Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

freehand'de beyaz arka plani nasil silebilirim ?

Grafoza

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaslar arka plani olan bi gorseli photoshopta dekube ediyorum veya siliyorum farketmez, transparan da yapiyorum. ancak freehande gonderdigim de sildigimi dusundugum gorselin arka plani tekrar beyaz cikiyor. eksik bir sey mi yapiyorum bu konuda bana yardimci oluraaniz cok sevinirim?

Benzer konular

:::AmbrosiA:::

♾️Grafik Gurusu♾️
dekupe yaptıktan sonra path'i clipping path olarak kaydederseniz, arka fon transparan olarak freehand'e gelir...

ufukdural

♾️Grafik Gurusu♾️
Sorun freehand'te değil, Ambrossia üyemizin de dediği gibi Photoshop'ta path'lediğin dökümanı yine path paletinde Clipping Path yapmamandan kaynaklanıyor. Aşağıdaki adımları uygularsan sorunun çözülecek.
1 -
picture1hh9.png

2 -
picture2zs4.png

3 -
picture3jt3.png

Tabii kayıt ederken .tiff ya da .eps kayıt etmeyi unutma.

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Benim de eklemek istediğim bir husus var, bu işlemi yaparken mutlaka path layer ına isim vermelisiniz.

Grafoza

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşlar teşekkür ederim bu bilgi bana çok faydalı olacak...

temasstyle

🌱Yeni Üye🌱
Sorun freehand'te değil, Ambrossia üyemizin de dediği gibi Photoshop'ta path'lediğin dökümanı yine path paletinde Clipping Path yapmamandan kaynaklanıyor. Aşağıdaki adımları uygularsan sorunun çözülecek.
1 -
picture1hh9.png

2 -
picture2zs4.png

3 -
picture3jt3.png

Tabii kayıt ederken .tiff ya da .eps kayıt etmeyi unutma.

slm arkadaşm güzel bi bilgi bende gazete dizoym banada lazım oluyor ama ben yapamadım cliping bulamadım veya beceremedim banada anlatırsan cok sevinirim teşekkürler

:::AmbrosiA:::

♾️Grafik Gurusu♾️
resimde anlatımı net görünüyor aslında... path penceresinin orada ufak bir üçgen işareti vardır... ona tıklayın menü karşınıza çıkacak... clipping path i göreceksiniz...

hamit_kurklu58

🌟Usta Tasarımcı🌟
slm arkadaşm güzel bi bilgi bende gazete dizoym banada lazım oluyor ama ben yapamadım cliping bulamadım veya beceremedim banada anlatırsan cok sevinirim teşekkürler

iyi geceler arkadaşım.clipping path seçeneği path paletini tıkladıkdan sonra paletin sağ tarafında açılır ok işareti var oradan bulabilirsin.fakat bunun aktif olması için path i iki kere tıklayıp path e yeni bi isim vermen gerek.ne mutlu yardımcı olduysam:)iyi geceler arkadaşlar

gerexiz27

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bende bir sey ekleyeyim bari keserken oval kesmeye dikkat et cünkü gazete tasarimi yaparken frhande cagirdiginda keskin kesilmis sekilde gelir sayfada guzel durmaz. o nedenle oval kesersen daha guzel durur.

ccckezman

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
hocam kaydederken tiff ve eps kaydet bide tiff optionsstan save trasparenci yi isaretle

elmaarmut

🌱Yeni Üye🌱
Şunu da yapabilirsin. Photoshopla hiç uğraşma, pathi freehandde çiz ve resmi pathin içine yapıştır.

Designerrr

🌟Usta Tasarımcı🌟
Şunu da yapabilirsin. Photoshopla hiç uğraşma, pathi freehandde çiz ve resmi pathin içine yapıştır.

evet bencede daha mantıklı.
resmini freehand de dekupe et sonra resmi seç ctrl+x le kes ve pats ini seç ctrl+shift+v yap resim içine yapışır.

macscream

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
3 yöntemin 2 si söylenmiş bende söyleyim bi tane zemini silin ve tif olarak kaydedin çıkan ayarlama yarinde save Transparency işaretleyin pathlemeye gerek kalmasın. Tabi öncelikle layer yapıp zemini sildiğinizden emin olun iyi çalışmalar.

deiem29

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tam tersi durum yardım edermisiniz

arkadaslar bende freehand de bi çalışma yaptım ve calısmam harflerle oldu şöyle söylim 80 puntoluk harflerle birbiri üstüne binerekten bir logo tasarladım harflerin bazılarına trasparency verdim sorun şuki ben bu logoyu seçiyorum export tan seçili öğeyi eps yap diyorum yapıyor ancak photoshop ta benim mavi olan yazı karakterli logomun etrafında beyaz bir çizgi olusuyor beyaz alanları seç diyorum siliyorum ama bu seferde logomun keskinliği ve bazı yerlerinde bozulma olusuyor sorum su ben freehand dan bu logoyu çizgisiz nasıl photoshop a aktarırım.
simdiden yardımcı olancak arkadaslara tesekkür ediyorum

g.ecglr

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
arkadaslar bende freehand de bi çalışma yaptım ve calısmam harflerle oldu şöyle söylim 80 puntoluk harflerle birbiri üstüne binerekten bir logo tasarladım harflerin bazılarına trasparency verdim sorun şuki ben bu logoyu seçiyorum export tan seçili öğeyi eps yap diyorum yapıyor ancak photoshop ta benim mavi olan yazı karakterli logomun etrafında beyaz bir çizgi olusuyor beyaz alanları seç diyorum siliyorum ama bu seferde logomun keskinliği ve bazı yerlerinde bozulma olusuyor sorum su ben freehand dan bu logoyu çizgisiz nasıl photoshop a aktarırım.
simdiden yardımcı olancak arkadaslara tesekkür ediyorum

export ettikten sonra; o şekilde beyaz kenarlarıyla birlikte at Photoshop ' a.Daha sonra ps de kenarları şeçer silersin.Bence öyle daha kolay olur
Gerçi dediğin sorun freehand de de halledilebilir gibi geliyor bana yalnız çalışmayı görmediğim için bir şey diyemeyeceğim
Çalışmayı yüklersen daha rahat cevap verebiliriz

cnn_hrn

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ben Yapamadım :( olmuyooo