Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corelde fon nasıl yapılır?

SULERKAN

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar merhaba. bir kartvizit çalışmam var ve arkaya fon koymak istiyorum nasıl koyabilirim. Ve bu fonu saydam yapmam mümkünmü. Şimdiden hepinize çok teşekkür ederim. Çalışmalarınızda başarılar.

Benzer konular

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
ne demek istdınız ara fon yapmak memkün mu? arka fon için resim mı kllanmak istiyorsunuz? ya da kendi tasarlamak mı?

eğer resim kulanıyorsunuz karvitiz için çizdiğiniz dörtgen içine daha önce getiren resim yerlestirecksiniz

78896517wt5.jpg

resim sçiyoruz daha sonra Effects - Power Clip - Pleas İnsert Container

79990734ak1.jpg

85059005nf7.jpg

eğer düzeltmek istesınız

Effects - Power Clip - edit Contents

ya da fon kendi tasarlayacaksiniz paletinden istediği araçlar kullanbilirsiniz

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Kasta arkadaşım helal sana bu konua bakıp bakıp şimdi nerden başlıcam diye düşünmekten hiç bir şey yazamadım...

SULERKAN Arkadaşım sana bir tavsiye; sen programlarda ne nasıl yapılacak konusundan daha önce grafik nedir tasarım nedir matbaacılık ve baskı teknikleri konusunda araştırma yap önce.. herşey daha kolay olacak.. En azından grafik tasarımda kullanılan terimleri biraz öğren...

Sence saydam Fon olurmu? eğer olur diyosan basacağın kağıdında saydam olması gerekmezmi ;)

SULERKAN

🌱Yeni Üye🌱
Haklısınız ben derdimi tam olarak anlatamadım galiba.Kartvizit tasarımında arka fon olarak kullanacağım. saydam derken de ön plandaki yazıların belirgin olmasını kastetmiştim. Şimdi tekrar sorayım arka fonu nasıl koyabilirim. Kartvizit son halini aldı sil baştan yapmadan koyabilirmiyim.Teşekkür ederim. İyi çalışmalar. :handshake:

Onur KARADAĞLI

👑Efsanevi Grafiker👑
Elbette kartvizit çalışmanı hiç bozmadan koyabilirsin..

Öncelikle fon dediğimiz arkaplan resmini bulman gerekiyor. sonra kart ebadında (genelde 8x5 cm olur) getirmen gerek yada bu işlemi anlatan yukarda kasta arkadaşımın anlatımını uygula.. son olarakta hazırladığın bu zemine transparaty tool ile istediğin şeffaflığı ver ancak dikkat edersinki beyaza doğru bir transparanlaşma göreceksin bunun sebebi programın kağıt rengini beyaz olarak belirlemesindendir..

SULERKAN

🌱Yeni Üye🌱
tekrar teşekkür ederim kardeşim. ara sıra takıldığım yerlerde sorsam yardımcı olursunuz değilmi? Sizlere de çalışmalarınızda başarılar dilerim. Görüşmek üzere