Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Gezer Grafik Tipografi

gezergrafik

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
gezegrafik.jpg

Erkan ERGEN

🏆Pro Tasarımcı🏆
tipografi harfleri temsil ettikleri kelimeye göre ya da kelimeleri temsil ettikleri nesneye göre tasarlamayla ilgili değil miydi ? yoksa ben mi yanlış biliyorum. yani kelimelerden dekoratif bir düzenleme yapilinca tipografi mi oluyor yine yoksa yüzey düzenleme mi oluyor sadece ?:p sadece meraktan soruyorum, lise yıllarımdaki grafik tanimlari epey değişmiş mi diye merak ettim :) yüzey düzenleme olarak güzel hoş bir çalışma. kolay gelsin, iyi çalışmalar.

pLayer1_mtn

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.videonette.com
Buna çok benzer bir çalışma yapmıştım tipografi kategorisine girer mi diye afaroz ediyorlardı beni nerdeyse...Sanırım bu bir tipografi çalışması değil arkadaşım.

Rüzgar ALPASLAN

🏆Pro Tasarımcı🏆
bu çalışmanın aynısından en az 30 örnek gozterebilirim arttık biraz daha yaratıcı olalım lütfen. Aynı yem8eği ıstıp ıstıp yemeyelim bu arada bu tipografi değil lütfen sitedeki tipografi çalışmalarını inceleyin başarılar

MiRaY GÜÇLÜ

👑Efsanevi Grafiker👑
bu çalışmanın aynısından en az 30 örnek gozterebilirim arttık biraz daha yaratıcı olalım lütfen. Aynı yem8eği ıstıp ıstıp yemeyelim bu arada bu tipografi değil lütfen sitedeki tipografi çalışmalarını inceleyin başarılar

Kesinlikle Rüzgar ALPASLAN'a katılıyorum.Ve bu tarz bir ders var sitede her hez o dersten bakarak yapıyor sonra tipografi yaptım sanarak önümüze sürülüyor.
Bence tipografik çalışmaları inceleyiniz.

Emeginize sağlık.
Başarılar...

pLayer1_mtn

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.videonette.com
İlk çalışma için fena sayılmaz ama en azından kendim için bunu diyebilirim :)
Çünkü ben ne grafikerim nede çizimle ilgili bir eğitimim var.Tamamen netten öğrendiklerim.
Neyse konuyu saptırmayalım ne diyorduk..Bu bir tipo değil :p

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
Tipografi olmadığı konusunda diğer arkadaşlarla hemfikirim. Fakat öğrenme adına yaptıysanız, ki bir dersten uyarlama olduğu zaten belli, bu anlamda başarılı diyebilirim.

İyi çalışmalar.

gezergrafik

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
GimpTalk • Super Easy Typography Tutorial
Merhaba zaman ayırıp yorum yapdığınız için hepinize teşekkür ederim yanlız benim merak ettigim bir konu var tdesigner arkadaşın dedigi gibi bunu bir uygulama olarak buldum internetten (linkte ekli) Super Easy Typography Tutorial olarak geçiyor diyorsanızki uygulamada hata var tamam ama tipografi degil diyorsunuz benim bulduğum uygulama yanlış bilgi veriyor heralde eğer bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:

Erkan ERGEN

🏆Pro Tasarımcı🏆
bakın şöyle izah ediyim. eğer kan yazıyorsanız bunu bu kelimenin anlamına uygun şekilde kan efekti uygulayarak yazarsanız , ya da bulut kelimesini yazarken harflerde bulutu betimlerseniz buna tipografi diyebiliriz. yine sadece bulut kelimesini kullanarak bulut şeklini oluşturursanız buna da tipografi diyebiliriz. ama gezer grafik logonuzu oluştururken gezer grafik yazip bunu da weld ya da trimleri kullanarak ayırdığınızda buna tipografi diyemiyorum. çünkü logonuzuda yer alan ne grafik kelimenize bir atıfta bulunuyorsunuz ne de yazı stiliniz ile grafiği temsil eden bir anlatım sunuyorsunuz. Tipografi denildiğinde gençliğe hitabenin atatürk resmi şeklinde düzenlenmesine tipografik çalışma diyebilirsiniz, türk bayrağı şeklinde istiklal marşına tipografi diyebilirsiniz. Yani tipografi uygulamalarından birini yapmış olabilirsiniz ama çalışma olarak tipografi olmuyor. Anlatabildim mi bilmiyorum. yani uygulama yöntemi doğru sonuç yanlış gibi işte. Kolay gelsin iyi çalışmalar.

gezergrafik

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
mustangk.jpg

Benim anladığıma göre Tipografi mantığı budur diyorsunuz daha önce yaptığım bir çalışma demekki önceden doğru yoldaymışım teşekkürler

Erkan ERGEN

🏆Pro Tasarımcı🏆
evet işte buna tipografi diyebiliriz. eline sağlık güzel çalışma.