Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

çizimlerin rengini aynı anda değiştirme?

görkem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhaba..bir sorumun daha var corel 12 kullanıyorum örneğin bir çizim yaptım ve sayfamdaki kırmızı olan objeleri yada çizgi ve yazıları siyah renge dönüştüreceğim bunları tek tek seçmek yerine hepsine aynı anda komut verebileceğim bir yol var mı?şimdiden teşekkürler

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
edit - find and replace - replace object - replace a color kombinasyonu ile find and replace ana menüsüne ulşabilirsin. Üste 2 renk bölümü bulunur, bunların üstteki bulunacak rengi alttaki de seçtiğin renk yerine geçecek rengi simgeler. (Fills : Dolgu, Outlines: Dış çerçeve rengi) Renkleri belirledikten sonra replace all tuşu ile değişikliği yapabilirsin. İyi çalışmalar...

görkem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çok teşekkür ederim çok yardımcı oldun sağol :)

görkem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
412 o söylediğini yaptım çok sağol da bu sefer çizgiler ve yazılar için gerkti çizgilerin kalınlığını değiştirebildim sadece çizgi ve yazı renkleri için hangi yolu izleyebilirim?corel 12 kullanıyorum buarada

N/A1

🏆Pro Tasarımcı🏆
yazıların içi için fills çizgiler için outline seçeneğini işaretlemelisin...

mavitayfa

🏆Pro Tasarımcı🏆
find and replace kısmın da bu kez de outlines'i seç ve aynı işlemi uygula... yazılar için özel bişey yapmıyosun onu da fills den yapıyosun
412 benden önce davranmış tüh;) görkem şunu da belirtmek isterim programları öğrenirken yönlendirmelere ek olarak kendi araştırman kendi buluşların da önemli ve artı zevkli:)) bunu da dikkate al bence:)

Son düzenleme:

IV.Murat

🌟Usta Tasarımcı🌟
renkleri değiştirmeyi başarmışsın bide az kurcalasan burada hangi özellikler var diye

evanescence_33

🌱Yeni Üye🌱
bende hastane için tıbbi gaz sistemleriyle ilgili katalog tasarımı yapmaya çalışıyorum.Sizde nasıl bi tasarım yapabilirim?yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler

N/A2

🏆Pro Tasarımcı🏆
bende hastane için tıbbi gaz sistemleriyle ilgili katalog tasarımı yapmaya çalışıyorum.Sizde nasıl bi tasarım yapabilirim?yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler

hastane için tıbbi gaz sistemleriyle ilgili katalog tasarımı yapabilirsin...
kolay gelsin iyi çalışmalar.

Cetin981

🌱Yeni Üye🌱
ColorReplacer (VBA Macro)

Ayrıca www.oberonplace.com sitesinde corelDraw için verilen macrolar vardır, bunlardan bir taneside ColorReplacer bu eklentiyi indirip

C:\Program Files\Corel\CorelDRAW Graphics Suite 13\Draw\GMS

klasörüne çıkarttığımızda corelle combine hale getirmiş oluruz

Sonraki adım corelden üst menülerin boş kısmına sağ tıklayıp en alttaki seçenek olan Visual Basic For Application 'u aktf hale getirmek, sonra açılan küçük pencerenin en baştaki run ikonuna tıklayıp menüden colorreplacer ı seçiyoruz, önümüze find and replace benzeri bi eklenti açılıyor burdan yine üstten değişecek rengi alttanda yerine gelicek rengi seçebiliyoruz. bundaki en önemli avantaj fills (dolgu) ve Outlines (çizgi) ların aynı anda değiştirilebiliyor olması, ilk aşamaları biraz zahmetli ancak GMS klasörüne macroyu bir kereliğine yerleştiriyoruz sonra sürekli run tuşuyla çalıştırabiliyoruz.

Oberonplce sitesinde bunun gibi önemli başka eklentilerde mevcut arkadaşlar tavsiye olunur, saygılar

https://www.oberonplace.com/

kasapcarlos

🌟Usta Tasarımcı🌟
Mu macro çok işe yarayacak ama corelin find and replace olayını freehand'i örnek alarak en kısa zamanda editlemesi lazım.