Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Freehand Türkçe Karakter Problemi

Grafoza

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
rüveyda hanım aynı yöntemle yapıştrıyorum, türkçe fontları kullanıyorum ama yinede problem çözülmüyor :(

arkadaşlar problemin kesin çözümünü buldum "süper bul değiştir" isimli nefis bir türkçe yazılım.. reklam olur mu bilmem ama elma bilgisayar cevat bey'e çok çok çok teşekkürler.

allah razı olsun

volkanacar

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yeni sistem maclerde genel sorun fontlardan kaynaklanıyor, eski sistemlerde fontlar TTF idi bu sorun yoktu.sorunun sebebi, yeni sistemlerin OTF (open type) font istemesidir, fontlar otf değil ise türkçe karakterler i,ş,ğ gibi freehand de çıkmamaktadır.

bütün fontlar otf olur ise bu sorun ortadan kalkıyor fakat yinede freehand desteklemiyor bazı özel fontları ama indesign veya illustrator gibi programlarda sıkıntı olmuyor.

benim kişisel tespitim bu yöndedir.

hale_ozln

🏅Acemi Tasarımcı🏅
karakterlerrrr !

ya bu dediginizi yaptikta turkish carbon sec'l'yken ben'm klavyemde bastigim harfler cikmiyoki hemen gosterecek olursam sunu demek istedim

grafikerler

üıuaşmğılğı

gordugunnuz gibi yazi ayni turkish carbon secili ama neden bole oluyor bu konuda cok buyuk skinti cekiyorum yardimci olabilirse birileri cok sevinirim

alokatalog

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar TigerTUSupport_Intel.pkg.zip linki yeniyelen vatanperver bi arakadaşa ihtiyacım var. kolay gelsin herkese

erguvangrafik

🌱Yeni Üye🌱
Türkçe karakter sorunu ımac sıstem: 10.6.8

Arkadaşlar, ımac 10.6.8 sıstem suıtcase fusıon 4 kullanıyorum.
Freehand mx de türkçe karakter sorunu yaşıyorum. Bu problemi aşan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.