Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

deniz_nur

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ya şimdi benim gözüm korktu ben şuan lisedeyim ve grafik tasarım bölümü okuyorum çizimim ii değil ama tasarım yapmayı seviyorum... ben yetenek sınavında ne yapacam ya :(:(:(:(:(

aleyna53

🏅Acemi Tasarımcı🏅
şu zamana kadar ne yapacağını yada yapabileceğinden emin olamayan bir insan yetenek sınavlarına girip boşa zman harcamasın derim ben ayrıca çizimin bırak iyi olmasını mükemmel olması lazımki binlerce kişi arasından ayırt edilebilesin ve artık günümüzde yetenek sınavlarına giren herkesin çizimi bir hayli iyi olduğu için yetenek sınavlarında esiksi kadar da kolay olmıyor eskiden sadece çizim yeterli iken artık herkes çizebilir olduğu için hayal gücü vs başka şeyleride işin içine soktular yani lafın kısası sadece iyi çizmekten öte olman gerekiyor

deniz_nur

🏅Acemi Tasarımcı🏅
şu zamana kadar ne yapacağını yada yapabileceğinden emin olamayan bir insan yetenek sınavlarına girip boşa zman harcamasın derim ben ayrıca çizimin bırak iyi olmasını mükemmel olması lazımki binlerce kişi arasından ayırt edilebilesin ve artık günümüzde yetenek sınavlarına giren herkesin çizimi bir hayli iyi olduğu için yetenek sınavlarında esiksi kadar da kolay olmıyor eskiden sadece çizim yeterli iken artık herkes çizebilir olduğu için hayal gücü vs başka şeyleride işin içine soktular yani lafın kısası sadece iyi çizmekten öte olman gerekiyor

bence boşuna zaman kaybetme değil çünkü ben başka bi meslek yapamam bundan sonra...

dennys

🌱Yeni Üye🌱
merhaba ben abant izzet baysal üniversitesi grafik bölümü öğrencisiyim..öss den alacağınız 160 lık puan yetenek sınavına girmenize hak tanır. yetenek sınavıyla girerseniz güzel sanatlar fakültesi 4 yıllık okursunuz. kontejyan yada direk öss puanınızla girerseniz meslek yüksekokullarında 2 yıllık grafik eğitimi alırsınız..düşündüğünüz üniversite varsa web sayfalarından bölümler hakkında bilgi edinebilirsiniz...:D

du_rock

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhaba arkadaşlar
ben meslek lisesi grafik tasarım okudum şimdi üni. hazırlanıyorum yetenek yok diye göz korkutmayın işin %5 lik kısmı yetenek gerisi çalışmak grafik sınavlarına hazırlanan arkadaşlar bol bol kara kalem çalışın sınavların genel sitili portre, logo ve mekan çizimlerinden oluşmakta hayali ürünlerde çok önemli ufkunuzu hep açık tutun örneğin gecen yıllarda bi sınavda köprü çiizimi istemişler herkez ayrıntılı şekilde çeşitli köprüler çizerken bi arkadaşımız tek bir çizgi atıyor ve srağah köprüsü yazıyor ve sınavı kazanıyor yani çizim kadar hayal gücüde çok önemli hazırlanan arkadaşlara şimdiden başarılar....

eddA_

🏅Acemi Tasarımcı🏅
güzel sanatlar fakültesinde grafik tasarım okuyorum bende..en başta burda denıldıgı gıbı yetenek ve cızım cok onemlı bazıları bunu savunmasada yeteneksız arkadaslar baya zorlanıyo bu bolumde..sınavdan barajları gecmenız yeterlı fakat yetenk sınavlarında yuksek puan sart..cızımlerde ozellıkle arastırma cızgılerıne cok onem verıyorlar yanı raht cızıp cızmedgınıze..ben bu ısı bılıyorum der gıbı cızınkı kendınıze guvendıgınzı anlasınlar :) bunlar dsında bölum gayet eglencelı bı bolum cok degısık ısler yapılıyo fakat cok cok fazla odev ve cızımde var..2 gun sure verılıp 100 150 eskız ıstendıgı oluyo..vıze fınal zamanı 2 gun uyumadıgımı bılırım..kolay bır bolum degıl :( ama bölümü sevmek bunların ustesınden gelıyo :)

ozcan kara

🌱Yeni Üye🌱
green_eyed isimli arkadasım bir kaç sorum olcak rica etsem iletişime gecebilirmisin benimle

ozcan_kara2@************

freaks

🌱Yeni Üye🌱
Ben şuan dersneye artı resm kursuna gidyorum.bu sene çook ii hazırlandım.konya resim öğr. ve ankara gazi üni.graafk tasarm sınavlarına gireceğim.gazi üniv.hakkında bilgi almak istiyorm.mesela nasl çizimler istiyor ? koyumu ? açıkmı ? bol araştırma çizgilimi ?

yakamoz_elif

🌱Yeni Üye🌱
slm iki yıllık okula nasıl girdiniz bana anlatırmısınız acaba önemli lütfeeen

yakamoz_elif

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlarrrr ben 2 yıllık össye girerek kendi puanımla üni.ye gitmek istiyorum hangi üniversiteler alıoo 2 yıllık bana ulaşın lütfeen

burcmm

🌱Yeni Üye🌱
arkadaslar ben meslek lısesı grafık bolumu son sınıftayım ve yetenek sınavına gırecegm bunun ıcın öss ye gırmem ve basajı gırmme sart bazı üniler öss puanına cok bakıo cızıme bıraz bakıo, bazı üniler çizime full bakıo öss puanını fazla önemsemıo sıze bır sıte verecegm o sitede kontenjanı össden ıstedıgı puanı yazıor ınsallah yardımı olur size bide desen ve imgesel tasarım göründügü kadar kkolay degıldır bunu işin içinde olanlar bılır ..::ATOLYE DOSEM::..

paşa20

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar Ben Meslek Lisesi Grafik Tasarım Mezunuyum şuanda Grafiker yardımcısıyım. eğer grafiker olmak istiyorsanız 4 yıllık olarak GSF ve Eğitim Fakültelerinde var Buda Yetenek Sınavıyla alıyor girmeniz çok zor ama çalışırsanız estetik görüşünüz ve çizim yeteneğiniz varsa kazanırsınız :). 2 yıllık bölüm de ve grafik olarak ama meslek grafik yada matbaa çıkışlı değilsen seni almıyor lar meslek liseleri direk bu bölümlere geçiş yaptığı için öncelik onların ve kontejan az olduğu için geçiş yapan arkadaşlar bile açıkta kalıyor. illaki bu mesleği yapacağım diyorsan çıraklıktan başla ve bilgisayardaki tasarım programlarını öğrenmeye başla MAC bilgisayar kullanmayı öğrenve ve yolda yürürken süretli etrafındaki tabela bilboard lara falan bak çizgilere tasarımlara
:))

nauqhty_qirL

🌱Yeni Üye🌱
bnde mesLek Lisesi son sınıfım ama biLişim teknoLojiLeri böLümüyüm :( ama qrafikerLiqi seviyorum ve şuanda stajerlik yapıyorum bi matbaada çokta başarıLıyım ama öss'de katsayı farkı var biliosunuz ve puanımı kırcakLar aLan dışı tercih yaptıqım için diyeLim tutturdum güzeL sanatLar faküLtesini bu yetenek sınavı mecburimi :( bnm çizimim hiç ii deiL :S kagıt üzerinde çizim yapamıyorum ama mac bilqisayarda iim program hakimiyetimde var :( bu yetenek sınavına qirmeden qrafik tasarım okuyamazmıyım :(

CaptainJack

🌱Yeni Üye🌱
Bir bilgisayar bölümü mezunu olarak çok hayal kırıklığı yaşıyorum. Keşke zamanında meslek lisesine gitmeseydim diyorum. Şu anda bir sınav genci olarak grafik tasarım okumayı düşünüyorum. Fakat alan dışı tercih olduğundan puanım kırılıcak. 4 yıllık fakülteler yetenek sınavlarıyla alıyor(ne kadar kazık olsa da). Kendime çizim konusnda güveniyorum. Yetenek sınavlarının zor olduğunu (en azından yazıldığı kadar) gördüğümde hayal kırıklığı yaşadım. Peki yetenek sınavlarına hazırlanın derken ne çizebiliriz ? Obje, desen, mekan, insan, portre?? Çok kararsız kaldım :\

die4u

🌱Yeni Üye🌱
YARDIM ACİL!

Yeni sınava girdim (ygs-lys) tercih yapmadan önce grafikerlik kaç puanla alıyor öğrenmek istiyorum... ankara dayım ve hacettepe de güzel sanatlar fakültesinde bu bölüm varmış öğrendiğime göre ne yapmam lazım yeni sınav sistemine göre... Autocad 3D Max Photoshop gibi programlarla uğraşmayı çok seviyorum ve sevdiğim bir mesleki bölüme girmek istiyorum bilgi verirseniz sevinirim.

Teşekkürler

tuncaygrf

🌱Yeni Üye🌱
Selam arkadaşlar
Okumak için önce ya kitabı ketçap döküp yiyeceksiniz ki yetmezzz özel yetenek te gerekiyor onun icinde mutlaka bir kusa gitmeniz gerekiyor yada
babamın pazası var benimde huzurum var dersiniz:) (benim lafımdır :) ) yasarsınız barayı yıllık yaklaşık olarak 15 milyardan falan başliyor galiba alirsiniz diplomayı

sonra bir bakarsınız diplomayı almaklada iş bitmiyormuş :)))

ALLAH herkezin yardımcısı olsun

mRwe_o6

🌱Yeni Üye🌱
grafik bölümü resim öqretmenLiqi - iç mimarLık - moda tasarımı _ end. tasarm fLan bu bölümlere qirmek isteyenler baraJı qeçtikten sonra öss den 3 ay sonra yetenek sınwlarına qirmye hak kazanolarmş.. yetenek sınawında da 3 çizim yapılıormuş.. 90 dk her biiri.
obje çizimi-imgesel ( msla pazar yeri _ otobüs durağı) diğeri de karşımıza bi model otrtuolar bnu çizin diolar .. çizimin ii olması için çizim kursuna qitmek şart . ben qdiorm çokta yararı oluo kompozisyonm çizqilerim felan düzeldi ..

gissem

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar size acil bir şey danışacağım.

gazi üniversitesi, güzel sanatlar görsel iletişim tasarımı yetenek sınavına giricem, geçen yılların sorularını araştırdım fakat bulamadım, 2 aşamadan oluşuyormuş, desen ve imgesel. İmgeselde ne tür sorular çıkar yardımcı olur musunuz?

tasarlamak

🌱Yeni Üye🌱
slam arkadaşlar dgs sınavıyla grafik ögretmenligine geçiş yaparken dgs sınavı yeterlimi yoksa yetenek sınavınada giriyomuyuz aynı zamanda....

ADMDesign

🌱Yeni Üye🌱
bildiğim kadarıyla dgs sınavıyla geçiş yaptığınızda yetenek sınavı yapılmıyo