Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Sıte ortadan baslama sorunu

theturkayy

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.onurturkay.com
arkadaslar merhaba sıze cok acıl bı sorum olacak. Yenı bır tasarım yaptım tasarım 3000px X 768px. ancak ben sıte acıldıgında en soldan degılde ortadan baslamasını ıstıyorum. scrollbar ıle sag ve sola cekılmesını ıstıyorum. dıv bılgım olmasına ragmen basaramadım yardım edersenız cok sevınrım. olayı daha ıyı anlatmak ıcın gorselı yukluyorum. herkese ıyı calsmalar
111.jpg

Benzer konular

izmirgrafikk

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.izmirgrafik.net
bütün elemanları ana bir içine yerleştir. div kodunu aşağıdaki gibi yaz.

<div align="center">
</div>

bu div içindeki bütün elemanlar ortalanmış olur. bu arada 3000 px biraz fazla değilmi sayfa tasarımı olarak. 1024 px kullanan kullanıcıları da düşünmen gerekiyor

theturkayy

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.onurturkay.com
bütün elemanları ana bir içine yerleştir. div kodunu aşağıdaki gibi yaz.

<div align="center">
</div>

bu div içindeki bütün elemanlar ortalanmış olur. bu arada 3000 px biraz fazla değilmi sayfa tasarımı olarak. 1024 px kullanan kullanıcıları da düşünmen gerekiyor

sayfa ortalamayı demıyorum arkadasım. sayfayı ortadan baslatmayı dıyorum. site tek sayfa olacak anladınmı benı. sag sola cekılebılecek. ama ortadan baslıyacak

hataman

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.hataman.com
Arkadaşın istediği tasarımsal bir durum sanırım 3000px genişliğinde bir kaç sayfayı kapsayan bir tasarım. Margin vermek ile bu sorunu çözebilirsiniz fakat verdiğiniz margin değeri px değil % olmalıdır.Aşağıda basit kodları yazdım kullanabilirsiniz sanırım istediğiniz bu. Kolay gelsin.

<style>
body{margin:0;padding:0;}
#buyuk{width:3000px;margin-left:50%;height:600px;background:#000;}
</style>
<div id="buyuk"></div>

theturkayy

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.onurturkay.com
arkadasım yıne olmadı. bakın sıteyı ortalamayı sormuyorum ben buyuk bır sıteyı orta kısımdan baslatmayı soruyorum.

hataman

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.hataman.com
O zaman yanlış soruyorsun, bu ortalama x düzlemdemi y düzlemdemi o söyleki yardımcı olmaya çalışalım. Anladığım kadarıyla buradaki jquery işini görür tabi biraz düzenleme yapman gerekecek.

Son düzenleme:

theturkayy

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.onurturkay.com
arkadaşım ılgılendıgın ıcın teskkr ederım ama hala ıstedıgım sonuca ulasamadık. senın verdıgın ornek uzerınden gıdersek. sıteyı 2.kısımdan baslatıp 1 ve 3 dogru surklemek ıstıyorum. bu sefer anlasılmıstır umarım

Esgraf

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
hmm sanki anlamak üzereyim sorunu :)

ozaman şöyle başlayalım siteye belirli bir genişlik vermen gerekecek diylimki 5000px genişlikte 5 bölümlük bir site sen istiyorsunki ortadan yani 3. olan bölümden başlasın. Bunun için öncelikle js işlemlerinde ne yapman gerektiğinin mantığını anlatayım site 5000px bizim 3. sayfamız 2000pxden başlıyor 3000de bitiyor. Kullanıcının ekran genişliğini alacağız $(window).width() çıkan sonuç diyelimki 1920px bunun yarısı 960. 2500-960 = 1540 çıkar 5000 px olan orta alanımıza bu değeri margin-left: -1540px olarak veriyoruz. Sayfa ilk açıldığında 3. bölüm tam ortada çıkacaktır. Bundan sonrası içinde jquery Draggable (https://jqueryui.com/demos/draggable/) ilede sağa sola çekme işlerini halledebilirsin.
Buarada bi detay daha sayfa resize edilince bu değerler tekrardan vermek gerekecek $(window).bind('resize',function(){}); bu kod yardımıylada tekrardan hesaplayıp margini ona göre değişeceksin. faydalı olmuştur umarım buna benzer bir lightbox yapmıştım örnek kod olarak inceleyebilirsin.

jQuery.easing['jswing'] = jQuery.easing['swing'];
jQuery.extend(jQuery.easing, {
easeOutBack: function (x, t, b, c, d, s) { if (s == undefined) s = 1.70158; return c * ((t = t / d - 1) * t * ((s + 1) * t + s) + 1) + b; }
});
$(function () {
$("#closeLightbox").bind("click", function (ev) { $("#lightBoxCar").animate({ top: "-100px" }, { queue: false, duration: 1500, easing: 'easeOutBack' }).fadeOut(300); ev.preventDefault(); });

$('#lightBoxCar').css("display", "block").stop().animate({ left: ($(window).width() / 2) - ($('#lightBoxCar').width() / 2) + "px", top: ($(window).height() / 2) - ($('#lightBoxCar').height() / 2 + $(document).scrollTop()) + "px" }, { queue: false, duration: 1500, easing: 'easeOutBack' });

});
$(window).bind('resize', function () {
$('#lightBoxCar').stop().animate({left: ($(window).width() / 2) - ($('#lightBoxCar').width() / 2) + "px",top: ($(window).height() / 2) - ($('#lightBoxCar').height() / 2 + $(document).scrollTop()) + "px"}, { queue: false, duration: 1500, easing: 'easeOutBack' });
});

lantier

🌱Yeni Üye🌱
Karedeşim baya bir baktım da bu divlerle kolayca olabilecek bir iş değil galiba tamam divler esnek bi yapıda ancak bu olur mu pek ben de çözüm bulamadım ama 3000'lik bu tasarımını bir de flash'da yapmayı denesen çok rahat çıkartırsın burda yapmak istediğini.

TRY

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.gebzewebdizayn.com
Bahsettiğin şeyi anladım sanırım. O dediğini, yer imi kullanarak yapabilirsin ama bildiğim kadarıyla yer iminin çalışması için bir linkten tıklanarak gidilmesi gerekiyor.sayfanın açıldığında en sağında görünmesini isteğin herhangi bir şeye (yazı, resim, şekil v.b.) yer imi atarsın. Sonrasında sayfaya yönlendirilen düğmeye linki verdiğinde yer iminide eklersin. Düğme tıklandığında sayfa yer imide görünecek şekilde açılır.