Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

A5 boyutu ?

veliaht41

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba arkadaşlar;

Ben 10 sayfalık bir broşür tasarlayacağım bunun içinde şeker resimleri olacak ama ben bu konuda acemiyim ve sadece photoshop kullanıyorum A5 boyutunu bilmiyorum bana A5 boyutunu ölçülü olarak psd dosyası halinde gönderebilecek var mı? yani karşılıklı olacağı için A5 i çift sayfa gibi boyutlandıracak olabilir mi benim için acaba şimdiden ilginiz için çok teşekkür ederim selamlar saygılar...

FotoYS

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.oneoreklam.com
ctrl+n yap preset ten international paper yap altındaki size dan a5 yap ENTER de sana a5 açılmış olacak

veliaht41

🏅Acemi Tasarımcı🏅
anladım tamam onu yaptım ama ben çift taraflı istiyorum hani baskı boyutu gibi şeker resimleri olacak ya sayfalar açılıyor tek sayfa üzerinde iki tane yan yana a5 istiyorum onu bana psd olarak atarmısınız acaba rica etsem

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Dökumanın 4 bir yanında taşmalı çalışmalısınız. Ancak kağıt ölçülerine de ulaşabilirsiniz arama yaparsanız. Çalışma ölçülerinizde en azından 3 mm taşırmayı asla ihmal etmeyin. Kolay gelsin.

Büşra Giritoğlu

♾️Grafik Gurusu♾️
bende çok merak ediyorm a5 boyutunu bilmeden nası yapıcaksn bunu çalışmayı yaptktan sonra bizimle paylaşırsan sevinirz.

veliaht41

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben sadece ana şablonu hazırlıyacam ondan sonra baskı aşaması için matbaya gidecem orada arkadaş ayarlıyacak hani nerden keserkes ne olur vs gibisinden işde sayfa düzenlemelerini o yapacak ben sadece sayfalara resimleri ve txt leri ekliyecem

veliaht41

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bu arada bana parlak siyah renk kodunu söylermisiniz arkadaşlar rgb olarak aradım ama bulamadım hangi renklerden ne kadar karıştırmam gerekiyor ilginiz için şimdiden çok tşk ederim.selamlar saygılar...a5 halletim tşk ederim

aiDesign

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
500px.com
14x21 cm ve 300 dpi sayfa ölçülerin
2 li çalışmak istiyorsan 28x21 cm lik bir çalışma sayfası aç ve grid leri kullanarak kesim paylarını ayarla.. A5 ebadındaki ölçüler için 4 bir yandan kesim payını 6 mm olarak belirle.
orta kısımdan ise 4-5 mm sağlı sollu pay bırak.. çalışman gereken sayfayı oluşturmuş olacaksın ;)
kolay gelsin

veliaht41

🏅Acemi Tasarımcı🏅
evet çok tşk ediyorum yardımlarınız için arkadaşlar hepinizden Allah razı olsun bu mubarek günlerde selam size dua sizlere inşallah.

I3oI2a

🌟Usta Tasarımcı🌟
14x21 cm ve 300 dpi sayfa ölçülerin
2 li çalışmak istiyorsan 28x21 cm lik bir çalışma sayfası aç ve grid leri kullanarak kesim paylarını ayarla.. A5 ebadındaki ölçüler için 4 bir yandan kesim payını 6 mm olarak belirle.
orta kısımdan ise 4-5 mm sağlı sollu pay bırak.. çalışman gereken sayfayı oluşturmuş olacaksın ;)
kolay gelsin

ılk oncelıkle burada kı bazı seylerı duzeltmek ıstıyourm 14.8x21 cm dir 8 mm onemlıdır baskı asamasında ve kagıdın fıre vermemesı ıcın.
ıkıncı olarak 29.7x21cm tasmasız tasmalı 30.3x21.6cm bırakmalı.
ayrıca A4 u 2 ye boldugunuzde A5 ortaya cıkar...