Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Gazete tasarımı

okanberk

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Yerel bir gazete siyah beyaz olarak çıkıyor...

manset.jpg

Hepyek

👑Efsanevi Grafiker👑
Her sey dört köse olmus yahu :p
Çerçevelerine frame vermek zorunda degilsin.

ares41

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yerel gazete diye herşeyi kutu kutu yapmak zorunda değilsin. biraz hareket kazandırmalısın yazılara tireleme yap, yazılar aynı hizada olsun birde o sol taraftaki sayfanın tarihi çok büyük, sağ taraftaki stün hiza ve büyüklüğüne dikkat et, aşırı siyah kullanmışsın ama en önemlisi herşeyi kutu içine sokma. madem kutu içine soktun hiza ve boşlukarı eşit yap.

serhendi

🌟Usta Tasarımcı🌟
corelde mi yaptın bunu....

en iyisi sen bi aksam-milliyet gibigazeteleri iyi takip et derim güzel bir mizanpaj programı kullan... (quarkxpress gibi..)

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
bu heyecan hiç bitmeyecek
bu yazıyı blok yapsan daha hos olur direk orası göze carpıyor....

birde mansetin yazısı resmin altındamı kalmıs benmi öyle görüyorum
(sanırım 5. sütun)

ebulbul

🌱Yeni Üye🌱
freehand veya quarks veya da corel draw hangisi ile yaptın bilmiyorum ama yerel gazete deyip geçmemek lazım daha estetik daha göze hoş olabilir kare kare haber okuyo gibi oluyo biraz bikare bitti diger kareye gazete okurkenki gözde akışkanlığı sağlamıyo açıkcası. emegine sağlık yinede.

okanberk

🏅Acemi Tasarımcı🏅
değerlendiriyorum tabi ama tek başınasanız ve her gün çıkması gerek bir gazeteniz varsa biraz kasıyo elbette.. Ama önerileri değerlendireceğim tabiki eleştirilmek kötüde olsa hoşuma gitti :) Başka öneri yada tavsiyeleriniz varsa değerlendireceğime emin olabilirsiniz hatta bu başlık altına örnek donelerde yükleyebiliriz
Herkese kolay gele :)

crazyglad

👑Efsanevi Grafiker👑
emek vermişsin baya o kadar kötü değil ama çok iyide değil yazılar biraz daha derli toplu olabilirdi...

karub03

🌱Yeni Üye🌱
afyonkarahisar'da yerel bir gazetede çalışıyorum ve artık yaptığım gazeteyi beyenmiyorum yeni tasarım modelleri(Yanlış anlamayın program değil istediğim) arıyorum. yani daha ilgi çekici bir gazete yapmak istiyorum. yardımcı olursanız sevinirim