Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

ödüllü vera kurumsal kimlik tasarım yarışması

nilaycel

🌱Yeni Üye🌱
VERA KURUMSAL KİMLİK TASARIM YARIŞMASI

ŞARTNAME

Yarışmanın Amacı
yarışma, VERA İNŞAAT TİC.VE SAN.LTD.ŞTİ.’nin kurumsal kimliğini ortaya koyacak logo, antetli kağıt, kartvizit, zarf, dosya ve tanıtım dosyasının hazırlanması amacıyla düzenlenmektedir.

Yarışmanın Konusu
VERA İNŞAAT TİC.VE SAN.LTD.ŞTİ., Kamu sektörüne üst yapı işleri yapan 16 yıllık bir şirkettir. Sürekli büyüyen ve gelişen yapısı ile birlikte gerçekleştirdiği imalatlar ile sektörde tanınan bir firma olmuştur. Yaptığı işlerdeki özeni ve farklılığını da kurumsal kimliğine yansıtmak amacıyla Dikkat çekici ve hafızalarda yer edici bir logo ve kurumsal sunumda kullanılacak materyallerinin tasarlanmasıdır.

Katılım Koşulları
1. Yarışma, Üniversitelerinin grafik bölümlerinde mezun profesyonellere ve tasarım firmalarına açıktır.
2. Her katılımcı en fazla üç adet eserle yarışmaya katılabilir.

Teknik Koşullar
1. Logo’nun VERA İNŞAAT TİC.VE SAN.LTD.ŞTİ.’ni temsil eder nitelikte, özgün, yaratıcı, işlevsel ve akılda kalıcı bir formda olması beklenir. Logo siyasi veya etnik bir görüş veya düşünceyi ifade edemez, çağrıştıramaz.
2. Seçilen Logo; kurumsal kimlik çalışmalarının bir parçası olarak, şirketi temsil edecek her türlü basılı materyal ve dijital ortamda, medya ve reklam çalışmaları ile promosyon ürünleri, kırtasiye malzemeleri, antetli kağıt, faks, pankart ve benzeri ortam ve faaliyetlerde kullanılacaktır. Amblemin sade, kolay algılanabilen ve hatırlanabilen şekilde oluşturulması beklenmektedir. Amblem tasarımının renkli ve siyah beyaz kullanıma uygun olarak, büyütülüp küçültüldüğünde görselliğinin bozulmayacağı, çok küçük ölçülerde ayrıntıların kaybolmayacağı, çok büyük ölçülerde dağınık görünmeyeceği bir biçimde ve her çeşit baskı ve kesim tekniği ile sorunsuz kullanılabilir şekilde hazırlanması gerekmektedir.
3. Hazırlanacak logo, antetli kağıt, kartvizit, zarf, dosya ve tanıtım dosyası örnekleri Adobe Illustrator, FreeHand, CorelDraw ve Photoshop programlarından biri ile hazırlanmış versiyonları ile yüksek çözünürlüklü TİF uzantılı dosya versiyonlarını da içerecek şekilde CD ortamında da sunulması gerekmektedir.
4. Yarışmaya sunulan eserlerin özgün olup daha önce başka bir yerde yayınlanmamış olması, diğer kurum ve kuruluş amblemlerini çağrıştırmaması gerekmektedir. Teslim edilen eserler Türk Patent Enstitüsü’nce daha önce korunmaya alınmamış olmalı, tescil başvurusu yapılmamış olmalıdır. Sunulan eser daha önce bir yerde kullanılmamış ya da yayınlanmamış olmalıdır.
5. Yarışmayı kazanan katılımcı bahsedilen ödül/telif ücreti dışında herhangi bir ücret talep edemez.
6. Yarışmayı kazanamayan katılımcılar yapılan masraflar vb. adlar altında VERA İNŞAAT TİC.VE SAN.LTD.ŞTİ herhangi bir ücret talep edemez.
7. Sunulan tasarımların VERA İNŞAAT TİC.VE SAN.LTD.ŞTİ.’nin ihtiyacını karşılamaması halinde, VERA İNŞAAT TİC.VE SAN.LTD.ŞTİ. ödül verip vermeme hakkını saklı tutar.
8. Kullanılmayacak olan eserler, sonuçların ilan edilmesini müteakiben teslim edilen adresten alınabilir. Bu süre içerisinde geri alınmayan eserlerden VERA İNŞAAT TİC.VE SAN.LTD.ŞTİ. sorumlu değildir.
9. Yarışma kapsamında tasarlanacak olan materyallerden aşağıda belirtilen miktarlarda tasarımcının önereceği/ anlaşmalı matbaasında baskı yaptırılacaktır. Dileyen katılımcılar ebat, ağırlık, renk ve baskı süreleri ilgili fiyat tekliflerini de tasarımları ile birlikte sunabilirler.
a) Antetli Kağıt 5.000 Adet
b) Kartvizit 2.000 Adet
c) Zarf 2.000 Adet
d) Dosya 500 Adet
e) Tanıtım Broşürü 500 Adet
f) WEB Tasarımı (hosting tarafımızdan karşılanacaktır.)

Teslim Şekli ve İşaretlenmesi
1. Katılımcılar içerisinde tanıtıcı bilgilerin dosyaları ile birlikte, tasarımların yer aldığı CD’yi bir kapalı zarf içersinde VERA İNŞAAT TİC.VE SAN.LTD.ŞTİ.’ne teslim edecektir.
2. Katılımcının ismi CD üzerinde yer alacaktır.
3. Hazırlanacak Tasarımlar 03.07.2010 tarihine kadar VERA İNŞAAT TİC.VE SAN.LTD.ŞTİ.’nin merkezine teslim edilecektir.

Kullanım Hakkı
Katılımcı, VERA İNŞAAT TİC.VE SAN.LTD.ŞTİ. tarafından kullanılması kararlaştırılan tasarımının, VERA İNŞAAT TİC.VE SAN.LTD.ŞTİ.’na süresiz olarak tam kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul ettiğini ve buna bağlı olarak, gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince yarışmaya gönderdiği eserinin çoğaltma, işlenme, yayma, temsil, umuma iletim, faydalanma vb. umuma arz ile ilgili bilumum haklar için VERA İNŞAAT TİC.VE SAN.LTD.ŞTİ.’na tam lisans/yetki verdiğini kabul eder.
Katılım formunu imzalayan katılımcılar, bu şartnamenin tüm koşullarını, yarışma şartlarını, VERA İNŞAAT TİC.VE SAN.LTD.ŞTİ.’nin kararlarının tamamını kabul etmiş sayılırlar.
Yarışma Takvimi
Son Başvuru tarihi: 03/07/2010 saat 12.00
Değerlendirme Tarihi: 08/07/2010
Sonuçların Açıklanması: 09/07/2010
Ödül
Ödüller; aşağıda belirtilen net miktarlar ve artı KDV’dir.
Birincilik Ödülü 1.500 TL
İkincilik Ödülü 750 TL
Üçüncülük Ödülü 500 TL

Yarışmayı Açan Şirket ve Tasarımların Teslim Adresi
Adı VERA İNŞAAT TİC.VE SAN.LTD.ŞTİ.
Adres Ceyhun Atıf Kansu Cad. No:145/10 Balgat ANKARA
Tel. 0 312 473 12 13
Faks 0 312 472 63 04
Web sitesi VERA İNŞAAT CONSTRUCTION
E-mail vera@verainsaat.com.tr

akalin1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.isaakalin.com
hocam yarışmayı firma kendisi düzenliyo sanırım.. acaba nekadar güvenilir ?

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
mesela bana, 1.500 liraya bu tip bir kurumsal kimlik yaptıramazsınız, hiç bir profesyönel şirkette bu paraya bir kurumsal kimlik hazırlamaz...

ucuza getirme durumu... anlıyorum...

ama bu kadar da alenen olmaz ki bu canım.

ödül parasını belirlemeden önce en azından reklamcılar derneği, fiyat listesinden kurumsal kimlik fiyatına baksaydınız.

bence hala da bakabilirsiniz.

başarılar ( ironi amaçlı )

burkii71

🌱Yeni Üye🌱
Talep ettiğiniz hizmet ve karşılığı olarak düşündüğünüz ücretin birbirini karşılar olmaktan çok çok uzak olduğunu söylemek lazım. Bu fiyatlara değil kurumsal kimlik logo bile zor yapılır. Siteye üye arkadaşların tamamına yakınının da böyle düşündüğünü sanıyor / umuyorum.
Tasarım bu kadar ucuz bir "şey" değildir.
Tersten gidersek bu fiyata yaptıracağınız çalışma kurumsal kimlik değildir.

nilaycel

🌱Yeni Üye🌱
Firmada bugüne kadar kimsenin hiçbir alacağı kalmamıştır. Ödemenin düzenli olacağına emin olabilirsiniz. Evet fiyat düşük harcanmış bir emek çaba için bende katılıyorum ama yönetim bu şekilde bir fiyat çıkarmış. Yarışmak isteyen şansını denemek isteyen arkadaşları bekliyoruz.

mgyknt

🏆Pro Tasarımcı🏆
teknik koşullarda ki 9. maddeyi anlamayan bir ben miyim?

insidethefire

🌟Usta Tasarımcı🌟
teknik koşullarda ki 9. maddeyi anlamayan bir ben miyim?

sanırım, tasarımı seçilen katılımcının tercih ettiği matbaada basılabilecek, ordaki adetlerde firmanın istediği adetler, yani onun ücretini ayrı olarak vereceklerdir

vatandas2009

🌟Usta Tasarımcı🌟
bu firmayı şöyle bir araştırdım. son 15 yıldaki projelerini araştırdım hemen hemen hepsi devlat ihalesiyle alınmış kamuya ait projelerin inşaatı.1995 te kurulmuş firma 2000 yılına kadar 6 tane proje inşaa edebilmişler. 2000 yılından sonra 39 tane proje yapmışlar.yani akp hükümeti iktidara geldikten sonra deveyi hamuduyla kaldırmışlar. verilen ödüle bakın.

afidanci66

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Tüm yorumlara katılıyorum. Artık o hediyeyi mahalle bakkalları veriyor. Üstüne üstlük birde antetli kağıt, kartvizit, zarf, dosya ve tanıtım dosyası hazırlanacakmışmış. Bu ne yani? Bu yarışmamı yoksa tasarım ücretimi? Diyelimki yarışma bunun ödülü nerede. Diyelim ki tasarım, onlarca grafikerin el emeği bu kadar ucuz mu? adam 3000 - 5000 tl bari derde grafikerlerin boş zamanını değerlendirmesi için fırsat olur.

afidanci66

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Yinede bu firma adına alelacele yaptığım bir logo:)

Ayrıca belitmeliyim; Yarışmaya katılmadım.