Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Cok renkli bir LOGO´yu ETiKET yapmak.

doganza

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaslar cok renkli bir logoyu etiket yapmak istiyorum. Hani bildigimiz, kendinden yapiskanli etiketlerden (cikartmalardan). Bunu önce basip sonra da poza tanimali bir plotter ile kesmemiz gerektigini biliyorum.

Ama neye basacagimi bilmiyorum. Yani hangi malzeme üzerine baski yapmaliyim?

Benzer konular

doganza

🏅Acemi Tasarımcı🏅
O makinalar cok pahali degil midir? Ben zaten poza tanimali bir plotter almayi düsünüyorum.

Baska ne kullanmaliyim plotteren yanisira? Inkjet yazici olur mu?

tozko

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bence makınaya para werme ısın olduğu zaman gıt matbaacıya o ısını yapar senın.

doganza

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bence makınaya para werme ısın olduğu zaman gıt matbaacıya o ısını yapar senın.
Sadece bir kac etiket icin makina alacak kadar zengin degilim :)

Ben zaten bir plotter alacagim poza tanimali olanlardan, buna ek olarak minumum maliyetle ne kullanabilirim onu sormustum. Ic mekanda kullanilacak logolar icin (örn. PC kasasi üzerine intel - amd logosu vb.) mürekkep püskürtmeli bir yazici isimi görür mü? Dis mekanda (örn. arac üzerine) ne gibi bir malzeme ve makina kullanabilirim?

ulkerer35

🌱Yeni Üye🌱
arkadasim baski sayisi az ise stickher (kendinden yapiskanli) diye bir malzeme var. Bunu krtasiyelerden de saglayabilirsin ama bence hic yorulmadan herhangi bir dijital cikissiya git ve bastir.

grafi77

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ama neye basacagimi bilmiyorum. Yani hangi malzeme üzerine baski yapmaliyim?[/QUOTE]

Demişsiniz tüm renkleri almak ve dayanıklılık bakımından beyaz folyoya basmanız doğru olur bence...
Makina konusunu anlamadım malzeme sormuşsunuz...

SKYTH

🌟Usta Tasarımcı🌟
Mutoh Ultimate kameralı plotterlar piyasaya çıktı 60 lık bir plotter işinizi görür. Poza tanımlamalı plotterlarda şöyle bir problem var kesimini yapacağınız etiketi plotterin tanıdığı bir makinada basmanız lazım. Bu sebeple alacağınız makinanın programının elinizdeki dijital baskı makinasını uyumlu olup olmadığını araştırın.

Saygılarımla.

mert_efe

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.etiketiniz.com
arkadaşım işi ekle buraya bi bakalım ,
adede göre kağıdı ploterla kestirip üzerine serigraf baskı yaptırabilirsin.
işi bitir...

kıvılcım

🌟Usta Tasarımcı🌟
arkadaşımızın anlatmak istediği çok sayıda rekli bir logo var ve bunu etiket halinde istiyor sanırım adet çok fazla değil bunu için serigraf önerisi pek mantıklı gelmiyor kalıp ücreti alınacaktır tek kalıpta iş biter fakat iş bu kaç renk varsa ona göre kalıp ücreti alınır. en uygun olanı baskes uygulamadır onun haricinde fazla masrafa gerk duyma bence

haruncnr

🏅Acemi Tasarımcı🏅
abicim sana bir graphtec plotter cc5000 ve birde Gerber Edge transfer baskı makinesi lazım ozaman etiket türü şeyler yapacaksan eğer. Detayları özelden sora bilirsin

afidanci66

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Piyasanın gözde makinalarından rolandlar da poza tanımalıdır. mesela cx24. Bu makina 1500 ytl civarında. Eğer bu tür işlerin sıklıkla geliyor ve plotter alacaksan en ekonomik ve en ideal plotter diyebilirim. Ayrıca sayı çokta olsa digital baskının metre karesi pek bir şey tutmuyor. En ekonomik çözümlerden birisi diyebilirim. Eğer etiket cam içine yapışacaksa şeffaf yoksa beyaz folyo tercih et. Marka malum ya 3m yada oracle...