Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

flashta aynı alana 2 tane swf naısl yüklenir

naze

🌱Yeni Üye🌱
merhaba, iki tane swf dosyam var ve ben bunları bir buton tıklandığı zaman açılan alanda aynı alanda _x ve _y koordinatlarını verek gönstermek istiyorum. Fakat neden bilmiyorum , sadece 2. swf ye koordinat verebiliyorum , diğerinde değişiklik olmuyor. Yardım ederseniz sevinirim.

loadMovie("ilet_form.swf",1);
onEnterFrame=function()
{

_level1._x=50;
_level1._y=100;
_level1._xscale=50;
_level1._yscale=80;
}

loadMovie("ileti.swf",2)
onEnterFrame=function()
{
_level2._x=0;
_level2._y=170;
_level2._xscale=70;
_level2._yscale=70;
}

Benzer konular

naze

🌱Yeni Üye🌱
Bu şekilde yaptığım zaman, ("ileti".swf,1); olanın level1._x ve _y ayarlarını yapamıyorum hiç bir değişiklik omuyor. Değerileri değiştirip (1 i 2 ve 2 yi 1) denemediğim zaman değeri 1 olan üzerinde değişiklik yapıp sayfaya yerleştiremiyorum. Yardımınız ıçın teşekkürler

sevimsli

🌟Usta Tasarımcı🌟
aynı yerde farklı mc lerin içine yerleştir. scene 1 içinde swf kordinat değişikliğini tek bir framein içine actionscript yazarak yapamazsın yada üstüne as koyamazsın 2 ayrı frame içindeki mc deki aslere level yazacaksın yada 2 ayrı frame deki mclerin adları ile tek bir as ile level yapacaksın. Aksi halde tek scene altındaki her yüklenen swf komutu bir sonraki içinde kopyalanır ve birinde değişiklik yaparken diğerini kullanamazsın yada kodlayamazsın.