Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Yarışma hakkında sormak istedikleriniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
evet kesinlikle öyle.
çok ama çok haklısınız.
kaldı ki yarışmayı düzenleyen tarafta sizde olmasınız sizde katılımcı olacak olsanız benim düşündüklerimi sizinde düşünecekteniz. burda bir ben yazıyorum diye yanılmayın. herkesden farkım yok sadece adım atakta her zaman aceleci davranıyorum. saygılarımla.

bende sizin diğer sitelerdeki yarışmalardan gördüğünüz izlenimleri göze alarak içinizi tekrar ferahlatacak yarışma şartnamesindeki TELİF HAKLARI'nı size tekrar hatırlatıyorum. kırmızı renkteki maddeyi okursanız kafanızın daha rahat olacağını düşünüyorum.

* Telif Hakları:

Katılımcılar, yarışmada 1. olan eserlerin bitkisel.net tarafından kullanılmasına süresiz olarak tam kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul ettiğini ve buna bağlı olarak, gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince yarışmaya gönderdiği eserinin çoğaltma, işlenme, yayma, temsil, umuma iletim, faydalanma vb. umuma arz ile ilgili bilumum haklar için bitkisel.net’e tam lisans verdiğini kabul eder.

Bu şekilde kullanılan eserler için, eser sahibi sonradan verdiği lisansı kesinlikle geri almayacağını ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını men etmeyeceğini veya bu lisans için kendisine verilen para ödülünden başka herhangi bir telif hakkı veya maddi, manevi talepte bulunmayacağını gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt eder.

Yarışma sonucunda 1. Seçilen eser dışındaki çalışmaların telif ve mülkiyet hakları tasarımcısının tasarrufundadır. Grafikerler.net ve Bitkisel.Net bu konuda herhangi bir hak iddia etmemektedirler.

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Lütfen yanlış anlamayın, ahmet bey benim size sorduğum soruya bir önceki mesajında cevap vermiş...

Ortada kişiselleştirmek gibi durum söz konusu değil, eğer öyle algılandıysam lütfen yanlış anlamayın...

mgyknt

🏆Pro Tasarımcı🏆
bir önceki yorumum editledim lütfen arkaya da bakınız Gökhan bey.

@thematrix

bu maddeyi defalarca okudum hepsi gibi ama diğer takıldığım maddeye sorduğum sorular karşısında gelen cevaplar yeterli değildi.
bir önceki sayfada gelen uzun açıklamada tatmin oldum, hak verdim bazı noktalarda.
şu anda içim ferah. teşekür ediyorum hepinize.

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
cahit bey durumun bir karmaşıklığı zaten yok ki :)

olay basit sadece bir logo tasarım yarışması ve katılmayı çok istediğim okuduğum andan beri heycanlandığım bir an evel hevesle çalışmalara başlamak istediğim bir yarışma.

fakat başvuru yaparken iletişim bilgilerimize herşeyimize kadar bunu göndereceğimiz halde deniyorsa "daha hızlı kullanıma geçmek için" bir önceki sorduğum soruda karışan kafam şimdi çok daha karışır. karışıklığın sebebi kesinlikle sandığınız gibi "kavrayamamak" değil sadece bu kuralı bu güzel siteye yakıştıramadım. canı yanmayan grafiker yoktur hepimizin kötü anıları vardır. bu yüzden sonuna kadar ön yargılıyım ya da neyin normal neyin anormal olduğunu görebilecek tecrübeye sahibim. (evet yaşım 25 evet çok gencim fakat 10 senedir sektörün içindeyim)

çok güzel bir projeydi bu ama yanlışlar görüyorum ne yazık ki.

Bahsettiğiniz kuralı neden koyduğumuzu, ayrıntıları ile açıkladık. Vektörel çalışmanın avantajlarını size açıklayarak zamanınızı almak istemiyorum, bunu arkadaşlarımız size açıkladı. Fakat konuyu siteye yakıştıramadım ve yanlış yaptığımız yorumunu ben kavrayamadım, açıkça grafikerler.net sitesinin çalışmaları vektör olarak istemesinin ne gibi yakıştırılmayacak bir durumu var, bunu anlayamadım. Bunu açıklarsanız sevinirim.

mgyknt

🏆Pro Tasarımcı🏆
Bahsettiğiniz kuralı neden koyduğumuzu, ayrıntıları ile açıkladık. Vektörel çalışmanın avantajlarını size açıklayarak zamanınızı almak istemiyorum, bunu arkadaşlarımız size açıkladı. Fakat konuyu siteye yakıştıramadım ve yanlış yaptığımız yorumunu ben kavrayamadım, açıkça grafikerler.net sitesinin çalışmaları vektör olarak istemesinin ne gibi yakıştırılmayacak bir durumu var, bunu anlayamadım. Bunu açıklarsanız sevinirim.

evet bu attığım yorumdan sonra çözüme kavuştum şahsen ben.
yukarıda da yani önceden yazdığım alıntı da yazdığı gibi "canı yanmayan grafiker yoktur hepimizin kötü anıları vardır. bu yüzden sonuna kadar ön yargılıyım" kısmı sorunuzun cevabı zaten. :)

aol01

🌱Yeni Üye🌱
çok güzel ayarlanmış güzel bir yarışma
site yöneticilerini tebrik ederim...

msguven

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.grafikhaber.com
...Daha önceki yarışmalarımızda juri üyelerimizi tanınmış camiaa tarafından bilinen isimlerden seçtik. Ancak bunlar bize her zaman için süre problemi yaşattığı için bu yarışmada onlara ihtiyaç duymadık...

heh...işte bu kadar...cevabını almak istediğim buydu...yani bir jüri listesi yok...

Amacın sidik yarıştırmak değil, akıl yarıştırmak olması ümidiyle diyorumki.
(işimden kaynaklanan tecrübeye istinaden paylaşıyorum)

10 TL'yi geçen herhangibir ikramiye veriliyorsa, MUTLAKA gerekli mercilerden izin alınmalıdır. Bu tüm yarışmacıların hakkıdır. Evet biliyorum, profesyonel jüriler ile uğraştırmak prosedürleri yavaşlatıyor. Ama ne yazıkki sorun oluyor diye, bunlar ile uğraşılmayıp o kadar çok yarışma açılıyorki,(sizi tenzih ederim) kimin ne yaptığı belli değil.

Tek bir sitede bile yazımı bulamazsınız buradan başka. Eğer önemsemediğim bir site olsaydı, hiiiiç bu yazılara kalkışmaz hatta account bile açmazdım. Eğer Türkiye'de bir takım şeyleri ilk kez yapan bir insansam (afbuyurun) bu tarz konularada gerektiği ölçütlerde yaklaşılmasını istemek ve uyarmaya çalışmak hakkımdır.

Tekrar söylüyor ve sizleri tenzih ediyorum... Güzel bir gelecek istiyorsak, buralarda onların temelini yine sizler bizler atıyor olacağız...Başkaları değil...

Sevgi ve saygılarımla
MG

Majestic

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.ngrafik.com
heh...işte bu kadar...cevabını almak istediğim buydu...yani bir jüri listesi yok...

Amacın sidik yarıştırmak değil, akıl yarıştırmak olması ümidiyle diyorumki.
(işimden kaynaklanan tecrübeye istinaden paylaşıyorum)

10 TL'yi geçen herhangibir ikramiye veriliyorsa, MUTLAKA gerekli mercilerden izin alınmalıdır. Bu tüm yarışmacıların hakkıdır. Evet biliyorum, profesyonel jüriler ile uğraştırmak prosedürleri yavaşlatıyor. Ama ne yazıkki sorun oluyor diye, bunlar ile uğraşılmayıp o kadar çok yarışma açılıyorki,(sizi tenzih ederim) kimin ne yaptığı belli değil.

Tek bir sitede bile yazımı bulamazsınız buradan başka. Eğer önemsemediğim bir site olsaydı, hiiiiç bu yazılara kalkışmaz hatta account bile açmazdım. Eğer Türkiye'de bir takım şeyleri ilk kez yapan bir insansam (afbuyurun) bu tarz konularada gerektiği ölçütlerde yaklaşılmasını istemek ve uyarmaya çalışmak hakkımdır.

Tekrar söylüyor ve sizleri tenzih ediyorum... Güzel bir gelecek istiyorsak, buralarda onların temelini yine sizler bizler atıyor olacağız...Başkaları değil...

Sevgi ve saygılarımla
MG

Niyetiniz nedir bilinmiyor. Şartname de belirtilmiş.
Seçici Kurul:
Grafikerler.net Yönetimi

Bu yazı şartnamaden kopyalanmış bir yazıdır.

Şartname de juri nin kim yada kimler olduğu yazılmış. Grafikerler.net yönetimi denilmiş siz hala neyin peşindesiniz ? Oldu olacak anne kızlık soy adlarının 3 üncü harflerinide versinler juri üyeleri. İnsanlar oraya yazmışlar türkçe ve net bir şekilde, GRAFİKERLER.NET YONETİMİ. Deniliyor Grafikerler.net i grafik tasarım camiaa sında olupta bilmeyen tanımayan bir grafiker gösterirmisiniz bana ? Onca site varken hiç bir grafik tasarım yarışmaları düzenliyen siteler bu kadar büyük bir ödül vermiyorken bu site veriyor. Ve tarihlerine bakıldığında grafikerler.net in hiç bir yarışmasında herhangi bir çirkeflik yada her hangi bir pis oyun döndüğü görülmemiş. İnsanlar bu kadar ak ve temiz üstüne üstlük birde adlarının kirlenmesinden çekinirken sizin kalkıpta bu kadar yazıdan sonra böyle yazmanıza inanın akıl fikir erdiremiyorum... Şartname deki juri üyelerinin belirtildiği yerimi görmüyorsunuz . Ne aradığınızı inanın bilmiyorum ama size açık bir dilde belirtiyorum ki.
İstediğiniz şey burada yok !!!

Bunca yazdıklarımdan sonra, hala ben tanımıyorum onları diyorsanız bir kere de ben söyliyeyim size...

YARIŞMA JURİLERİ : GRAFİKERLER.NET YÖNETİMİ' DİR.

Siz hala onları tanımıyorsanız belli başlı büyük şehirlerde reel toplantıları oluyor. Dilediğinize gidip yüz yüze tanışıp kültür araştırmanızı oradan devam edebilirsiniz... Ben katıldım hepsini tanıyorum bu sebep yüzündende bu kadar açık bir dilde size izah etmeye çalışıyorum... Niyetim grafikerler.net yönetimi daha öncede sizin sorunuza cevap vermesine rağmen hala sizin bir cevap aramanıza artık bir dur demektir !!...

modigliani27

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bişey sorucam logoda yazı olucakmı emin olamadım logotype demiyor çünkü ..

M@rcos

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Böyle bir sitede böyle bir istek karşısında olduda grafiker arkadaşların yapıp gönderdiği logo beğenilip daha sonra kendisine dönülmediğini, logo değiştirilip kullanıldığını, vs. aklımıza gelen herhangi bir istenmeyen durum yaşandığını düşünürsek, Türkiye'de namı duyulmuş bu site neden kendine böyle bir kötülük yapsın ki? diye düşünmemiz de gerekmiyor mu?

Yani aklımıza gelen herhangi olası bir durumun bize vereceği zarar ile bu sitenin kendine vereceği zararı kıyaslarsak konusu bile açılmamalıydı diye düşünüyorum.

mgyknt

🏆Pro Tasarımcı🏆
Böyle bir sitede böyle bir istek karşısında olduda grafiker arkadaşların yapıp gönderdiği logo beğenilip daha sonra kendisine dönülmediğini, logo değiştirilip kullanıldığını, vs. aklımıza gelen herhangi bir istenmeyen durum yaşandığını düşünürsek, Türkiye'de namı duyulmuş bu site neden kendine böyle bir kötülük yapsın ki? diye düşünmemiz de gerekmiyor mu?

Yani aklımıza gelen herhangi olası bir durumun bize vereceği zarar ile bu sitenin kendine vereceği zararı kıyaslarsak konusu bile açılmamalıydı diye düşünüyorum.

bu yorumu kendi adıma cevaplamak istiyorum

elbette öyle zaten siteye herhangi kötü bir söylemde bulunulduğu yok öyle düşünsek bütün gün sitede aktif olmayız değil mi? :)

soru sormamız için açılan bir bölümse şayet bu ve aklımda birşey varsa bunu sorarırm öğrenirim öyle çalışırım zira müşteri ilişkileriylede öyledir anlamadan emin olmadan tasarım yapmaya başlamak ne kadar doğruysa burada da aynısı geçerli. -bana göre-

M@rcos

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Fakat ben yorumları tek tek okuyup genel olarak bir yorum yapma çabası içerisine girmiştim. Kişisel bir mesaj yazmadım yanlış anlaşılmasın.

Tabiki sorular sorulacaktır ancak ortada bir güven sorunu sezdiğim için mantıklı düşünüp mantıklı hareket etmek için birde şu açıdan bakın demek istedim.

Bu arada konusu bile açılmamalıydı derken tartışma konusundan bahsetmek istedim.

mgyknt

🏆Pro Tasarımcı🏆
Fakat ben yorumları tek tek okuyup genel olarak bir yorum yapma çabası içerisine girmiştim. Kişisel bir mesaj yazmadım yanlış anlaşılmasın.

Tabiki sorular sorulacaktır ancak ortada bir güven sorunu sezdiğim için mantıklı düşünüp mantıklı hareket etmek için birde şu açıdan bakın demek istedim.

Bu arada konusu bile açılmamalıydı derken tartışma konusundan bahsetmek istedim.

anlıyorum sizi demek istediklerinizi de ama 5 parmağı 5i bir olsa hiçbirşeyin tadı tuzu olmazdı. bu da benim ya da öbürünün doğrusu. katılsanızda katılmasanızda. ayrıca güven sorunu değil "neden sorusu" var ortada nedeni aradım ve buldum. bu kadar. :)

ay_hux

🌱Yeni Üye🌱
Sayın Yönetici, ben çalışmalarımı .fh9 olarak yüklemek istiyorum fakat "geçersiz dosya türü" diye yazı çıkıyor karşıma, bu konuda ne yapacağım?

amonyumnitrat

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ben de fh11'de hazırladığım çalışmaları yükleyemedim.. aynı hatayı verdi..
sorun nerede?..

slhoz

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Genelde CMYK çalışılır ama bu web için olacağı için RGB mi çalışmalıyız? İkincisi .psd uzantısı kabul edilmiyor mu path paletinde vektör olmak kaydıyla?

ay_hux

🌱Yeni Üye🌱
Admin neden hala bizim sorunumuzu çözmediniz, yaptığımız çalışmayı vektörel olarak(fh) yükleyemiyoruz, buna bir çözüm bulup bizi aydınlatırmızınız!

afidanci66

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐

Arkadaşlar yersiz bir tartışma meydanına düşmüş hissettim kendimi. Sanki Grafikerler.net'ten mi çıkacak ödül parası? Burada amaç Sitenin adı gereği ustalar elinden bir logo istenmesi ve gereğinin yapılması. Bu bizler için fırsat. Ama uzantı ne istenirse istensin , çok mu zor bu uzantı ile göndermek? Eğer güvenciniz yoksa göndermeyin. Burası Grafikerler.net. Buranın üye sayısı bir kasaba nüfusuna denk geliyor. Kusura bakmayın ama bu kadar ezik değil bu site. Ben katılma tarafı değildim ama bu tartışmanın ardından katılmaya karar verdim. Tek çalışmayla olsada.

arturvahe

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.arvakatasarim.com
merhaba ben yeni katıldım bu siteye, yarışma dikkatimi çekti bir sorum olacaktı gönderdiğimiz belgelerin elinize ulaşıp ulaşmadığını nasıl teyit edeceğiz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...