Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

illustrator Ebat Küçültme

spikeengin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar ben bi kutu tasarımı yaptım fakat içine keklediğim fotoğpraflar sayesinde boyutu 30mb oldu:) normalde 300Kb. lik bi dosya bunları indesign gibi dışardan çağırmanın bi imkanı varmı yoksa içine mi gömeceğiz illaki

grafikçe_

♾️Grafik Gurusu♾️
file - place den çağırabilirsinz umarım doğru anlamışımdır:p

spikeengin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yok bnen aslında doğru başlığı bulamadım heralde:D oly şu dosyayı çağırıyoruz illustrator'de fakat fotğrafı çağırınca dosya boyutu büyüyüo 30 mb civarı merak ettiğim sadece indesign programındaki gibi dışardan linkleyebiliyormuyuz.:) yani ben preview olarak görcem ama mlink verip bilgisayardaki bi klasörden çaırcam:) umarım anlatabilmişimdir.

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
yok bnen aslında doğru başlığı bulamadım heralde:D oly şu dosyayı çağırıyoruz illustrator'de fakat fotğrafı çağırınca dosya boyutu büyüyüo 30 mb civarı merak ettiğim sadece indesign programındaki gibi dışardan linkleyebiliyormuyuz.:) yani ben preview olarak görcem ama mlink verip bilgisayardaki bi klasörden çaırcam:) umarım anlatabilmişimdir.

illustratorda ''yabancı'' bir dosya getirdiğiniz zaman menü paletinde Embed butonu tıklamasınız... öylece otomatik resim / görüntü linklendirmiş oluyor..

Window - Link.... linklendirdiğiniz dosya ilgili tüm bilgi o paletinde bulabilirsiniz...

Grafik34

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadaşlar ben bi kutu tasarımı yaptım fakat içine keklediğim fotoğpraflar sayesinde boyutu 30mb oldu:) normalde 300Kb. lik bi dosya bunları indesign gibi dışardan çağırmanın bi imkanı varmı yoksa içine mi gömeceğiz illaki

Hangi versiyonu kullandığınızı bilmiyorum ama,
Kayıt ederken bazı seçenekleri iptal etmelisiniz.
Normalde sadece bir çizgi çizip kayıt edilse bile 1 MB olur dosyanın boyutu.
Linklen ilgisi yoktur eğer embed etmediyseniz.
Seçenekleri bu şekilde ayarlayınız.
37977539.jpg

tdogan86

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.fenomen.web.tr
dosya içerisinde ne kadar çok renk gradient vs varsa o boyut o kadar büyük oluyor.( resimler dışarıdan çağrıldığı halde)o yüzden büyüktür bence. tabii embedlediysen o ayrı o zaman resimlerin boyutuda eklenmiştir. kasta095 arkadaşımızın da dediği gibi direkt resmi atar embed butonuna basmazsan linkle çağırmış olursun.

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
dosya içerisinde ne kadar çok renk gradient vs varsa o boyut o kadar büyük oluyor.( resimler dışarıdan çağrıldığı halde)o yüzden büyüktür bence. tabii embedlediysen o ayrı o zaman resimlerin boyutuda eklenmiştir. kasta095 arkadaşımızın da dediği gibi direkt resmi atar embed butonuna basmazsan linkle çağırmış olursun.

Çağıralacak görseller EPS, JPG maximum Quallity olursa..100 mb lik dosyayı 10 Mb ye kadar düşürebilirsiniz.. Monütörde rezilasyon rezalet görünür ama ama baskı kısmında hiçbir sorun çıkmaz..