Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

tiff. uzantılı resimler

secem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar;
Çok araştırdğım ama bulamadığım birşeyi soracağım sizlere. Sayfa düzenlemeleri FH de yapıyorum burada kullanacağım resimleri de Photoshop da tiff. uzantısı ile kaydedip, Freehand de ımport edip ekliyorum. Ancak resmi freehand e çağırınca renkler ekranda çok kötü karanlık gözüküyor. Pdf yapıldığında normal haline dönüyor bir problem yok ama neden freehan de öyle gözüküyor bi ayarı felan mı var? Birde Matbaa, baskıyı freehand den alığı için bana " display alpha'yı kullanmayın sorun çıkarıyor" diye bi uyarı yapmıştı. acaba bunun sebebi bu display alpha denilen şey mi? ama o ne onuda bilmiyorum ve bir türlü bulamadım.
yardımınıza ihtiyacım var...

Benzer konular

sea.ajans

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Aşağıdaki şekilde Preference color ayarlarınızda bir düzenleme yaparsanız ekranınızdaki farkı sizde fark edeceksiniz, kolay gelsin.

preference.png

chabalco

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadaşlar;
Çok araştırdğım ama bulamadığım birşeyi soracağım sizlere. Sayfa düzenlemeleri FH de yapıyorum burada kullanacağım resimleri de Photoshop da tiff. uzantısı ile kaydedip, Freehand de ımport edip ekliyorum. Ancak resmi freehand e çağırınca renkler ekranda çok kötü karanlık gözüküyor. Pdf yapıldığında normal haline dönüyor bir problem yok ama neden freehan de öyle gözüküyor bi ayarı felan mı var? Birde Matbaa, baskıyı freehand den alığı için bana " display alpha'yı kullanmayın sorun çıkarıyor" diye bi uyarı yapmıştı. acaba bunun sebebi bu display alpha denilen şey mi? ama o ne onuda bilmiyorum ve bir türlü bulamadım.
yardımınıza ihtiyacım var...

Alpha Kanalı .. resimlerini dekupe ettikten sonra transparanlığı sağlayan kanaldır...
Freehand ile yapılan çalışmalarda maalesef kullanılmamaktadır... RIP (Raster Image Process) esnasında alpha kanalı yani resmin transparan olan yerlerinin altında kalan görseller bozulmaktadır... Geçen gün sana mesaj attım ama mesaj kutun da dolu ... bilgin olsun ... Saygılar kolay gelsin