Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Ne iş varsa yaparım abi !

fatihcee

♾️Grafik Gurusu♾️
Arkadaşlar 16 günlük işsizlik dönemimde ( ki hala işsizim ) aradığım ilanlarda karşıma çıkan, Türkiye' nin trajedi tadında bir problemini sizlerle paylaşmak istedim.

Bu ilanlar genelde '' Grafiker '' isimli başlıklar altında verilmiştir.

1 )

4 yıllık bir yüksek öğrenim kurumunun Grafik Tasarım bölümünden mezun olan,
-Tercihen iyi derecede İngilizce yazma, okuma ve konuşma becerisine sahip olan,
-Şirketlerin Görsel Sunum bölümünde en az 3 yıl süreyle çalışmış olan,
-Microsoft Windows ve Office uygulamalarına olarak AutoCad, Photoshop, Freehand, Dreamweaver ve benzeri tasarım sistemlerini etkin olarak kullanabilen,
- Planlı çalışan, takipçi, yoğun çalışma programına uyumlu olan,
- Gelişime ve yeniliklere açık, kendini geliştirmek isteyen,
- İletişim kurmakta başarılı, insiyatif kullanabilen,
- Sürücü belgesi sahibi ,seyahate engeli olmayan,
- Esnek çalışma saatlerine uyum gösterebilen,
- Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış adaylar arıyoruz

2)

Corelle Draw'a iyi derecede hakim
Dönemsel Projeler Bazlı Olarak devamlı Çalışılabilecek.
üniversite öğrencisi aranmaktadır.

3)

REKLAM TABELA İŞİNDE ÇALIŞABİLECEK STAJER,YETİŞTİRİLMEK ÜZERE VE İŞİ İYİ BİLEN ARKADAŞLAR ARANMAKTADIR

Gibi daha nicesine rastladım. Sorun çok açık ortada. Kişi aç kalsada böyle ilanları görünce gerçekten çalışası gelmiyor. Grafikerlik = Androidlik, yada kölelik sanıyorlar. Bu elbette çok konuşuldu hala da bir çözüme varılmış değil ama ben hem biraz gülmeniz, hem şaşırmanız açısından böyle örneklerle sunmak istedim saygılar :)

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
1. ilana başvurmak, en alttan başlayıp, genel müdür olup, odamda puro içmek istiyorum..Sonra kralı gelse tanımam:p (şimdiden söylüyorum fakir ama gururlu ayakları için)

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Bu nedemek şimdii :D nasıl bir elemandır.. "süper men" arıyor bunlar...

Ehliyetli grafiker diyince araba kullanırken tasarım yapabilecek birinimi istiyorlar..

Ne kadar çok işi bir arada yapmamız gerekiyor :S :sweating:

çay getirirken telefonla konuşbilecek aynı anda paspas yapacak.. bilgisayarlara format atıcak bu esnada tabela takacak, ara ara patronun karısını mıncıklıcak ve seri olacak kahve pişirip fal bakabilecek en az 3 şeyi falda bilecek, yetiştirmek üzere alınacığından az maaşla, ama tecrübeli olduğundan çok işle çalışacak biri...

sevgili patronn.. :kiss1:

crazyglad

👑Efsanevi Grafiker👑
sen grafikeri işe al çay temizlik olaylarınıda o halleder zaten bir onu istememişsin onuda iste tam olsun....(işverenlere)

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑

Ehliyetli grafiker diyince araba kullanırken tasarım yapabilecek birinimi istiyorlar..

çay getirirken telefonla konuşbilecek aynı anda paspas yapacak.. bilgisayarlara format atıcak bu esnada tabela takacak, ara ara patronun karısını mıncıklıcak ve seri olacak kahve pişirip fal bakabilecek en az 3 şeyi falda bilecek, yetiştirmek üzere alınacığından az maaşla, ama tecrübeli olduğundan çok işle çalışacak biri...

Kahve içerim ama fal bakamam ben..Kabul mü başlıyalımmı? ama ssk istemem, yemek evden, yol işini dert etme koşarım.. parayı hiç dert etmiyorum nasılsa alamıyacağım.

sen grafikeri işe al çay temizlik olaylarınıda o halleder zaten bir onu istememişsin onuda iste tam olsun....(işverenlere)

Allahın izni..Peygamberin kavliyle:p

N/11

👑Efsanevi Grafiker👑
valla inanın istanbul'un geneli oyle su anda çalıştığım firmada tasarım-çizim-folyo kesim-dijital baskı-fiyat teklifi telefon görüşmeleri yanında hediye birde az çok montaja yardım.Bi çay servisi birde sekreterlik yapmıyorum :D

crazyglad

👑Efsanevi Grafiker👑
ben çay servisinede bakıyorum ama sadece kendime:)

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Onur ne güldüm yazdıklarına :D:D
Bu olay sadece istanbulda değil maalesef artık hemen hemen her şehirde oluyor

Zynopsis

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bormat.net

Kahve içerim ama fal bakamam ben..Kabul mü başlıyalımmı? ama ssk istemem, yemek evden, yol işini dert etme koşarım.. parayı hiç dert etmiyorum nasılsa alamıyacağım.

Allahın izni..Peygamberin kavliyle:p

ben çay servisinede bakıyorum ama sadece kendime:)

siz harikasınız söylenecek bişey yok bence :D aynılarını yaşamaya devam..

MiRaY GÜÇLÜ

👑Efsanevi Grafiker👑

Vala fatih gerçekten iyi bir konuya deginmişsin Onur beyde çok güzel istenenleri açıklamış yani dicek bişi yok katılıyorum arkadaşlar size arkanızdayım sonuna kadar:D:D:D

émmst

👑Efsanevi Grafiker👑
'Grafiker' olmak..Dün işten ayrılan Sekreter - Müşteri Temsilcisi - Ortacı kızın yerine patronun çağırıp..

Ya bu kızın yerine yetişmek üzere grafikermi alsak??.. sözünden sonra ağlasammı gülsemmi bilmedim. Grafiker olmak sanırım ya dışardan bakıldığında ' Çok meziyetli insan ' sıfatı ile eş değer ya da ' Amaan zaten bütün gün bilgisayar karşısında birşey yaptığı yok, boş zamanlarda çay yapsın!' sıfatı ile..

Acı ama gerçek...

Zynopsis

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bormat.net
'Grafiker' olmak..Dün işten ayrılan Sekreter - Müşteri Temsilcisi - Ortacı kızın yerine patronun çağırıp..

Ya bu kızın yerine yetişmek üzere grafikermi alsak??.. sözünden sonra ağlasammı gülsemmi bilmedim. Grafiker olmak sanırım ya dışardan bakıldığında ' Çok meziyetli insan ' sıfatı ile eş değer ya da ' Amaan zaten bütün gün bilgisayar karşısında birşey yaptığı yok, boş zamanlarda çay yapsın!' sıfatı ile..

Acı ama gerçek...

yetişe yetişe bi hal olduk kendimi yarış atı gibi hissediyorum zaten..

crazyglad

👑Efsanevi Grafiker👑
herkesin işi acele:)

al şu 72 dpi çözünürlüklü resmi 1 saat içinde çiz bana ver ama şey :)

real16

🌱Yeni Üye🌱
eğer halan iş arıyorsan görüşebiliriz