Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Sinema afişi - son cemre

Çanakkale83

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba!

Ben photoshopta bir afiş yaptım ama aifş boyutları konusunda hiç bilgim yok. Nette araştırdım 50*70 cm boyutlarında oluyormuş genel olarak. Ben de cm olarak ayarladım pixel'i program ayarladı 1890-2646 pixels:smile: ama sonra değiştirdim. Bu konuda bilgi verir misiniz? Öneri ve eleştirilerinizi de bekliyorum. Yazıları başka bir programla yazdım photoshopta istediğim gibi yazamıyorum henüz.:sadsmile:

85056173.jpg

2copybyp.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

küheylan

🌟Usta Tasarımcı🌟
afişlerbence çok hoş eline sağlık

Çanakkale83

🌱Yeni Üye🌱
küheylan teşekkür ederim.

Niye başka kimse bir şeyler yazmamış yorum yapılmayacak kadar mı kötü?:sadsmile: Sıradan mı? Basit mi? Ne her yoruma açığım:) Film gerçek Kasımda vizyona girmesi bekleniyormuş ama başka bilgi yok şiir yazıp afiş örneği yapayım demiştim ama...bir tane daha yaptım inşallah yorum yapan olur. Tamamen uydurma bir film. Sponsor firmalar "3 kasımda sinemalarda" yazısının altında mı olsaydı acaba? a yapım, yapım şirketi diğer 3 firma sponsorluk firmaları. Nasıl olmuş yorumlarınızı bekliyorum.

56286627.jpg

edit: Şimdi görüyorum Güntekin'in yazmam gerekirken yanlış yazmışım düzeltirim en kısa zamanda.

tommy89

🏅Acemi Tasarımcı🏅
İlk afişin bence sıradandı ama hevesin kırılmasın diye bişey yazmadım 2. daha güzel olmuş :) biraz düzen problemin var bence hızalamya dikkat edersen daha iyi sonuçlar alabilirsin mizanpaj her zaman önemlidir çünkü başarılar ilerde daha iyi işler çıkarıcağına eminim. ;)

Edit: Birde Yaprak Yeşermesi yazısında arkaplan ve efek gereksiz olmuş bence bende önceleri öğrediğim ekekleri hemen çalışmarımda uygulamak isterdim ama bunun doğru olmadığını öğrendim yerine göre efek kullanmamız gerekir yoksa çalışmayı boğmaktan başka bir işe yaramaz genelde çalışmaya devam :D

nosradamus

🌟Usta Tasarımcı🌟
Çalışmaların oldukça güzel, ama biraz özen ve dikkat eksikliği var bence...
İlk iki çalışmaların oldukça küçük olmuş, detaylarını göremediğim için fazla yorum yapamayacağım, fakat bu çalışmalarda üst tarafta kullandığın belli belirsiz insan siluetleri oldukça belirsiz kalmış diyebilirim. Ağaç, ordaki kadın siluetine göre oldukça öne plana çıkmış.

Yaprak yeşermesi ise daha orjinal duruyor, ama bunda detayı görebildiğim için daha farklı eksiklikler gözüme çarptı. Öncelikle dekupe etme hususuna önem vermelisin. Ağaç, yaprak ve insanları net olarak kesememişsin ve etrafında oldukça fazla feather uygulanmış, bu da bu materyallerin bütünü olarak olark değil de merkezlerinin daha dikkat çekici olmasına neden olmuş. Yaprak yeşermesi başlığının etrafında kullandığın gradient oldukça abartı olmuş. Yazılar oldukça okunaksız ve herşeyden önemlisi bg texture daha fazla ön planda kalmış, bg nin tasarımında fazla dikkat çekici olması bence bir dezavantaj sayılır. Çünkü ön planda kullandığın materyallari etkisiz kılıyor. Bide insanlar, tasarıma göre oldukça mat görünüyor. Onlarada biraz renk katabilirdin. Daha canlı görünebilirlerdi.

Yine de oldukça hoş tasarımlar olmuş, iyi çalışmalar...

Çanakkale83

🌱Yeni Üye🌱
nosradamus

Ne kadar güzel irdelemişsin çok teşekkür ederim zaten güzel olmuş denmesi için koymuyorum çalışmaları. Eleştiriler olmasa nasıl öğreneceğiz ki? Başlıkları geziyorum eleştirilere tepki veriliyor veya "olacak o kadar" şeklinde rahat tavırlar sergileniyor eleştiren kişi ben olsaydım çoğuna "güzel olduğundan eminsen buraya niye koydun" derdim herhalde.:rofl: Tekrar yaparım dikkat ederek. Çalışmayı büyütünce ben de farkettim kişilerin puslu olduğunu yazıların görünmediğini falan. Diğer iki çalışmayı büyük olduğunu düşünüp küçültmüştüm:rofl: aslında normali büyük olmasıymış.:smile: Teşekkür ediyorum tekrar.

tommy89

Sana da teşekkür ederim haklısın bütün efektleri kullanasım geliyor.:) Programları öğrendikten sonra eğer bir yerde çalışma fırsatım olursa daha iyi öğrenilir muhtemelen. Şimdi daha programları bile bilmiyorum:( Neyse çıkmadık candan umut kesilmezmiş derler:rofl::rofl: