Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Fatura hazırlama?

freef83

🌱Yeni Üye🌱
İyi akşamlar arkadaşlar.Benim bir sorum olacak. Hazırlanan 2 renkli bir fatura için kaç renk çıkış almak gerekir?

sedhat

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
cevabını vermişsin zaten sen 2 tane çıkış alacan.Eğer filmlil iş ise filme gönder onlar ayırır :)

freef83

🌱Yeni Üye🌱
:)

:) yok filme gitmeyecek. Yazıcıdan çıkış alınacakta. İki renk derken.Faturada kullanmış olduğum iki renk mi?Cahillik ne kötü şey :(

N/A6

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bak dostum corelde hazırladığın fatura iki renkli ise iki rengi ayrı ayrı çıktı alman gerekir. Örneğin : renkler kırmızı ve siyah ise siyahı bir aydıngere kırmızı yıda bir aydıngere çıkarman gerekir. Eğer iş 4 renkten fazla ise CMYK film yaptırıp işi 4 renkte bitirebilirsin. İki renkli çıktıyı bilgisayar kendi ayırmasını istiyorsan Kırmızı yerine Magenta zaten siyah ana renk print wiev den renk ayrımını otomotik alabilirsin. Saygılarımla

N/A7

🏆Pro Tasarımcı🏆
ben şunu tam anlamadım sin grafikermisiniz yani baskıya iş göndermek için mi sordunuz bu soruyu yoksa evde naylon fatura felanmı düzenlemek için sordunuz :D:D:D

freef83

🌱Yeni Üye🌱

Anlatmak istediğini anlatamayınca öyle oluyor ama cevaplar için teşekkür ederim. Ben sorumun cevabını buldum...(şşşş..ses yapma naylon fatura falan..elemi vercen bizii..)

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Naylon fatrura esprisi iyiydi. Yazmadan edemedim. Konu dışı bir mesaj oluyor ama hemen konuya geri dönelim. :D

xblack ın dediği yolları yapmalısın.

freef83

🌱Yeni Üye🌱

Sorun değil..buyur katıl...en fazla sana da bir fatura keseriz :p..ya benim renk ayrımları konusunda eksiğim var da azcıkk...olayı anlamaya çalışıyorum..saolsun arkadaşlar baya yardımcı oldular..

shadowcold

🌱Yeni Üye🌱
eğer iki renk birbirine değmiyorsa arada biraz boşluk varsa kırmızıyı da siyaha boyayıp
tek aydınger alabilirsin. baskıcı kalıpta renkleri ayırır.

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
corel de çıktı alırken renkleri ayırmak için
ctrl + p ye basıyoruz, çıkan menü den seperations'u seçiyoruz daha sonra hangi rengin çktısını alacaksak o rengin kutusunu işaretli bırakıyoruz. ;)

dersuw3.jpg

eylul1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
şöylede yapabilirsin renkleri mesale bayrak kırmızı rengi magentaya dönüştürüp diğer rengide ana renklere dönüştürüp kroslarınıda kulandığın renkler üzerinden verirsen çıktı alırken separations menüsünden kullanmadığın renkleri kapat ve ters olarak çıktı al kolay gelsin