Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

pdf yaparken uyarı

samavi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
üzgünüm arkadaslar görselin link ini buraya ekleyemedim ama sorum su indesign da calısmamı Adobe pdf presets / Press Quality olarak ayarlayıp ok diyince karşıma "There is overset text on these pages:6,8 12,14." yazan bir uyarı penceresi acılıyor. Bunun anlamı nedir? Nasıl düzeltilir. Yardımınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler

samavi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
yazıları tekrar kontrol ettim dediğiniz gibi teks alanlarınnın bitisinde kırmızı bir artıyla belirtilmis bu durum fakat metin de görünen bir tasma da yok, gereksiz space etmemden de kaynaklanıyor olabilir. Bu durum sorun yaratmaz değilmi yani yazılar dısarı cıkmamıs olsalar dahi bu sekilde gözükmesi.

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.corelturk.blogspot.com
Yazıların bitiminde bir sorun görmüyorsasnız sorun olmaz. Söylediğiniz gibi fazladan boşluklar da karakter olarak sayıldığı için overset hatası veriyordur. Yine de sizin yerinizde olsam işi sağlama almak için PDF belgesini son kez kontrol ederdim.

Safari

♾️Grafik Gurusu♾️
Resimli anlatmalısın..
ßenim anladığım söylenenlerden daha farklı birşey..
Resim ekle çözeyim.

samavi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
picture1d.jpg

samavi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
picture4f.jpg

bu arada ilk eklediğim resimdeki teks tasma hatasının örnek calısması bu görüldügü üzere rakamın en sonunda kırmızı renk ile belirtilmis "artı" isareti var

samavi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
diger uyarılarında ne anlama geldiğini söyleyebilirmisiniz. Çalışmadaki turuncu gecisi Gradident feather Tool ile yaptım. Çıkıs aldım imajlar olmaları gereken yerinde.

Safari

♾️Grafik Gurusu♾️
Bu formdakini iki şekilde söyleyebilirim..
1- ya yazdırırken sayfa aralıklarını hatalı verdin..
2- ya da dökümanı ikiye üçe bölme şansın var
mesela ilk 10 sayfasını ayrı sonraki 20 sayfası ayrı olarak göstermek istiyorsanız bunu ilk parçasını ve sonrakinin ilk 10 sayfasını yani yukarıdan aşağıya baktığında ilk 20 sayfayı yazdırmak için şunu yazman gerekiyor
1-Sec1:10
aralığında yazdırman gerekiyor.

Çalıştığın döküman üzerinde yerleştirmiş olduğun resimleri kaynağından silmiş yada düzenlemişsen bu hata ile karşılaşırsın..
Kurtulman için
window sekmesinden link menüsüne girmelisin.
bunu nasıl yapacağını forumda araştırabilirsin.

İngilizcem çok iyi değil ama, anladığım verdiğin degradeler (gradiend ) lerde yada renklerde spot renkler veyahut transparan verdiğin nesnelerle ilgili bir sorunun var.

picture4f.jpg

bu arada ilk eklediğim resimdeki teks tasma hatasının örnek calısması bu görüldügü üzere rakamın en sonunda kırmızı renk ile belirtilmis "artı" isareti var
Bu işareti gördüğün her text alanında, text alanına sığmayan ve devamı olan her alanda bunu göreceksiniz..
Bu işarete tıklayıp boşta bir yere tıklarsanız eğer geriye kalan yazıyı yeni bir text alanı açıp içine atacaktır.

diger uyarılarında ne anlama geldiğini söyleyebilirmisiniz. Çalışmadaki turuncu gecisi Gradident feather Tool ile yaptım. Çıkıs aldım imajlar olmaları gereken yerinde.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

samavi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tesekkür ederim Muhammet bey yardımcı oldunuz.