Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Illustrator de Çalışmayı Jpeg formatında exportlamak

firlama35

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar bende Corel'den Illustrator'a geçiş yapanlardanım.
Sorunum şu Corelde exportlama yaparken seçili dosyayı işaretleyip direk jpeg formatına dönüştürebiliyordum. Ama Illustrator da yaptığımda tüm sayfayı yada tüm çalışmayı dönüştürüyor.
Şuan yaklaşık 16 sayfalık bi kozmetik kataloğu ile boğuşuyorum ama sayfaları tek tek jpeg şeklinde patronuma sunmam gerekiyor.
Yardımcı olursanız sevinirim kolaylıklar...

H.Design

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bende illustrator e yeni geçiş yaptım sayılır cs3 te corel deki kadar rahat olmasa da işini görecek bir yöntem var crop area tool ile alan belirtip export yapabilirsin sayfaları tek tek
ama cs4 te bu özellik kaldırıldı.
cs4 kullanıyorsan 2 yöntemi var sana önerebileceğim.
1- illustrator de her sayfayı kopyalayıp yeni bir dökümana atıp exportlaman
2- illustrator dosyanı pdf kaydedip, photoshop da aç. Açılışta bi ekran çıkar istediğin çözünürlükte açarsın mesela sunum için 72 gibi seçersin ve page den sayfalarını tek tek açıp jpg kaydedebilirsin
mağlesef hala bazı saçmalıkları var ai nin...
inş düzelirr:)

ADAMINbiri

🌟Usta Tasarımcı🌟
çok basit... şekli seçip crop area tool ile seçili hale getir (2 kere tıklayınca oluyor) sonra export ederken, gelen panelin altındaki "use artboart" seçeneğini işaretle... bu kadar..

isotasarım

🌱Yeni Üye🌱
neden kasıyoruzki çok sayfalı bir çalışma ise bu sunumu PDF yapalım

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
bende illustrator e yeni geçiş yaptım sayılır cs3 te corel deki kadar rahat olmasa da işini görecek bir yöntem var crop area tool ile alan belirtip export yapabilirsin sayfaları tek tek
ama cs4 te bu özellik kaldırıldı.
cs4 kullanıyorsan 2 yöntemi var sana önerebileceğim.
1- illustrator de her sayfayı kopyalayıp yeni bir dökümana atıp exportlaman
2- illustrator dosyanı pdf kaydedip, photoshop da aç. Açılışta bi ekran çıkar istediğin çözünürlükte açarsın mesela sunum için 72 gibi seçersin ve page den sayfalarını tek tek açıp jpg kaydedebilirsin
mağlesef hala bazı saçmalıkları var ai nin...
inş düzelirr:)

Saçmalıktan değil; Indesign gibi asıl amacı çoklu sayfa olan bir program var. Illustrator'de çoklu sayfa asla o kolaylıkla çalışılamaz. Ben sahibi olsam firmanın ben de istemem. Neden iki ayrı program yapacakken tek programa bakayım?

firlama35

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Saçmalıktan değil; Indesign gibi asıl amacı çoklu sayfa olan bir program var. Illustrator'de çoklu sayfa asla o kolaylıkla çalışılamaz. Ben sahibi olsam firmanın ben de istemem. Neden iki ayrı program yapacakken tek programa bakayım?

Yani onuda öğren diyosunuz :)

Aslında yıllarca Quark kullandım benzer olduğunu söylüyorlar doğrumudur acaba ??

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Yani onuda öğren diyosunuz :)

Aslında yıllarca Quark kullandım benzer olduğunu söylüyorlar doğrumudur acaba ??

Quark'ın gerçek anlamda kullanıcısı olmadım. Ama Indesign'a kendinizi vererek çalıştığınız takdirde çok kısa bir zamanda öğrenmeniz mümkün olacaktır. Quark bilmeniz ayrıca iyi bir şey eminim kullanımları uzak değil.