Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Göz Rengini Değiştirelim

N/A5

🌟Usta Tasarımcı🌟
Fotomontaj olayına iyice giriyoruz. Bu konu önemli. Neden derseniz, bu işi kapar bide sosyete ve ünlüler camiasında nam salarsanız, kapınızdan ünlü eksik olmaz ama nerde o sans neyse Bu günlerde ünlülerin en çok rağbet ettiği kişiler grafikerler. Çünkü alınacak o kadar çok sivilce, Selülit, Kırışıklık ve Renksiz göz varki.. Şimdi onları öğrenmenin zamanı. Yeni bir meslek dalımız daha var ve biz buna dalış yapıyoruz. Foto Montajcılık

İlk başta resmi Photoshopda açın, ama resmin büyük boy olmasına dikkat edin böylece daha rahat çalışabileceksiniz. Aşağıda görüldüğü gibi resmin üzerine mouse ile sağ tıklayın ve ‘Duplicate Layer’a basın. Resimden birtane daha oluştuğunu göreceksiniz. Sonra alttaki layerda resmin yanındaki küçük göz işaretinin üstüne tıklayarak resmi görünmez yapın. Üstteki resmin seçili olduğuna dikkat edin.

grafikerlernet4hk7.jpg

Şimdi yandaki araç çubuğundan Eraser Tool’u seçin. Üstteki brush menüsünden de Master diameter’ı 19, hardness’ı da %50 yapın.

grafikerlernet2rb3.jpg

Sonra gözün içindeki rengi aşağıdaki resimde olduğu gibi silmeye başlayın. (Layer bölümünde üstteki resimde çalıştığınızdan emin olun

grafikerlernet3cx3.jpg

Sonra alttaki resmi seçerek yanındaki minik göze tıklayın ve onu görünür hale getirin. Resim seçiliyken Image > Adjustment > Hue/Saturation bölümünü seçin.

grafikerlernet5wu3.jpg

Artık ayarlarla oynayarak gözün rengini istediğiniz şekilde değiştirebilir, güzel renkler yaratabilirsiniz.

grafikerlernetiy5.jpg

ve İşte Sonuç.
goz0ym6.jpg