Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

sekoya_

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bu efektler nedir nasıl kullanırız ? Bilgisi olan varsa bi cevaplayabilirmi Lütfen...

grafikerr

🌱Yeni Üye🌱
s.a arkadaşlar.ben bu freehand le yeni tanıştım..henüz kavrama aşamasındayım..belgin çok güzel anlatmışsın,anlattıklarını uyguladım..kavramamda yardımcı oldun..ellerine sağlık teşkkür ederm:)

doctor

🏅Acemi Tasarımcı🏅
lensler hakkinda

Bu efektler nedir nasıl kullanırız ? Bilgisi olan varsa bi cevaplayabilirmi Lütfen...

kisaca Photoshop ta kullandigimiz gölgelemeler ve kabartmalari freehand mx te yapilabiliyo ama bazi islerde fazla kullanildigi zaman etrafindaki yazilara veya resimlere kiriklik yapiyordu ilk kullandigim zamanlar ondan sonra kullanmamaya basladim ve tekrar denemek istedim ve sonuç iyi bi problem çikarmadan bastim isi ve Photoshop kullanmadan gölgeleme ve kabartmalari hallettim... ama freehand mx de verdigin lensleri ve gölgelemeleri freehand 10 veya 9 da actigin zaman problem çikariyo yaptigin isi mx te yapip mx de basman gerekiyor film veya ctp de ...

bu tarz lensleri kullandigim zaman size örnek yollayabilirim...

bu isde kullandigim lensler...

https://rapidshare.com/files/98400120/denemeetiket.fh11.html

belgeyi indirip bakabilirsiniz...:>:sanat::dance:

tekimci

🌱Yeni Üye🌱
ya ben bisi sorucam

freehand da efeckt veriyoruz ekranda sorun yok
ama cıkıslarda pixel sorunu oluyorrrr

freehandda efeckt veremeyecekmiyiz?

:(

doctor

🏅Acemi Tasarımcı🏅
evet tek sorun su anlik onu çözmen icin söyle bir önerim olabilir

yaziya gölge vermeden önce aynisindan çogaltacaksin üstüne
ondan sonra alttakine gölgeyi vereceksin üstekinede 0,1 veya 0,05 gibi çizgi kalinligi vereceksin sonra kullanacaksin ve bi problem gözükmüyo o zaman...
ben kullanacagim zaman öylee yapiyorum daha basil yolu varsa paylasan arkadasim olursa memnun olurum...

enesduran

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
slm. verdigin örnekler için saol. ama 3. örnekteki efekt yazıyı converleyince gecerli olmuyor.

doctor

🏅Acemi Tasarımcı🏅
slm. verdigin örnekler için saol. ama 3. örnekteki efekt yazıyı converleyince gecerli olmuyor.

mrb 3. örnek benim yaptigim degil galiba veya baskasina yazdin

efekleri verirken convertle bence daha iyi olur sonrasında sorun yasamazsın...

ve ben bunu kullanmaya basladım yaptigim is örneklerinde

kisa yolu olarak güzel bir sistem ama biraz daha gelistirmeleri lazim

bazen problem çikarabiliyor...

Deadworld

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
evet tek sorun su anlik onu çözmen icin söyle bir önerim olabilir

yaziya gölge vermeden önce aynisindan çogaltacaksin üstüne
ondan sonra alttakine gölgeyi vereceksin üstekinede 0,1 veya 0,05 gibi çizgi kalinligi vereceksin sonra kullanacaksin ve bi problem gözükmüyo o zaman...
ben kullanacagim zaman öylee yapiyorum daha basil yolu varsa paylasan arkadasim olursa memnun olurum...

aynen arkadasa katiliyorum efektlerde baski baygi sorun yaratiyor en iyi cozum resimleyim ustune kopyalayim kalinlastirarak golge vermek olcak

enesduran

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
mrb 3. örnek benim yaptigim degil galiba veya baskasina yazdin

efekleri verirken convertle bence daha iyi olur sonrasında sorun yasamazsın...

ve ben bunu kullanmaya basladım yaptigim is örneklerinde

kisa yolu olarak güzel bir sistem ama biraz daha gelistirmeleri lazim

bazen problem çikarabiliyor...

zaten convertliyorum. ben konudaki 3. örnek için demiştim konuyu tam okursan bana hak verirsin.

...SAYGILAR...

noveli

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
merhaba arkadaşlar ben yeni üye oldum hazır efektlerden konu açılmışken cevabı bilen mutlaka yazsın frehandde yazı yazdım ve yazıya efekt verdim fakat convertleyince efekt yok oluyo bi çaresi yokmu bunun.

meraba kardeş şu efekti convertleme sorununu bende yaşıyorum aynı sorunu bende yazdım ama sana şöyle bir fikir verebilirim önce yazıyı convertle efekti sonra ver aslında yazılara tektek vermek gibi bi gıcıklıkta yapıyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

kasapcarlos

🌟Usta Tasarımcı🌟
Arkadaşlar Freehand Mx Sadece baskı için değil aynı zamanda web tasarımda kullanılmak amacı ile art özellikler katılmıştı.Dolayısı ile efecktler 72 çözünürlüklü effectlerdir.O yüzden objenize her hangi bir Mx effectti uyguladğınızda effeckt uyguladığınız objeyi seçip file--->Document Setting---->Raster Effect setting değerini 72 den 300 'e çıkartın bir derece effect teki kalite artışını göreceksiniz.Ama gene de Mx effecktleri uygulamaktan kaçınmışımdır.
77849392nc2.jpg

LuNaTiC

🏆Pro Tasarımcı🏆
Paylaşım için teşekkürler:)

KifayetsiZ

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Benim anlayamadığım şöyle bir nokta var;
Yazıya uygulanan efekt, ya da convert ettikten sonra yapılan deformenin yazı karakterini katletmekten başka bir işe yaramayacağı kanaatindeyim. Yanlış mı anladım acaba.