Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

dark_melih

🌱Yeni Üye🌱
videolardaki insanların yüzünü mozaik yada başka bi şekilde nasıl kapatabilirim. görüntü hereket ettikçe mozağinde hareket etmesini isteyirom. sigara sahnesi olan filmlerdeki sigaraların kapatılması gibi, yardım ederseniz çok sevinirim...

poyrazhan55

🏆Pro Tasarımcı🏆
videolardaki insanların yüzünü mozaik yada başka bi şekilde nasıl kapatabilirim. görüntü hereket ettikçe mozağinde hareket etmesini isteyirom. sigara sahnesi olan filmlerdeki sigaraların kapatılması gibi, yardım ederseniz çok sevinirim...

diyelimki 10 saniyelik bir görüntün var ve mozaikleme yapman gereken şahıs hareket ediyor. 1 la 4 saniyede bir hareket olsun şimdi o hareket olan saniyeleri ayarlayıp kes sonra devam eden saniyelerde mozaik verdiğin bölümlerin başını ve sonunu keserek devam et

1 şa 4 saniyene mozaik verdin kestin, 4 ile 7 de diğer harekete mozaik verdin onuda kestin 7 ila 10 saniyeler arasında da ayrı bir hareket var ve sen bu arada da istediğin yere mozaik verdin ve kestin
şimdi ne oldu videon 3 parçaya bölündü bu 3 parçada da mozaiği ayrı yerlere koyunca mozaik otomatikman hareket kazandı. umarım aklın karışmamıştır.

kolay gelsin...

Hakan_A

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar, yine ben :) Elimde .vob uzantılı eski mini dvdler var. Bunlarla ediusla çalışmak istiyorum, ancak bin'e atarken videoların bazılarını sorunsuz atıyor, genelde uzun olanlardaysa 'Failed to open file. [Could not open file]' diye bir hata alıyorum. Videoları convert edip atmak hem çok zaman alıyor hem kalite düşüyor, bir çözümü var mı acaba?

private1

🌱Yeni Üye🌱
kayıt sorunum var

Tüm işlemleri tamamladım bir çok belgeseli birleştirdim, ve bunu avi olarak kaydedip flashla öğrencilere göstermem gerekiyor. Ancak avi gösterebiliyorum okuldaki cihazla. En küçük ve net bir video için avi olarak nasıl kayıt yapmam gerekiyor? Print denmi yapacağım ? Export tan mı? Seçeneğim ne olmalı ki en fazla 300-500 mb olması gereken dosya 8-10 gb olmasın . Cevap veren olursa çok teşekkür ederim.

avvokado

🌱Yeni Üye🌱
önceliklle merhaba arkadaşlar bende edıus 5 kullanıyorum yeni başladım şöyle bi sorun la karşılaştım vtr den capture yaparken sadece videoyu capture yapıyor. Captureden sonra sesi görmüyorum yardımcı olursanız çok memnun kalırım, şimdiden teşekkürler.

bab7

🌱Yeni Üye🌱
önceliklle merhaba arkadaşlar bende edıus 5 kullanıyorum yeni başladım şöyle bi sorun la karşılaştım vtr den capture yaparken sadece videoyu capture yapıyor. Captureden sonra sesi görmüyorum yardımcı olursanız çok memnun kalırım, şimdiden teşekkürler.

bağlantı olarak ne kullanıyorsun bunu söylemeden cevap vermem zor.:wink:

bab7

🌱Yeni Üye🌱
Tüm işlemleri tamamladım bir çok belgeseli birleştirdim, ve bunu avi olarak kaydedip flashla öğrencilere göstermem gerekiyor. Ancak avi gösterebiliyorum okuldaki cihazla. En küçük ve net bir video için avi olarak nasıl kayıt yapmam gerekiyor? Print denmi yapacağım ? Export tan mı? Seçeneğim ne olmalı ki en fazla 300-500 mb olması gereken dosya 8-10 gb olmasın . Cevap veren olursa çok teşekkür ederim.

mpeg2 olarak ve bitrate ni düşürerek boyutunu ayarlayabilirsin istediğin kadar

bab7

🌱Yeni Üye🌱

eğer kare kare takip etmen gerekiyorsa, videofilters region effectini videonun üzerine at onunla kare kare takıp edebilirsin sigarayı :puke: biraz zahmetli iş :angel:

rorocan

🌱Yeni Üye🌱
soru

Merhabalar herkese .Edius 5 öğrenmeye çalışıyorum biryerde takılıp kaldım yardımlarınızı bekliyorum . Bir görüntüyü timeline attıktan sonra izlerken sürekli takılıyor ancak render aldıktan sonra takılmadan izleyip montaj yapabiliyorum . Fakat sürekli sürekli render almak bunun yolu değil diye düşünmekteyim . Biryerlerde yanlış mı yapıyorum acaba ?

rorocan

🌱Yeni Üye🌱
:

soruyu sormadan önce de epey gezindim sitede yazınız üzerine tekrar baktım ama göremedim . sizi yormayacaksa eğer yardımcı olabilir misiniz?

poyrazhan55

🏆Pro Tasarımcı🏆
merhabalar herkese .edius 5 öğrenmeye çalışıyorum biryerde takılıp kaldım yardımlarınızı bekliyorum . Bir görüntüyü timeline attıktan sonra izlerken sürekli takılıyor ancak render aldıktan sonra takılmadan izleyip montaj yapabiliyorum . Fakat sürekli sürekli render almak bunun yolu değil diye düşünmekteyim . Biryerlerde yanlış mı yapıyorum acaba ?

bir süre oynayıp takılıyorsa ''l'' tuşuna basarak devam edebilirsin
bir diğer seçenekte şu edius açıkken izleme penceresinin üzerinde sırayla setting-aplication setting-açılan pencereden playback seçeneği var sol tarafta ona tıkla daha sonra açılan pencerede en üstteki ''stop playback at frame drop '' kutucuğundaki işareti kaldır bakalım tekrar aynı sorun devam edecekmi.

Kolay gelsin...

rorocan

🌱Yeni Üye🌱
çok teşekkür ederim sorun yok artık :)

sirace

🌱Yeni Üye🌱
yükleyemiyorum

merhabalr
bende programın dvd si var yalnız pc ye bir türlü yükleyemiyorum. power2go die bi internet sayfsı açıyor sanırım oradan çalışacak yapamadım bir türlü :S:S

Z@gor

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.zagor.tv
Merhaba,
Edius'ta video'daki herhangi bir alanı sansürlemek için kullandığımız "Mosaic" efekti dışında örneğin Virtual Dub yazılımındaki Logoaway efekti gibi kullanabileceğimiz ücretli veya free bir efekt varmıdır? Cevap için şimdiden teşekkür eder, işlerinizde kolaylıklar dilerim.