz yok. Gazeteler malum ara ara değişiklik yapabiliyor, İstediğim gibi çalışan bir matbaa bulmam halinde tabloit’e dahi dönebilirim.
- Kalite: İşin kaliteli olması tabii ki yine üst tercihler arasında yer alıyor. Kim istemez ki Habertürk gibi bir kağıda basılmış gazete vermeyi???!
- Zaman: Teklifinizde gazetenin son sayfasının web ortamından size ulaşımından ne kadar sonra işi teslim edebileceğinizi, işi bize ulaştırabilecekseniz hangi yollarla ulaştırabileceğinizi belirtmenizi istiyorum. (Şu anda gazetemiz ulusal bir dağıtım ağı ile satıldığı ulaşımda sorun yaşamıyoruz)
- Ve Tabii ki Fiyat: 1700 adet 4’ü renkli 16 sayfa gazete fiyatının yanı sıra, tiraj artışı ve siyahbeyaz veya renkli sayfa artışında da uygulanacak fiyatı öğrenmek istiyorum.