Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Grafisayar

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar. henüz ediusta çok yeni olmakla birlikte yaklaşık 3 gündür bir proje üzerinde çalışıyordum. şöyle ki dün akşam kaydettim hiç bir problem yoktu ancak bugün açtığımda bin penceresi yoktu geri getirmek adına "B" kısayolunu denedim ancak gelmedi. bir kaç yol daha denedim ama bir türlü gelmiyor. nedeni ve çözümü hakkında bilgilendirirseniz çok sevinirim.şimdidien teşekkürler.

Her pc'de olmamakla beraber aynı sorunları yaşadığım oluyor , herhangi bir kısayolla çözülebilecek problem değil , pencerelerin birinin arkasında kalıyor bin penceresi , biraz kurcalarsan biyerlerden çıkar büyük ihtimalle

Grafisayar

🌱Yeni Üye🌱
merhaba. edius 5'i kurdum ama 30 günlük trial süresinin bitmesine birkaç gün kaldı. bu nedenle bilgisayardan kaldırmaya çalıştım. ancak, usb key istiyor. bu nasıl bir sorundur. ne yapılabilir? önerisi olan yardımcı olursa sevinirim...

crack zor bişey değil biraz araştırma yaparak cracklemeyi dene , kaldırırken bunu sormaması gerekiyor , yinede cracklemekle uğraşmak istemiyorum dersen C:\Program Files\Canopus tamamen temizle tekrar kaldırmayı dene sorunun çözülmüş olur :)

yusufdemirci

🌱Yeni Üye🌱
öncelikler merhaba ben edius 5 kullanıyorum bilgisayarım 8gb ram i5 işlemci 1gb nvidia gt740m 750 gb hard disk özellikler iyi kasmaması gerekiyor ama montaj yaparken baya kasma var arttırmam gereken bi sistem var mı yoksa edius dan bi ayar falan mı yapmam lazım ediusu yüklediğimden beri orjinal ayarlarda

ilhan ajans

🌱Yeni Üye🌱
30 Günlük DENEME sürümü o, crack yapıp etkinleştirmelisin

cemgok

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar merhaba, Edius 5 kullanıyorum ve program bazı ses dosyalarını almıyor. Bir klip için bir şarkı yüklemem lazım ama almıyor nasıl yapabilirim yardımcı olabilir misiniz?

usturac1

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar edius 7 trial versiyonunu indirip pc ye kurdum trial reset yaptım fakat trial reset çalışmayınca süresi dolmuş tekrar yükledimde süresi dolmuş sorunu alıyorum doğal olarak. Bu sorunu nasıl çözebilirim bir bilginiz varmı orjinal ediusada 1300 lira gibi bi rakam verecek durumda değilim öğrenciyim.

HDNRCN

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba, Edius 4 kullanıyorum bin ekranından video eklediğimde "Dosya açılamıyor" uyarısı veriyor yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

poyrazhan55

🏆Pro Tasarımcı🏆
edius 7 de trial reset yapmadan çalıştıramıyorsun bunun şu an bi çözümü yok benden tavsiye 6.1 kullan

legamin

🌱Yeni Üye🌱
merhaba arkadaşlar edius 7 kullanıyorum
sorunum şu mix kanalında işlem yaparken noktaları yerleştiriyorum bir süre sonra fareyi noktanın üzerine getirip yerini değiştirmek istediğimde bu mümkün olmuyor... mause noktaya gelince simge değiştirmesi gerek buda olmuyor.. sanki kilitlenmiş veya başka birşey açık gibi.. sağ klik yaptığım zaman 'move , add move' gibi seçenekler çıkıyor...
bu sorunu nasıl aşabilirim? kısayol varmı??

malidinc3

🌱Yeni Üye🌱
hoparlör

eger denemediyseniz,
kanalin basinda hoparlör simgesinn altında vol ve mix seceneklerinden hangisi uzerinde islem yapacaksaniz onun aktif olmasi gerekiyor.

MuhammetKanar

🌱Yeni Üye🌱
Takıldığınız nokta hakkında..

sa ben edius 5 ile bir video yaptım ama avi veya mpg olarak kaydedemiyorum.yani video şeklinde kaydedemiyorum ne yapmam gerekir acil yardımlarınızı bekliyorum...

Esenlikler kardeşim.Edius'un 5 e kadar olan tüm sürümlerini kullandım.Professyonel anlamda derslerine az da olsa katılma şansım oldu.Fakat tekrarlamayalı epey zaman oldu tekrardan başlayacağım.Sorunun hakkında ise film şeridinin en başına tıklayıp ''ı'' tuşuna ardından en sonuna tıklayarak ''o'' tuşuna basman gerekiyor.Ardından yanlış hatırlamıyorsam f11 tuşuna basacaksın(bu noktada hatalıysam dahi menüden export'u seçmende aynı işi görecektir.) zaten orada kaydetmek istediğin tüm uzantılar var.Dikkat etmen gereken videonun çözünürlüğü standart bir video için 720p ve 4:3 yayın standardı yeterli olacaktır.Kaydetmek istediğin uzantıyı seçtikten sonra bu şekilde çözünürlüğü de seçip kaydetmen yeterli olacaktır.Saygılarımla.

Erbay35

🌱Yeni Üye🌱
Proje Dosyaları

iyi aksamlar arkadaşlar yardımcı olursanız cok sevinrim ..

arkadaşlar kamera aldım extra olarak düğünlere çekimlere gidiyorum youtubede biraz araştırma yaptım edius cok hosuma gitti bu proje dosyalarını nerden temine edebilirim bi yardımcı olurmusun lütfen şimdiden çok teşekkür ederim mslmerby@gmail.com bilen bi arkadaşım varsa bi dönüş yapabilirse çok sevinirim şimiden sagolun iyi akşamlar ..

zerevan

🌱Yeni Üye🌱
edius yükleme esnasnda bu güncellemeleri istiyor indirip yüklemeye çalıştım yükleyemedim ordada hata aldm bu sorun hakkında bilgisis olan varmı ??