Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Adobe İllustrator: Çizilmiş Font Yapımı

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
1. Yeni döküman açıyoruz. Type Tool ile yazımızı yazıyoruz. Bu yazı tipi için Arial Black fontu kullandık, 285 pt.

2. Selection tool (V) ile text seçiyoruz. Dolgu rengi beyaz, Strok mavi renk tonu, 5 pt kadar.

3. Daha sonra Ctrl + C (copy) Ctrl + F (past üzerine), Strok – None, Fill – mavi

4. Seçimi kaldırmadan önce Effect – Stylize – Scribble komutu uyguluyorum. Resimdeki gibi özelliklere giriniz.

5. Şimdi ilk kelime için penTool ile üst kısmına çizgi çiziyoruz, çizgi rengi mavi, Strok size – 7 pt kadar. Daha sonra olan çizgiyi 3 kere kopyalayıp, birinci kopya kelimeyi alta yerleştiriyoruz, diğer iki kopyaları aynı şekilde üste ve alta yerleştiriyoruz. Daha enteresan efekt için bazı çizgileri daraltın.

6. Daha sonra Pen Tool ile resimdeki gibi 5 pt kadar çizgi çiziyorum. Symbols paleti açıp, orada üstte sağ tarafında küçük bir üçgen olacak, üzerine tıklıyorum. Open Symbol Library > Arrows, olan paletinde üçüncü şekli seçin. Symbol üzerine gelip mause ile tutarak çalıştığımız alının üzerine getiriyoruz. Daha sonra getirdiğimiz symbol seçimi kaldırmadan symbol paletinde Break Link tıklayın. Object-Expand Appearance, böylece simbol obje olacak. Mavi renk tonu verin, eğer lazımsa ölçüleri değiştirin.

7. Olan şekli 5. adımdaki çalışma üzerine yerleştiriyoruz. Selection Tool ile seçip ölçüleri değiştirebilirsiniz. Daha sonra isteğe göre bir kaç tane rakamlar ekleyebilirsiniz. Sanki harflerin ölçüleri havasını verecek. Ayrıca noktalı çizgi ekleyebilirsiniz. Strok paneli size yardımcı olacak.

8. Rectangle tool ile mavi renk tonu ile dörtgen çiziyoruz, en alta gönderiyoruz. Daha sonra bir dörtgen daha çiziyoruz, ilkinden biraz daha küçük, siyah renk tonu ile. İki kare seçtikten sonra Window – Transparency – Make opacity Mask

9. Şimdi olan mask ile çalışacağız. Şimdi Transparency mask aktif olduğunu kontrol ediniz. Object – Create gradient mesh, Rows – 6, Colums – 6; Appearance – flat, Highlight - %0. ok dedikten sonra mash alanı görebilirsiniz.

10. Direct Selection tool ile mash içinde resimdeki gibi bazı yerlerde nokta için mavi renk verin, değerleri de gri renk. Burada mask Photoshop’taki Mask gibi çalışıyor. Çalışmamız üzerine sanki toz dökülmüş havası vereceğiz.

11. son olarak pattern ekleyeceğiz. Rectangle tool ile bir dörtgen çiziyoruz, ölçüleri ise mash yaptığımız ölçüleriyle aynı olacak. Bu arada Mask’tan çıkmış olduk kontrol edin. (mask’tan çıkış için Transparency paletine basınız). Fill – açık gri renk resimdeki gibi. Effect-Texture-Texturizer, Texture-Sandstone

Scaling 100%
Relief to 3.
Light-Top Right.
OK dedikten sonra Object – Arrange -Send to Back.
Bu kadar.

Çeviri: kasta095​

Hande DEMİR

♾️Grafik Gurusu♾️
eline sağlık kasta. yine harika bir paylaşım. kullanmaya değer.

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
teşekkürler arkadaşlar:)

damla1

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
çok hoş olmuş kasta emeğine sağlık

grafikçe_

♾️Grafik Gurusu♾️
gerçekten çok güzel değişik bir konu ve anlatım olmuş..tşk ler bilgilendirmeniz için..

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
eğer yararlı oldu ne mutlu bana

huzur10

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar bende resimler açılmıyor. Neden olabilir ?