Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

corelde renk ayrımı nasıl yapılır.

bakidesing

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
s.a arkadaşlar benim corelde bir sorunum vardı. bir resmimizi yani 4 renk olan resmimizi sayfamıza nasıl renk ayrımını yapabiliriz. sayfamızda 4 ana rengi görmek istiyorumda

Benzer konular

mr.tar

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐

file -> Print Preview ( onizleme ekrani acilacak) daha sonra ust siranin sonunda 3 adet simge vardir ( E harfi, film $eridi ve 3 renkli dortgen) bunlardan 3 adet renkli dortgen simgesi ( Enable Color Separation) renk ayrimini yapar ..1 kez tiklayip aktif hale getirdiginde print yapilacak sayfanin altinda renk sekmelerini goreceksin zaten , hangi rengi izlemek istiyorsan o sekmeye gidip inceleyebilirsin, sanirim soruna cevap olmustur , kolay gelsin

ALİ KARAKAN

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.dersafisleri.com
Sayın mr.tar konuya fransız kalmışım. Bu renk ayrımı baskı tekniği ile ilgili herhalde. Sizden ricam, bu işlemle neyi hedeflemiş olacağız, bunu açıklayabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler

bakidesing

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
teşekkür ederim ilgilendeğiniz için fakat benim demek istediğim bu değildi kısaca anlatayım
corelimizi açtık tabii sayfamızıda açtık import yapıp 4 renk olan bi resmimizi açalım ve 4 tane sayfa açtıktan sonra bu resmimizi cyanı 1. sayfaya black i 2. gibi renk ayrımını nasıl yapıyoruz demek istediğim bu idi.

dombalak

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.kartvizitdunyasi.com
corelin yazdırma seçeneği dışında sayfa içinde böyle bir özelliği olduğunu hiç sanmıyorum

bunu görebilmek için photoshopta channels kısmına gelerek her rengin nasıl görüneceğini izleyebilirsin

altansel

🌱Yeni Üye🌱
SELAMLAR ÖNCE YENİ KATILDIM. KARDEŞ SENİN DEDİĞİN DOSYA SEÇENEĞİNE GİRİYORSUN YAZDIRMA ÖN İZLEMESİ VAR TIKLIYORSUN ORADA RENK AYRIMLARI VAR YANİ SAĞ ÜST KÖŞEDEN DÖRDÜNCÜ BUTON ORADA cmyk OLARAK GÖRE BİLİRSİN.

Xmaill

🌱Yeni Üye🌱
Corel'de çalışma sayfasında iken.. işin renklere ayrılmış bir görüntüsünü görebileceğin bir efekt ya da komut yok...

parantez

♾️Grafik Gurusu♾️
bildiğim kadarıyla coreDRAW'da böyle bir özellik yok. eğer yanlış anlamadıysam tabii.:angel::smile:

bakidesing

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
k.çakır size çok ama çok teşekkür ederim daha yeni bakıyorum konularımı sağol