Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

kurumsal kimlik

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
2004925783017058804_rs.jpg

2004979966223396722_rs.jpg

2004944984644967439_rs.jpg

yorumlarınızı bekliyorum;)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Smoke6

🌟Usta Tasarımcı🌟
çalışma gayet başarılı ama yeşil reng'de güzel severim yani ama birazda canlı bir yeşil ton kullansan daha güzel olurdu çok soluk durmuş baskıda daha açık çıkar bu yani sarıya kaçık çıkabilir.

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
:) tşk ederim:) basalım bakalım:) kendi hatayle oğrenelim:) merkatan sabırsızlaniyorum..efect başarılı mı başırısız olsa bile;)

Yasemin

Belgisiz Sıfat
👑Efsanevi Grafiker👑
ilk çalışma dosya kapagı sanırım arka sayfasındaki kumaşla ayrdıgım çizgi cok keskin yani biraz geçişli olsaydı anlatamadım sanırım ama bide renkler soluk

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
evet haklısınız? ustene bir çizde geçersa biraz belki photoshıpta blur versak? acaba kapanır mı o keskın yer? klasorun renki daha canlı olsa butun : zaarf antetli kart vizit renki değiştırmesı gerekecek. yani bu normal mı? çunku bende şaşırdım birisi bana diyordu ki renkler soluk olucak antetli da..siz renkler soluk..çok şey okudum bu konu için ama siz yardımcı olursunuz sevenirim! tşk ederim yorumlarınız için

elkor84

🏆Pro Tasarımcı🏆
ellerine sağlık çalışmaların çok şık olmuş.arkadaşların dediği gibi renkler biraz soluk kaçmış.antetli kağıtta soluk renk kullanılır diye birşey duymamıştım daha önce.sadece firma logosunun ön planda olması ve renklerin uyumlu olması gerekir.gerçekten güzel bir çalışma olmuş.umarım baskıda sorun yaşamazsın.ellerine sağlık...

ŞENGÜL BOZKURT

🌟Usta Tasarımcı🌟
eline sağlık güzel çalışmalar.zarftada diğer işlerdeki gibi logoyu sağ tarafa al ayrıca paralel 2 çizgiyi işlerden kaldır bence...

sedhat

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bence bayan resminde bozukluklar görüyorum renklerle ilgili yani.kolay gelsin

aysgl

🌟Usta Tasarımcı🌟
çalışma gayet başarılı ama yeşil reng'de güzel severim yani ama birazda canlı bir yeşil ton kullansan daha güzel olurdu çok soluk durmuş baskıda daha açık çıkar bu yani sarıya kaçık çıkabilir.

bende sana katılıyorum ama tasarım gerçekten güsel olmuş

orkan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
çalışmalar çok hoş ancak antetlide bu tasarımı tam A4 ebada bastıramazsın.Ofset baskıda makas payı diye bir terim vardır ve bu pay yaklaşık 4 mm civarıdır.Yani sen bu baskıyı tam olarak bastırısan makas payı yandan yada üstten olacaktır.Bu da çalışmanın etkilenmemesi için çalışmayı 4 mm daraltmak anlamına gelmektedir.Aynı durum diplomat zarf içinde geçerlidir.Diplomat zarf ve antetli kağıtların ebatları standarttır.Dosya için bunu söyleyemem.Örneğin bu zarf matbaa da basılacaksa dilediğiniz bir fon rengini kullanamazsınız.Poza neresiyse,zarfın o kenarında 4 mm lik bir beyazlık kalacaktır.Ancak siz bunu zarf üretim fabrikasında açık halde katlanmadan ve yapıştırılmadan önce yaptırırım derseniz onu bilemem.Tek bildiğim bunun çok ama çok maliyetli biriş olduğudur.Bilginize...iyi çalışmalar

graffix

🌟Usta Tasarımcı🌟
tasarım başarılı ama yeşil fıstık yeşili olsaydı

N/A6

🌟Usta Tasarımcı🌟
Çok güzel bir tasarım. Ama zarfta sorun çıkabilir sanırım.

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
çalışmalar çok hoş ancak antetlide bu tasarımı tam A4 ebada bastıramazsın.Ofset baskıda makas payı diye bir terim vardır ve bu pay yaklaşık 4 mm civarıdır.Yani sen bu baskıyı tam olarak bastırısan makas payı yandan yada üstten olacaktır.Bu da çalışmanın etkilenmemesi için çalışmayı 4 mm daraltmak anlamına gelmektedir.Aynı durum diplomat zarf içinde geçerlidir.Diplomat zarf ve antetli kağıtların ebatları standarttır.Dosya için bunu söyleyemem.Örneğin bu zarf matbaa da basılacaksa dilediğiniz bir fon rengini kullanamazsınız.Poza neresiyse,zarfın o kenarında 4 mm lik bir beyazlık kalacaktır.Ancak siz bunu zarf üretim fabrikasında açık halde katlanmadan ve yapıştırılmadan önce yaptırırım derseniz onu bilemem.Tek bildiğim bunun çok ama çok maliyetli biriş olduğudur.Bilginize...iyi çalışmalar

evet, başka arkaşla baskı için yaptığınız yorumu okudum ve dikkateme aldım. Teşekkürler bilginizle paylaytığınız için. çok lazim olan yorum.

Xblack, evet, zarfta sorun çikabilir, bana da bi terslik geldı. yinede bu çalışma üzerinde çalışıcam.

N/A6

🌟Usta Tasarımcı🌟

A4 basılır. Matbaada kağıtlar büyük ebatlardan kesilir. Örneğin o iş A4 kağıda sıfır hazırlanmışsa 70 X 100 kağıttan 25 x 35 ebat çıkartılarak basılır. Zarf ta basılır aslında ama maliyeti çok artıracaktır. Makas payı ofset baskı makinalarında 4 mm değildir en az 9 mm dir. Teşekkür ederim.

silocu

🌱Yeni Üye🌱
Çlışmalar çok güzel olmuş.Ben daha yeniyim acaba zarfın ebatları kurumsal çalışmada ne olmalıdır? Eğer mümkünse eps olarak bu zarfı nereden alabilirim.Bir tane örneğe ihtiyacım var.Teşekkürler.

N/A9

🏆Pro Tasarımcı🏆
Renkler ve logo uyumlu görünüyor eline sağlık... Fakat benim gözüme takılan bir kaç hata var... Kurumsal kimlik oluşturulurken logo bütün evraklarda aynı yerde olmak durumundadır. Sizin çalışmanızda bazı yerlerde sağda bazılarında solda.. Adreste aynı şekilde heryerde farklı bloklanmış... Ve zarftaki adres çok yukarıda duruyor... Kurumsal kimlik oluştururken bu hususlara dikkat edilmeli ve yapılan herşey ölçülü yapılmalıdır.

Selim MERCANO

👑Efsanevi Grafiker👑
Renkler için yorum getirmiyorum usta arkadaslarımdan sonra.. ( söylenen söylenmiş;) )
Öncelikle emek veridiğin tasarım cok hoş bence
detaylarda gözüme batanları dile getirmek isterim arkadasım :) antetli ve kartvizit teki sade cizgi hatları diğerlerindede uyarlıyabilirsen tam ahenki yakalayabilirsin bence. diğerlerindeki ince dış cizgiler bana biraz guide çizgilerini anımsattı. Ama düşünce olarak ve topmalında hoş olmuş emeğine sağlık. iyi çalışmalar.

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
Renkler için yorum getirmiyorum usta arkadaslarımdan sonra.. ( söylenen söylenmiş;) )
Öncelikle emek veridiğin tasarım cok hoş bence
detaylarda gözüme batanları dile getirmek isterim arkadasım :) antetli ve kartvizit teki sade cizgi hatları diğerlerindede uyarlıyabilirsen tam ahenki yakalayabilirsin bence. diğerlerindeki ince dış cizgiler bana biraz guide çizgilerini anımsattı. Ama düşünce olarak ve topmalında hoş olmuş emeğine sağlık. iyi çalışmalar.

diğerlerindeki ince dış cizgiler bana biraz guide çizgilerini anımsattı.

evet o guids çizgiler:D freehand print sreen yaptım:D:D:D hata bende:utann:

yorum için teşekkür ederim

Lucienne

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
soluk ve cansız...
Kadının elbisesinin rengi dosyanın arkasındaki kumaşın rengide olabilir... veya tam tersi. Orda biraz uyumsuzluk var sanki Gadkiy Utyonok ;)