Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

hangi üniversiteler

sercansarigul

🌟Usta Tasarımcı🌟
slm abilerim ablarım ben bu sene üniversite sınavına girdim vede düşük bi puan aldım 132.267 puan aldım biliyorum neden çalışmadın felan diyeceksiniz.çalıştım ama olmadı. 2 yıllığa düz geçiş hakkımız var bizim bu puanla hangi üviversitelere girebilirim veya nerede var grafik tasarım bölümü bu öğrenmek için sizde yardım iştiyorum.

help :(

Benzer konular

sercansarigul

🌟Usta Tasarımcı🌟
buldum sonunda arkadaşlar gerek kalmadı ..

2095316 Fatih Üniversitesi Ankara Meslek Yüksekokulu ANKARA
1217454 Gazi Üniversitesi Ankara Meslek Yüksekokulu (İkinci Öğretim) ANKARA
1087391 Balıkesir Üniversitesi Balıkesir Meslek Yüksekokulu (İkinci Öğretim) BALIKESİR
1017227 Abant İzzet Baysal Üniversitesi Bolu Meslek Yüksekokulu (İkinci Öğretim) BOLU
1495771 Uludağ Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu BURSA
1498097 Uludağ Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu (İkinci Öğretim) BURSA
1125348 Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Çanakkale Meslek Yüksekokulu ÇANAKKALE
1195549 Fırat Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ELAZIĞ
2045098 Beykent Üniversitesi Meslek Yüksekokulu İSTANBUL
2145207 Kadir Has Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu İSTANBUL
1185551 Erciyes Üniversitesi Kocasinan Meslek Yüksekokulu KAYSERİ
1486105 Trakya Üniversitesi Lüleburgaz Meslek Yüksekokulu KIRKLARELİ
1187269 Erciyes Üniversitesi Nevşehir Meslek Yüksekokulu (İkinci Öğretim) NEVŞEHİR
1417282 Ondokuz Mayıs Üniversitesi Samsun Meslek Yüksekokulu (İkinci Öğretim) SAMSUN

sizce hangileri daha iyi bir üniversite ona göre tercih yapacağım fazla bilgim yokta onun için soruyorum

Pussats

🌱Yeni Üye🌱
Haliç Üniversitesi'de var. Girmek için baraj ve Yetenek sınavını geçmen yeter.

tolga_laila

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.tolgayayla.tr.gg
akdeniz üniversitesi serik m.y.o kaliteli eğitim istiyorsan git derim antalyada cok guzeldir öğrenciliğin tadını cıkarırsın..

rüvü*

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bence ondokuz mayıs üni. ben orda grafik bölümünden mezunum ve türkiyede en iyi imkanlara sahip okullardan biri grafik 2 yıllık ama gerçekten iyi eğitim veriyor tavsiye ederim geç kaldım ama bilginiz olsun isterim

merveporay

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.shutterstock.com
maltepe üniversitesinin 4 yıllık yetenek sınawıyla alıyor ve barajı geçmen lazım tabi tavsiye ederim super bır okul

böcek

🌱Yeni Üye🌱
hayır:) ölese ne biliyorum demi ben:D

Oblivion

🌱Yeni Üye🌱
sanırım 2 yıllık direk geçiş yapacaksın ,
ama bu puanla bu arkadaş 4 yıllık sınavlarına giremez . ancak (meslek lisesi mevzunu ise) 2 yıllıklara sınavsız geçiş yapabilir .

ben uludağ üni . grafik tasarım bölümü öğrencisiyim ,
okuduğum okuldan memnun değilim , hatta uzak durmanı tavsiye ederim .

antalya serik için şunu söyleyebilirim , aynı zamanda antalyalı olduğum için bölge olarak öğrencinin rahat edeceği bir yerdir diyemem . ama okuyan arkadaşlarım var ve çok iyi bir eğitim olduğunu söylüyorlar . ama tekrarlıyorum , bölge olarak serik ,öğrenci için kesinlikle berbat . rahat bir öğrencilik istiyorsan yani . ama eğitim önplanda ise iyi olduğunu söylüyorlar .

ayrıca : gazi üniversitesini yazabilirsin .ama alacağın eğitim grafik tasarım öğretmenliği olarak geçiyor diye biliyorum . grafiker yetiştirmekten ziyade , başarılı olan öğrencileri kendi fakültelerinde kullanmak için , grafiker öğretmen moduna sokuyorlar , bunları burda okuyan arkadaşım söylüyor . kendisi mahvolmuş durumda :)

bana sorarsan ,
2 yıllık tercih edeceğine ,
kafanı topla ,
gerçekten , ama gerçekten çok çok çok çalışarak (özellikle karakalem)

mimar sinan , eskişehir , marmara gibi bu işe gerçekten önem veren okullara girmenin yollarını ara . ama çok zor ve virajlı bir yol olacağını tahmin edebilirsin . çok çalışmak şart .

okuduğum okuldan mevzun olduktan sonra (yarım dönemim kaldı) şimdiden hazırlıklarını yaptığım yetenek sınavları için ter dökücem . şansın ve şansımız bol olsun .

sevdacım

🌱Yeni Üye🌱
sanırım 2 yıllık direk geçiş yapacaksın ,
ama bu puanla bu arkadaş 4 yıllık sınavlarına giremez . ancak (meslek lisesi mevzunu ise) 2 yıllıklara sınavsız geçiş yapabilir .

ben uludağ üni . grafik tasarım bölümü öğrencisiyim ,
okuduğum okuldan memnun değilim , hatta uzak durmanı tavsiye ederim .

antalya serik için şunu söyleyebilirim , aynı zamanda antalyalı olduğum için bölge olarak öğrencinin rahat edeceği bir yerdir diyemem . ama okuyan arkadaşlarım var ve çok iyi bir eğitim olduğunu söylüyorlar . ama tekrarlıyorum , bölge olarak serik ,öğrenci için kesinlikle berbat . rahat bir öğrencilik istiyorsan yani . ama eğitim önplanda ise iyi olduğunu söylüyorlar .

ayrıca : gazi üniversitesini yazabilirsin .ama alacağın eğitim grafik tasarım öğretmenliği olarak geçiyor diye biliyorum . grafiker yetiştirmekten ziyade , başarılı olan öğrencileri kendi fakültelerinde kullanmak için , grafiker öğretmen moduna sokuyorlar , bunları burda okuyan arkadaşım söylüyor . kendisi mahvolmuş durumda :)

bana sorarsan ,
2 yıllık tercih edeceğine ,
kafanı topla ,
gerçekten , ama gerçekten çok çok çok çalışarak (özellikle karakalem)

mimar sinan , eskişehir , marmara gibi bu işe gerçekten önem veren okullara girmenin yollarını ara . ama çok zor ve virajlı bir yol olacağını tahmin edebilirsin . çok çalışmak şart .

okuduğum okuldan mevzun olduktan sonra (yarım dönemim kaldı) şimdiden hazırlıklarını yaptığım yetenek sınavları için ter dökücem . şansın ve şansımız bol olsun .

ben özel üniversitede nasıl burslu yada parasız okunur onu bilmiyorum bir arkadaşım okumuştu

ben sevda nasıl burlu okunuyo onu ögrenmem lazım lütfen yazın

Jidota

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Oblivion bu konu hakkında çok güzel konuşmuş ve güzel bi yol önermiş.
Tolga_laila arkmıznda dedği gibi akdeniz üniv s.y.m.o nun eğitimi ve öğretim üyeleri çok iyi insanlardır.
Ama Serik hakkında sana diyebilceğim tek şey berbat...Nasıl anlatılır bilmem.. Ama oradaki öğrencilerin hepsininde psikolojisi bozuluyor..Yani Ankara,İstanbul gibi büyük şehirden gelen bütün öğrenciler geldiği zaman..Küçük bi ilçe hayatını tamamen değiştiriyor ve okul bittiğinde sende artık kendini soyutlamış oluosun herşeyden..Ama bu eğitimle ilgili değil...

Bence sercan başarılısın yani bilgin var..Biraz daha bekleyip güzel bi sonuç alabilirsin geçiş yapma derim ben...
Eskişehir-Anadolu ve Mimar Sinan Üniv derim başarılar dilerim...

Oblivion

🌱Yeni Üye🌱
sevdacım;52477' Alıntı:
ben özel üniversitede nasıl burslu yada parasız okunur onu bilmiyorum bir arkadaşım okumuştu

ben sevda nasıl burlu okunuyo onu ögrenmem lazım lütfen yazın

burslu nasıl okunur pek bilmiyorum , okumak istediğin bölüm grafik mi ? eğer grafik okumak istiyorsan , özel üniversite olduğu halde mutlaka yetenek sınavına girmen gerekir . yani yetenek sınavı ile alıyorlardır okula mutlaka , burs konusunda bildiğim tek şey , okul puanının(lise) çok yüksek olması .
bilemiyorum belki sınav sistemiylede burslu öğrenci seçimi yapan okullarda vardır . söyledim ya pek bir bilgim yok açıkcası , sadece konuyu açmak istedim . belki senden başka bilgi arayan kişilerde vardır yada bilgisi olan kişileri teşvik eder ve yardımcı olurlar .
ayrıca gireceğin okulun burslu öğrenci kontenjanının bilgilerini bilmen gerekir.

bu konuda bilgi edinmek için burslu okuyan arkadaşlar ile tanışman ve fikir alışverişi yapman gerekir ,

ayrıca girmek istediğin okulun web sitelerini yada direk telefon görüşmelerinde bulunup bilgi alabilirsin diye düşünüyorum .

..::onurŞah::..

🏅Acemi Tasarımcı🏅
akdeniz üniversitesi serik m.y.o kaliteli eğitim istiyorsan git derim antalyada cok guzeldir öğrenciliğin tadını cıkarırsın..

serik te pek öğrenciliğin zevkli olabileceğini zannetmiyorum çünkü ben merkez de okudum :D akdenizi tercih etmeni tavsiye etmem... yeni çan eğrisi sistemi geldi eğer derslerinde biraz bocalarsan hiç gözünün yaşına bakılmaz.. beykent de arkadaşım okuyor orası güzel...

sevinc_s

🌟Usta Tasarımcı🌟
arkadaslara katılıyorum...daha ii çalışmalısın ben meslek lisesi grafik tasarım mezunuyum artı üniversitedeyim suan.çok uğraslarla girdim sınava. bence düşün taşın daha çok çalış.olmadı deme bahane üretme ok hoşcakal

gök-khan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Anladığım kadarıyla 2 yıllık bir meslek yüksekokuluna gitmeyi düşünüyorsun. Ancak bildiğim kadarıyla 2 yıllık ilgili bölümlerde verilen eğitim pek tasarım ve sanat ağırlıklı bir eğitim değil. Daha çok teknik ağırlıklı bir eğitim matbaa, baskı ve benzeri konularda. Tasarım ve sanat eğitimi almak istiyorsan Güzel sanatlar fakültelerini denemeni tavsiye ederim.
-Tabi illaki bu işi yapmak için eğitim almak gibi bir zorunluluğun yok. Bu iş senin öncelikle yeteneğine ikincisi kazandığın deneyime bakar.

deniz_nur

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bence ondokuz mayıs üni. ben orda grafik bölümünden mezunum ve türkiyede en iyi imkanlara sahip okullardan biri grafik 2 yıllık ama gerçekten iyi eğitim veriyor tavsiye ederim geç kaldım ama bilginiz olsun isterim

meraba özel mesaj gönderemediğim için buraya yazıyorum ben grafiktasarım bölümü son sınıf öğrencisiyim ve samsunu istiyorum bu yüzden sizinle konuşmak istiyorum tabi sizde isterseniz