Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

pikachu07

🌱Yeni Üye🌱
çok karışık bir yer ya ................ediusla ilgili bişey anlamadım burdan yardımcı olun lütfen

arda54irem

🌱Yeni Üye🌱
edius 4.5 e yeni başladım. kes yapıştır araya efekt koy falan yapmaya başladım . fakat sesli görüntünün arkasına birde şarkı koydum. fakat malum şarkı konuşmaların duyulmasını engelliyor. Şarkının sesini nasıl azaltacağımı bulamadım bir türlü...

kanalon

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar Edıus'ta hareketli görüntünün üzerine nasıl blur ataılır bana yardımcı olabilirmisiniz ********* msn adresim lütfen yardımcı olurmusun acilll

Moderatör tarafında düzenlendi:

haser3261

🌱Yeni Üye🌱
takılmalar ve yeşil ekran

merhaba arkadaşlar...

timeline üzerine video parçalarını atıyorum. geçişleri de yerleştiriyorum. ancak 2. video parçası ve diğerleri ekranda oynatılıyorken takılmalar oluyor ve her takılmada yeşil ekran gelip gidiyor...

bu konuda fikri olan varsa ve yanıt verirse sevinirim...

şimdiden teşekkürler...

c0rtex

🌱Yeni Üye🌱
ben edıus 3 kurdum açmaya çalıştığımda bu hatayı alıyorum

yardım edin lütfen

Dağrüzgarı

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar edius konusuda daha fazla bilgi nasıl bulabilirim....

Hakan_A

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar merhaba,
Acemice bir sorum var. Mesela iki tane 10 saniyelik videom var. Bu ikisini arka arkaya ekleyip, araya geçiş efekti eklediğimde; toplam süre 17-18 saniye oluyor. Uzunca bir projede araya fazladan efekt eklemem gerekirse bütün projenin senkronu kayacak.

1- Efekt ekleyince saniyelerin değişmemesinin bir yolu var mı?

2- Herhangi bir senkron kayması durumunda, mesela video 2 saniye geri kaydığı zaman diğer satırlardaki bütün bileşenleri (ses, yazı vs.) tek tek değil de, bütün satırı 2 saniye geri çekmenin imkanı var mı?

Şimdiden teşekkürler :)

onderyilmaz

🌱Yeni Üye🌱
işte size bomba gibi soru:
i5 bir makinem var, canavar gibi.
ben de edius konusunda canavar gibiyim.
Converte kadar sıkıntı yok, ses mükemmel.
Ama convertlediğim videoyu açıyorum media player'da, kodec'de vs. ses çok düşük, edius'takinin 5'te birine düşmüş.
Elimde bir iş var teslim etmem gereken ama ses sorununu aşamıyorum acil yardım.

nacsi

🌱Yeni Üye🌱
Herkese merhabalar. Benim çok can sıkıcı bir problemim var. Yeni bir makina topladım. Lisanslı edius5 kullanıyorum nhx-E2 kartım var. Makina kuruldu 64 bit. Program kart takıldı. Capture alabiliyorum sesli olarak. Fakat sesli olan bir görüntüyü ediusa attıgımda ses dalgaları görünmesine rağmen duyamıyorum. Kurgu yapamıyorum bu nedenle. Denediklerim panpot attım olmadı. Propoertiesden kanl1- 2 -stereo yaptım olmadı. Time line den kanal seçimi yaptım olmadı. Gerçekten çok zor durumdayım. Codeck sorunu olabilir deniliyo ama bende bu codeck olayınnı anlamıyorum lütfen bana yardımcı olurmusunuz.

demirhanca

Boardcast Design
🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.buyuksehirfirmalari.com
işte size bomba gibi soru:
i5 bir makinem var, canavar gibi.
ben de edius konusunda canavar gibiyim.
Converte kadar sıkıntı yok, ses mükemmel.
Ama convertlediğim videoyu açıyorum media player'da, kodec'de vs. ses çok düşük, edius'takinin 5'te birine düşmüş.
Elimde bir iş var teslim etmem gereken ama ses sorununu aşamıyorum acil yardım.

Merhaba Önder kaç tane ses kartı var makinanda ondan olabilir eğer 2 tane varsa ne duyarsan onu alırsın export ettikten sonra

demirhanca

Boardcast Design
🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
Herkese merhabalar. Benim çok can sıkıcı bir problemim var. Yeni bir makina topladım. Lisanslı edius5 kullanıyorum nhx-E2 kartım var. Makina kuruldu 64 bit. Program kart takıldı. Capture alabiliyorum sesli olarak. Fakat sesli olan bir görüntüyü ediusa attıgımda ses dalgaları görünmesine rağmen duyamıyorum. Kurgu yapamıyorum bu nedenle. Denediklerim panpot attım olmadı. Propoertiesden kanl1- 2 -stereo yaptım olmadı. Time line den kanal seçimi yaptım olmadı. Gerçekten çok zor durumdayım. Codeck sorunu olabilir deniliyo ama bende bu codeck olayınnı anlamıyorum lütfen bana yardımcı olurmusunuz.

Merhaba videoyu koyduğun kanalın ses düğmelerini kontrol ettinmi onlar basılı kaldıysa ne yapsanda ses alamazsın

olkun

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba Edius 5.50 ile ilgili sıkıntı yaşıyorum sıyırmak üzereyim. Elimdeki .avi formatındaki görüntülerin bir kısmını açıyor bir kısmını kabul etmiyor. Daha önce yaptığım işlerde de aynı kamera ile kayıt yapıldı ve aynı kişi kasetleri aktardı. aynı kasetten alınan bir videoyu açabiliyorum diğerini açamıyorum. Buda yetmezmiş gibi kendi yaptığım bir .png dosyasını ekleyebilirken aynı şekilde yaptığım bir başka .png dosyasını kabul etmiyor delirmek üzereyim. Lütfen yardım edin bana.

poyrazhan55

🏆Pro Tasarımcı🏆
Merhaba Edius 5.50 ile ilgili sıkıntı yaşıyorum sıyırmak üzereyim. Elimdeki .avi formatındaki görüntülerin bir kısmını açıyor bir kısmını kabul etmiyor. Daha önce yaptığım işlerde de aynı kamera ile kayıt yapıldı ve aynı kişi kasetleri aktardı. aynı kasetten alınan bir videoyu açabiliyorum diğerini açamıyorum. Buda yetmezmiş gibi kendi yaptığım bir .png dosyasını ekleyebilirken aynı şekilde yaptığım bir başka .png dosyasını kabul etmiyor delirmek üzereyim. Lütfen yardım edin bana.

ben hiç denk gelmedim bu soruna zor gelmezse eğer kaldırıp tekrar kurmayı bir dene

demirhanca

Boardcast Design
🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
Videoların formatlarını değiştir procoder la dv avi veya microsoft avi yap sorunun formatla ilgili olabilir