Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Illustrator'da Denizci Halatı Yapımı / Creedwar

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
İllustratorda halat yapmak için yapmamız gereken sadece pen tool (kısa yolu P) seçip aşağıdaki gibi bir çizim yapmaya başlamaktır..

ilk önce şunu çiziyoruz:
tch3l.gif

Daha halat gibi bir görüntü için aşağıda belirtilen kırmızı çizgiler (stroke) ile belirtilen alanda çizilip maskeleme işlemi yapabiliriz (Ctrl + 7 veya uygun Pathfinder seçeneklerini kurcalamalısınız. Daha sonra aynısından kopyalamaya devam ediyoruz.
tch56.gif

maskeleme sonrası sonuç:
tch9u.gif

Maskeledikten sonra taki ip gibi uzun bir görüntü elde edinceye kadar kopyalamaya devam... (Ebadının ne olduğunu bildikten sonra kopyalamanın en kolay yolu kopyalanacak nesneyi seçip enter a basmak Move panelinde çıkan alanlara ölçüyü girip enter e sonrasında ctrl ile D ile kopyalamaya devam etmektir.)

Dolgu olarak değilde stroke olarak yan yana dizilip çıkan şekil şuna benziyor olmalı:
tchdw.gif

Tüm kopyaları seçerek Object > Path > Outline Stroke seçerek önceki halinden aşağıdaki hale gelmesini sağlayın.
tchhh.gif

tchm5.gif

Daha sonra oluşturduğunuz çizimi grup haline getirerek (Ctrl + G) Brush paletinin içine sürükleyin ve bırakın.
Yeni brush (new Brush) ekle kısmına ok diyerek New art brush oluşturarak bu kısmı bitiriyoruz.

tchrq.gif

Artık bir çizgi çekip yeni fırçamızı çeşitli şekillerde kullanabiliriz.

tchq0.gif

tchq7.gif

Creedwar iyi kullanımlar diler.

Son düzenleme:

niLqün.672

♾️Grafik Gurusu♾️
Güzel bir anlatım olmuş, teşekkürler :)

ozcan.ates

🏅Acemi Tasarımcı🏅
resimler gözükmüyor : / bu bilgiye ihtiyacım var arkadaşlar

ozcan.ates

🏅Acemi Tasarımcı🏅
evet bu basit bişey ama ben uzun dolanan bir çizgim var ona halat havası vermek istiyorum kıvrımlar özellikler :/