Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Serbest Çalışma

Countryman

🏆Pro Tasarımcı🏆
Bi gün iş yerindeyken yaptığım hiç bir amaca hizmet etmeyen bir çalışma...

declorencopyqz0.jpg

Benzer konular

Majestic

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.ngrafik.com
estetik olmuş fakat ben serbest çalışmalar da olsa bi anlam ifade etmesinden yanayım keşke herhangi bi konuyu ele alarak çalışma yapsaydın...

by_macintosh

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Hiçbir amaca hizmet etmese bile emek verilmiş ve zaman ayrılmış bir çalışma ellerine sağlık

elifcik

🌟Usta Tasarımcı🌟
majestic katılıyorum farklı olmuş ama yani bi öreğin bi oyunu temsil edebilir hani olurya işte savaş, araba vs. gibi tabi bu benim düşüncem

Majestic

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.ngrafik.com
Hiçbir amaca hizmet etmese bile emek verilmiş ve zaman ayrılmış bir çalışma ellerine sağlık

amaçsız emek vermek bence yanlış olur tabiki saygı duyuyorum ama eğer bakış açınız buysa burdaki herkesin çalışmalarında iyi veya kötü bi emek var hepsine bu cevabı yazın...ben arkadaşlarımı yönlendirmekten yanayım o zaman paylaşım yapmış oluruz öbür başarılıya başarılı başarısıza başarızsın ama emek vermişsin saygı duyuyoruz diyip geçelim mi...

arkadaşımızın konusunu değiştirmek istemem ama serbest çalışan bi arkadaşım vardı başına gelen bi olayı grafiğe döküp serbest çalışmalarını konulandırmaya başladı ve benim için tam bir sanatcıdır kendisi sadece örnek vermek için linki vermek istiyorum zaten çalışma photoshopmagazinin sitesinde ayın en iyi çalışması seçildi
umutscreenfd2.jpg

umut_screen.jpg

by_macintosh

🏅Acemi Tasarımcı🏅
İyi o zaman; herkes çok başarılı, herkesin ellerine sağlık. Oldu mu?

Ya biz burda kristal elma mı seçiyoruz arkadaş yapmış bi çalışma kendisi de yazıyo zaten amacı olmadığı bir çalışmaya siz mi amaç yükleyeceksiniz. Ne demek istediğini ben anlayamadım bu kadar katı düşünmeye gerek yok...

Özkan TÜRK

🏆Pro Tasarımcı🏆
amaçsız emek vermek bence yanlış olur tabiki saygı duyuyorum ama eğer bakış açınız buysa burdaki herkesin çalışmalarında iyi veya kötü bi emek var hepsine bu cevabı yazın...ben arkadaşlarımı yönlendirmekten yanayım o zaman paylaşım yapmış oluruz öbür başarılıya başarılı başarısıza başarızsın ama emek vermişsin saygı duyuyoruz diyip geçelim mi...

arkadaşımızın konusunu değiştirmek istemem ama serbest çalışan bi arkadaşım vardı başına gelen bi olayı grafiğe döküp serbest çalışmalarını konulandırmaya başladı ve benim için tam bir sanatcıdır kendisi sadece örnek vermek için linki vermek istiyorum zaten çalışma photoshopmagazinin sitesinde ayın en iyi çalışması seçildi
umutscreenfd2.jpg
haklısın hocam katılıyorum size...

Majestic

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.ngrafik.com
İyi o zaman; herkes çok başarılı, herkesin ellerine sağlık. Oldu mu?

Ya biz burda kristal elma mı seçiyoruz arkadaş yapmış bi çalışma kendisi de yazıyo zaten amacı olmadığı bir çalışmaya siz mi amaç yükleyeceksiniz. Ne demek istediğini ben anlayamadım bu kadar katı düşünmeye gerek yok...

Bakın burda eleştiriyi eleştirmeyi doğru bulmuyorum ben ama mesajımda özetle söylemek istediğim şuydu " Bana göre Tasarım Sanattır. Ve Sanatın Herzaman Bi anlamı vardır." gidip tüm sanat tarihini inceleyebilirsiniz eğer yaptığınız çalışmalara duygu ve düşüncelerinizi katabiliyorsanız ve aynı zamanda sanat görüşüsünüzü o çalışmaya yansıtabiliyorsanız işte o zaman sanat yapmış olursunuz... hatta bu konumda çalışma yapanlara grafiker değil Grafik Sanatcısı Ünvanı verildiğinide duyarsınız...

N/A

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
baazen bende boş ve anlamsız şeyler yaparım; para alacagım işleri bile 1 kenara atar zevkim için beni mutlu eden seyler için 1 seyler karalarım. ve gerçekten mutlu olurum işin ilğinci boş ve anlamsız yaptıgım seylerden 1 çok kaliteli iş çıkarmışımdır. ve para kazanmışımdır. para kazanmasa bile kendi zevki için çalışmıştır. vede en önemlisi o mutlu olmuştur..

Majestic

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.ngrafik.com
baazen bende boş ve anlamsız şeyler yaparım; para alacagım işleri bile 1 kenara atar zevkim için beni mutlu eden seyler için 1 seyler karalarım. ve gerçekten mutlu olurum işin ilğinci boş ve anlamsız yaptıgım seylerden 1 çok kaliteli iş çıkarmışımdır. ve para kazanmışımdır. para kazanmasa bile kendi zevki için çalışmıştır. vede en önemlisi o mutlu olmuştur..

5 satırlık yorum yapmıştım bu cümlelerinize vazgeçtim... yorumlarımda demek istediğim anlaşılmamış anlaşılmayacakta sanıyorum ben daha anlamlı bi çalışma görmek isterdim arkadaşımızdan keşke can sıkıntısını veya şuandaki boşluğunu farklı bir tasarımla ifade etmiş olsaydı...

ayrıca bundan sonra birileri asıl konuya değilde yoruma yorum yapmasın bence böyle olunca konunun gidişatı değişiyor konuyu açan arkadaşımdan özür diliyorum iyi çalışmalar

N/A

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
taamda bana niye kızı10 yaw :} alala

Majestic

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.ngrafik.com
taamda bana niye kızı10 yaw :} alala

yoo estağfurullah kimseye kızmıyorum ama arkadaşımız bize kızarsa çok haklı olacak sizin yazınızı alıntı yaptığım için üzerinize alınmışsınız ama şlk cümlem sizeydi 5 satırlık bi yorum yapmıştım vazgeçtim :D

mavitayfa

🏆Pro Tasarımcı🏆
selamlar, çalışma güzel olmuş, ben de Majestic'e katılıyorum...Benim de yaparken ne olduğunu tam olarak planlamadığım - biryerlerde de kulllanmadığım bi yığın çalışma var hepsini de heyecanla yaptım ve fakat gönül ister ki bu çalışmalar böylesine emeği ve heyecanı içeriyorken bir yerlerde kullanılabilsin ve paylaşılabilsin... Bu tür çalışmaların gözden geçirilip "konumlandırılması" fikri bence de çok iyi....çok doğru...

Countryman

🏆Pro Tasarımcı🏆
Pc başında değildim arkadaşlar.Dışarda işim vardı, şimdi geldim.İlk gözüme çarpan majestiğin özelden atttığı tartışma için özür msj.Çalışmanın yorumlarına baktım ortalık cümbüş olmuş :lol: valla tartışmanın konusu baya baya değişmiş.Majestiğe katıldığım bir konu var.macintoshada katıldığım bi konu var.Majestik bence yoruma yorum yapılmaması isteğinde haklı.Yoksa ortam geriliyo, ki gerek yok.Machintosda, bence haklısın, illa bir çalışmanın bir amaca hizmet ediyor olması gerekmez.Ben bu çalışmayı yoruma açarken şöyle diyebilirdim.Decloren adlı kordonda açılan yeni bir bara duvar kaplaması olacak.Amaç mekanı canlandırmak.Yaptığım çalışmanın böyle bir amacıda olabilir.Yani demek istediğim şey şu.Amaçsız yapılan bir grafik tasarım ürünü hernekar bilinçli bir şekilde amaçsız olarak yapılmış olsada, eğer tasarım hoş ise, bu tasarımı bir mekanı süslemek, havasını değiştirmek adına da kullanabilirsin.Bu da bir amaçtır.Amaçsız yapılan tasarım olur, ve o amaçsız tasarımı bir amaç için kullanabilirsin.Başka bir değişle hiçbir anlamı olmayan amaçsız tasarım diye bir şey yoktur ;) amaç amacı açan amaçsız amaca ulaşan ama aa. ama ..ç ha....:anlamadim:

grafik_adam

🏅Acemi Tasarımcı🏅
magestic tipografi çalışman çok hoşuma gitti.

Androit

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Düşünce güzel olay süper oturmus derim ama turuncu birazdaha ya fona girseydi yada parlasaydi daha cixis durudu bence ama süper bu arada araya bi tipo sokmuslar arkadasim hiç olmamis bence önemli olan kargaşa harflerin ucusu degil okunabilirlik düzen intizam derim tiponun yeni modasina