Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Tokat.com sitesi font sistemi.

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
Tokat.com sitesi için tasarladığım font sistemi.
Font tasarımı tipografinin en önemli koludur. Maalesef bu konuda hepimizin hazır yiyici olduğunu görüyorum. Ülkemizde font tasarımı o kadar zayıfki bunu grafikerler.net bünyesindeki tipografi kategorisindede görebilirsiniz. Tasarımların özü başkasının tasarladığı fontları yeni bir kompozisyonda oluşturmanın dışına çıkmıyor. Bu konuda elimden geldiğince birşeyler oluşturmaya çalıştım, belki hatalı, belki eksik ama en azından bir çaba içine girdim. Takdiri sizlere bırakıyorum.

tokat1.jpg

Benzer konular

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
Font tasarımının çok meşakkatli bir iş olduğunu, ucundan kıyısından bu işe el atmakla azıcık olsun fikir sahibi olmuş biri olarak, maalesef hazırcılığa kaçanlar sınıfına ben de dahil oluyorum.

Logo Tasarımları bölümüne açtığınız konuda da dikkatimi çekmişti. Ürettiğiniz fontta Türkçe karakterleri alfabetik sırada göstermemenizin bir nedeni var mı?

Emeğinize sağlık.

Saygılar, iyi çalışmalar.:)

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
Font tasarımının çok meşakkatli bir iş olduğunu, ucundan kıyısından bu işe el atmakla azıcık olsun fikir sahibi olmuş biri olarak, maalesef hazırcılığa kaçanlar sınıfına ben de dahil oluyorum.

Logo Tasarımları bölümüne açtığınız konuda da dikkatimi çekmişti. Ürettiğiniz fontta Türkçe karakterleri alfabetik sırada göstermemenizin bir nedeni var mı?

Emeğinize sağlık.

Saygılar, iyi çalışmalar.:)
İlginiz için çok teşekkür ederim...
Bu çalışma şu anda vector halinde ve font dosyası şekline dönüştürülmedi. Çalışmada dikkat ederseniz noktalama işaretleri dahi tasarlanmadı. Tüm tasarım bitince otomatik olarak sıralama zaten oluşacaktır.

Kolay gelsin.

escoder

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
paylasım ıcın tesekkurler

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
İlginiz için çok teşekkür ederim...
Bu çalışma şu anda vector halinde ve font dosyası şekline dönüştürülmedi. Çalışmada dikkat ederseniz noktalama işaretleri dahi tasarlanmadı. Tüm tasarım bitince otomatik olarak sıralama zaten oluşacaktır.

Kolay gelsin.

Zevkli bir iş olsa gerek, bitmiş halini merakla bekliyorum.:)

efoja

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
birderindeniz.blogcu.com
Yansıttığı kaligrafik havanın etkisi "tarihten bugüne"yi bütünleştirmiş. Sadece dijital ortam değil gibi geliyor, diğer çalışmalarınız gibi çok çok özenerek baktıklarımdan oldu. Ellerinize sağlık hocam.

leylican

🌱Yeni Üye🌱
öncelikle çalışmanız güzel olmuş benimde gerçekten takıldığım en özel konulardan bir tanesidir.font tasarımı yapmayı istiyorum vectorel çalışmasını yaptıktan sonra çalışmayı nasıl font haline getirebiliyoruz bunun özel bir programı varmı..yardımcı olursan bende font tasarım işine girmiş olurum bu sayede..şimdiden ilgilendiğinzi için teşekkür ederim..!

Dark Water

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Abı, eline koluna sağlık.Font tasarımı yapmak gerçekten uğraştırıcı olmalı.
Sitede neden çıkmıyor bu?
Erbaa'dan sevgiler :)

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
Abı, eline koluna sağlık.Font tasarımı yapmak gerçekten uğraştırıcı olmalı.
Sitede neden çıkmıyor bu?
Erbaa'dan sevgiler :)

Teşekkür ederim Erbaa lı hemşehrim, bizdende size kucak dolusu sevgiler.
Sitede derken, sitede zaten Türk grafik Sanatının bir parçası, genel anlamda, ülkemizde font tasarımdan söz etmek mümkün değil, yani devede kulak gibi.