Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

21. İzmir Avrupa Caz Festivali 12. Caz Afişi Tasarım Yarışması

Ultio

Magic & Mayhem
♾️Grafik Gurusu♾️
aJKl0.jpg

Son Başvuru Tarihi: 31 Aralık 2013

Yarışma Teması: Afiş tasarımı

Yarışma Amacı: İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı, 21. İzmir Avrupa Caz Festivali’ni 01 – 20 Mart 2014 tarihleri arasında gerçekleştirmeyi hedeflemektedir. Yarışmanın konusu 21. İzmir Avrupa Caz Festivali’dir.

Yarışmanın amacı; “Avrupa Cazı” gibi özel bir alana sahip, dünyanın sayılı festivallerinden biri olan “İzmir Avrupa Caz Festivali”ne gençlerin bakış açısını taşımaktır. Yarışma; ayrıca grafik sanatına ilgi duyan öğrencilerin ve genç grafik sanatçılarının yaratıcılıklarını desteklemeyi hedefler. İKSEV, seçilecek eseri 21. İzmir Avrupa Caz Festivali gibi saygın bir organizasyonun afişi olarak kullanarak, genç sanatçılara yeni ufuklar açmayı, yeni olanaklar sağlamayı amaçlamaktadır.

Yarışma Takvimi

Son Teslim Tarihi: 31 Aralık 2013
Sonuçların Açıklanması: 07 Ocak 2014
Yarışma Jürisi (Asli):

Cihangir Elmaskaya
Prof. Dr. Hakan Ertep
Kutsal Lenger
Maksude Kılınç
Murat Türkay
İKSEV Temsilcisi

Katılım Koşulları:
Yarışma; 35 yaşını aşmamış (1 Mart 2014 itibariyle) herkese açıktır. Yarışmaya Kurum Personeli ve Seçici Kurul üyeleri ile yakınları katılamaz.
Yarışmaya farklı rumuzla birden fazla afiş gönderilebilir.
Yarışmaya katılan tüm afişler bedelsiz ve süresiz olarak İKSEV’e ait olacaktır. Yarışmaya katılan afişler iade edilmeyecektir. İKSEV yarışma yolu ile elde ettiği bu afişleri, televizyon, internet ve diğer her türlü ortamda yayınlama; katalog, broşür, afiş, kitap, CD, video ve diğer ortamlara alarak yayınını ve dağıtımını yapma, ayrıca yurt içi ve yurt dışındaki eğitim ve kültür kurumlarına gönderme hakkına sahip olacaktır.
Afiş çalışmalarında renk ve teknik kullanımında herhangi bir sınırlama yoktur. Ancak dört renkli baskı teknolojisi ile elde edilebilen renklerin dışına çıkılmamalıdır.
Afişler, 50×70 cm boyutlarında dikey olarak çalışılacaktır. Afişlerde görsel tasarımı destekleyen sözel bir mesaj (başlık, slogan, vb.) kullanılabilir. Jüri görüşüne sunulacak afişler 50×70 cm boyutunda fotobloka basılı olmalıdır. Farklı boyuttaki afişler yarışma dışı bırakılacaktır. Yarışma katılacak afişler iki mukavva arasında yollanacak veya teslim edilecektir. Posta ve kargoda doğacak hasarlardan İKSEV sorumlu değildir.

Afişlerin üzerinde İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı, 21. İzmir Avrupa Caz Festivali yazıları ile İKSEV logosu bulunacaktır. Ayrıca İzmir Avrupa Caz Festivali’ni simgeleyen ikinci logo (siyah üzerinde nota bulunan) afişin sol üst köşesinde yer almalıdır. Logoların renkleri sabittir. İKSEV ve Festival logoları üzerinde herhangi bir değişiklik yapılmayacak, sitemizden indirildiği şekilde kullanılacaktır. Logolar; https://www.iksev.org/tr/caz-festivali/6/afis-yarismasi adresinde ki linkten indirilebilir.

Yarışmacı her afiş için ayrı ve kapalı bir kimlik zarfı düzenleyecektir. Kapalı kimlik zarfının üzerinde, katılımcının afişi için kullandığı “RUMUZ” ile “İKSEV 12. CAZ AFİŞİ YARIŞMASI” deyimi bulunacaktır.
Her afişe yarışmacı tarafından altı rakamdan ya da harften oluşan bir rumuz verilecektir. Rumuzsuz afişler yarışmaya alınmaz. Rumuz; paket üzerine, afişin arkasına ve CD’nin üzerine yazılacaktır. Yarışmaya birden çok afişle katılan yarışmacılar her afiş için başka bir rumuz kullanacaktır ve yeni bir katılım formu dolduracaktır.
Katılım Şekli ve Adresi:
Elden yada kargo ile teslimat yapılabilir.
Adres: İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı 12. Caz Afişi Yarışması MÜZİKSEV Atatürk Caddesi No: 458 Alsancak / İZMİR
Ödüller:
İKSEV 21. İzmir Avrupa Caz Festivali kapsamında düzenlediği 12. Caz Afişi Yarışmasında 2000 TL’ lik tek bir ödül verecektir. Seçilen yapıt, 21. İzmir Avrupa Caz Festivali afişi olarak kullanılacaktır.
Seçici kurulun sergilenmeye değer gördüğü afişlerin sahiplerine 21. İzmir Avrupa Caz Festivali Toplu bileti ve eserinin sergilenmeye değer görüldüğünü ifade eden bir katılım belgesi verilecektir.
Yarışmayı Düzenleyen Kuruluş:
İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı

İletişim ve Ayrıntılı Bilgi:
Yarışma şartnamesi için tıklayınız.

Web: www.iksev.org

E-posta: sirel@iksev.org, onur.acimaz@gmail.com
Adres: İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı 12. Caz Afişi Yarışması MÜZİKSEV Atatürk Caddesi No: 458 Alsancak / İZMİR
Tel: 0 232 463 03 00
Faks: 0 232 482 34 22​

hodbehod

🌱Yeni Üye🌱
fotobloka basılı olmalıdır, diyor şartnamede afyondayım ve fotoblok nedir bilen yok baskı merkezlerinde.. fotobloka baskı işini nasıl halledebilirim ki

Ultio

Magic & Mayhem
♾️Grafik Gurusu♾️
fotobloka basılı olmalıdır, diyor şartnamede afyondayım ve fotoblok nedir bilen yok baskı merkezlerinde.. fotobloka baskı işini nasıl halledebilirim ki

Merhaba, Dijital baskı merkezlerinde mutlaka olacaktır.
Fotoblok - Dakota ürün bilgisi olmayan firma zaten kapatsın gitsin manav açsın.

Mutlaka çözüm noktası vardır.

hodbehod

🌱Yeni Üye🌱
cevap veren herkese teşekkür ederim, evet ne yazık ki afyonda bir çoğu bu işi yapıyor ve fotobloku bilmiyor. bir kaç yer bahsetiğim işi yapıyor ama kullandığının fotoblok olduğunu bilmiyor. neyse fazla uzatmıyayım ben işimi halletim buldum bir baskı merkezi :) fotobloku 15 tl den resim kağıdına çıktıyı 20 tlden yaptı .. piyasa böyle midir bilemem :S