Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Adobe Photoshop Programında Bir Efekt Hakkında Yardımcı Olabilecek Var mı?

A_d_e_M

🏅Acemi Tasarımcı🏅
herkese mrb arkadaslar sizlere birsey danısmak istiyorum umarım ne demek istediğimi anlatabilirim gecen gün fotografcıya gitmistim resimde görüldüğü gibi damat ve gelini bir arka fona koyuyor onu yapıyorum fakat yan tarafada surat kısmını belli bir bölümünü aldı nasıl aldığını anlamadım bi yuvarlak daire cizdi sonra bir numara verdi sonra boyle bir görüntü elde etti yani hic kesme falan yapmadı bunu nasıl yapabilirim umarım anlatabilmisimdir o kadar uğrastım bir türlü yapamadım arkadaslar yardımcı olursanız sevinirim

001vl4.jpg

veyada arkadaslar burdaki bebek resimi gibi aynı olayı uygulamıslar

00000ep1.jpg

Son düzenleme:

A_d_e_M

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tsk ederim ama ben dediğini yaptım bi yerlerde eksik mi yoksa yanlıs mı yapıyorum dediklerini aynen yaptım boyle oldu nerden hata yapıyorum bide imkanın varsa vıdeo anlatım gönderebilir misin

600hb1.jpg

kusura bakma efoja bu konuyu nasıl arayacağımı bilmediğim icin buraya actım

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
çok üzgünüm. maske oluşturduğumuzda asıl layerın yanında maske layerı olur zincirle bağlı. Orada elinize fırça alıp siyah-gri ve beyazla denemeler yapın. maske biraz uğraş gerektirir ama müthiş bir özellik gerçekten. sizin istediğiniz şey için siyahtan beyaz geçişli gradient kullanılmalı. deneyin bol bol karıştırın. hatta resimde gözlerin altı görünmüş ilk örneğğinizde şu anki görünmüyor. korkmayın, resminizi maskeyi seçerek (layer penceresine tıklayarak) griye boyayın bakın neler olacak? :)

şöyle özetleyeyim maske layerında kullandığımız iki ton var siyah ve beyaz. Bu tonlar beyaza yaklaştıkça alttaki layer daha az görünür.

Son düzenleme:

A_d_e_M

🏅Acemi Tasarımcı🏅
efoja tam olarak ne demek istediğini anlamadım cok iyi bilmiyorum photoshopu biraz daha acıklayıcı anlatmanı istesem cok olur muyum

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
efoja şöyle bir şey anlatmak istedi:

1. İki tane resim bir ara getirdiğiniz zaman.. üste olan layer'e (benim gösterdiğin örnek üzerine Layer 1 oluyor) Add Vector Mask uyguluyoruz

13230912ek0.jpg

99943989tq6.jpg

2. daha sonra Gradient Tool aldığımız zaman resim ortasından kenarla kadar Gradinet çekiyoruz. (Resim üzerine Gradinet ayaraları görebilirsiniz)

32678675ph3.jpg

78098973cn9.jpg

İşte bu kadar

38012691hy2.jpg

_WeSSeLaM_

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
en basitinden iki layeride oluşturduktan sonra büyük yumuşak kenarlı bir silgi ile resminin etrafını silebilirsin

designeer_hsn

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.designerhsn.com
seçim aracını seçip feather değerini yükseltirsen o kadar yumuşak kenar elde edersin oda resmin kenarlarının silik gibi diğer resimle bağdaştırırmış gibi görüntü elde eder....

_WeSSeLaM_

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
zaten verilen örneklerde de öyle bi sonuç alınmamış mı?

A_d_e_M

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaslar hepinize tsk ederim bir yerde hata yaptığım icin olmuyormus bugun farkına vardım umarım basarabilmisimdir :smile: yanlız yaparken resimde bisikletli biri var onu unutmusum silmeyi :smile: resimi photoshopta actığım zaman değisikli yapamıyorum ordaki bisikletli adamı nasıl silebilirim

93165951ks0.jpg

https://img520.imageshack.us/img520/2098/93165951ks0.jpg

_WeSSeLaM_

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
clonlama özelliğini kullanarak kaybedebilirsin

Safari

♾️Grafik Gurusu♾️
arkadaslar hepinize tsk ederim bir yerde hata yaptığım icin olmuyormus bugun farkına vardım umarım basarabilmisimdir :smile: yanlız yaparken resimde bisikletli biri var onu unutmusum silmeyi :smile: resimi photoshopta actığım zaman değisikli yapamıyorum ordaki bisikletli adamı nasıl silebilirim

https://img520.imageshack.us/img520/2098/93165951ks0.jpg

Önce Layer'den bisikletin olduğu layeri seçip sonra Tools'da yer alan Clone Stomp Tool ( kısayolu S ) menüsünü kullanarak yakın dokuları ALT tuşuna basılı tutarak taşıyabilirsin

Saygılar.

Holysin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
daha etkili sonuç istersen yakın bölgelerden lasso tool illle feather sayısını 5 yaparak copy past ederek istemedigin bölgeyi yok ede bilirsin

A_d_e_M

🏅Acemi Tasarımcı🏅

mt_design

🏅Acemi Tasarımcı🏅
aaaey1.jpg

bu şekilde yapabilirsin arkadaşım. kolay gelsin.

mt_design

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ya kusura bakma ben sağ tuş yazmışım taşıma işlemini sol tuş ile yapman gerekiyo.

aaaqv5.jpg

A_d_e_M

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tamam arkadasım tsk ederim hemen bakacağım eve gidince