Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Çorap Kutusu

frozen

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bir çorap firmasına tasarladığım ve basılan bayan çorap kutum Illustrator den çıkam ilk çalışmamdı biraz zorlandım renk ayrımında ama sonu güzel oldu

Benzer konular

SHGİPTAR

🌟Usta Tasarımcı🌟
Siz beğenmişsiniz zaten çalışmanızı :wink:
Bende çok beğendim :smile:

frozen

🌟Usta Tasarımcı🌟
teşekkürler müşterinin ardından görenlerde istedi ama nafile :)

merveporay

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.shutterstock.com
ellerine sağlık çok güzel bir çalışma ama tasarım için ben yaptım deme çünkü bu başkasına ait bir çalışma linkini izin verirlerse yazarım ama işin jpg halini koyuyorum. Başkalarının yaptığı işi müşteriye ben yaptım diyip üzerinden para kazanmak ne kadar etik tartışılır.

738711925685774sd4.jpg

serkoy

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
hiç güzel bir çalışma değil...bir kere çalıntı olduğu belli olmuşşş...etik değilll....lütfen değerlere saygı...

frozen

🌟Usta Tasarımcı🌟
zaten onları çizmeye kalksam amerikayı keşfetmek gibi bişey olur bunu yapanda az önemli olan işi çıkarmak amerikayı yeniden keşfetmek değil etik olan patranun 1 saatte tasarım istemesi ise gerisine yorum yuapmıyorum 2 günüm olsa böle bir şeyi yapmak için inanın yapardım bir şeyi yargılamadan gerisini msormayı öğrenmek lazım

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
dostum ben yaptım diye yorum bekliyorsun sonra da fırça atmaya çalışıyorsun...şu an yanlışssın farkındasın sende umarım..
bunu Ai. de yaptıysan ki zannetmiyorum, bu senin 2 gününü değil 2 saatini almalıydı..benimde patronum 1-2 saatte neler istiyor ve biraz zorlama biraz bilgi sahibi olduktan sonra bunu ben yaptım diyebileceğin şeyler çıkıyor ortaya..hangi prg. kullanırsın ne edersin bilmem ama başkalarının eserlerini kullanarak tasarımcılık yada grafikerlik olayı okul olarak görebileceğin burada OTUR SIFIR la sonuçlanır..

frozen

🌟Usta Tasarımcı🌟
kim uğraşlıcak patrona yapıcağına kendine yap dışarda sat salla patronu kim takar

serkoy

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Bir çorap firmasına tasarladığım ve basılan bayan çorap kutum Illustrator den çıkam ilk çalışmamdı biraz zorlandım renk ayrımında ama sonu güzel oldu

O zaman tasarladığım kelimesini kullanmayacaksın,kendin yapmadığın bir şeyi ben yaptım demeyeceksin arkadaşım...Tasarımı kutunun üstüne yerleştirdim deseydin tepki almayacaktın...

Selimsel

🏆Pro Tasarımcı🏆
bence frozen'e bu kadar yuklenmenızın anlamı yok.. Yanı sız sanırım hıç hazır vektorler , backgroundlar vs.vs.vs. kullanmıyorsunuz??? Arkadasın da soyledıgı gıbı amerıkayı bı daha keşfetmenın anlamı yok!! 97'den berı bu işi yapıyorum. Ilk zamanlar ne bu kadar yogun ınternet ne bu kadar çok NİMET vardı. Şimdiki kuşakla beraber bizde çok şanslıyız ve bazı şeylerı kullanıcaz elbette..

frosen en azından boyle bır tasarımda boyle bır ımajın kullanıklabılecegını bılıyor.. O da bu işin parçası değil mi sonucta?

çok alakasız şeyler yapanları da görüyoruz. Ayrıca madem bu tarz şeylerın kullanılması abest gelıyor, neden sıtede her gun 10larca vektorel, bitmap vs vs paylaşımlar oluyor?

erdem706

🌱Yeni Üye🌱
çok kalabalık ve çok çakma bişey oLmuş... daha sade ve kendine özgün çalışmalar dileğiyle

merveporay

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.shutterstock.com
bence frozen'e bu kadar yuklenmenızın anlamı yok.. Yanı sız sanırım hıç hazır vektorler , backgroundlar vs.vs.vs. kullanmıyorsunuz??? Arkadasın da soyledıgı gıbı amerıkayı bı daha keşfetmenın anlamı yok!! 97'den berı bu işi yapıyorum. Ilk zamanlar ne bu kadar yogun ınternet ne bu kadar çok NİMET vardı. Şimdiki kuşakla beraber bizde çok şanslıyız ve bazı şeylerı kullanıcaz elbette..

frosen en azından boyle bır tasarımda boyle bır ımajın kullanıklabılecegını bılıyor.. O da bu işin parçası değil mi sonucta?

çok alakasız şeyler yapanları da görüyoruz. Ayrıca madem bu tarz şeylerın kullanılması abest gelıyor, neden sıtede her gun 10larca vektorel, bitmap vs vs paylaşımlar oluyor?

Arkadaşım bu işi aldığı sitede bu işler parayla satıyor bende oturup kendi çizdiğim illustrasyonları paralı olarak satıyorum aynı sitede fakat ne yazıkki bu işler paylaşımlara düşüyor. Ayrıca sitedende satın alırken 2 şekilde alıyorsunuz 1. secenek ucuz ama lisansız sadece kişisel işlerde ödevlerde vs. kullanabiliyorsun, 2. seçenek full lisansla alıyorsun fiyat olarak pahalıya geliyor o zaman ticari işlerde kullanabiliyorsun. benim kullanmasına diyeceğim bişey yok bende işlerimde illustrasyon photo vs kullanıyorum ama ya kendim çiziyorum yada yapanın emeğine saygı gösterip parasıyla satın alıyorum.

grafi_x

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Tartıştığınız konu ilginç bir konu aslında. Frozen bir çorap kuttusu yapmış. güzel olmuşmu diye fikirlere sunmuş biride çıkmış demişki. Arkadaşım bu tasarım başkasının tasarımı utanmıyormusun yalan söylemeye demiş :) acaba bu yazıyı okuyan tasarımcılar ve grafikerler acaba Başkalarının hakkı olan bir emeği çalmadan, bir şeyler çıkarmaya bir tasarım yapmaya ne kadar dikkat ediyorlar? yada dikkat ediyormuyuz? etmemiz gerekirmi? dikkat etmezsek neler olabilir? Bu konularda insanın ilk önce iğneyi kendine batırması gerekiyor bence sonra, başkalarının çalışmasına yorum getirmeli. :) Eline Sağlık Frozen kardeşim Çok güzel olmuş. benden bir tavsiye Çalışmalarını yaparken Mümkün olduğunca çalışmaları kullanma başkalarının çalışmalarını esinlenmek için kullanmak daha başarılı bir tasarım kabiliyeti oluşturacaktır

merveporay

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.shutterstock.com
Tartıştığınız konu ilginç bir konu aslında. Frozen bir çorap kuttusu yapmış. güzel olmuşmu diye fikirlere sunmuş biride çıkmış demişki. Arkadaşım bu tasarım başkasının tasarımı utanmıyormusun yalan söylemeye demiş :) acaba bu yazıyı okuyan tasarımcılar ve grafikerler acaba Başkalarının hakkı olan bir emeği çalmadan, bir şeyler çıkarmaya bir tasarım yapmaya ne kadar dikkat ediyorlar? yada dikkat ediyormuyuz? etmemiz gerekirmi? dikkat etmezsek neler olabilir? Bu konularda insanın ilk önce iğneyi kendine batırması gerekiyor bence sonra, başkalarının çalışmasına yorum getirmeli. :) Eline Sağlık Frozen kardeşim Çok güzel olmuş. benden bir tavsiye Çalışmalarını yaparken Mümkün olduğunca çalışmaları kullanma başkalarının çalışmalarını esinlenmek için kullanmak daha başarılı bir tasarım kabiliyeti oluşturacaktır

Arkadaşım ortaya çıkıp bu olayı söyleyen benim ve evet ben tasarımlarımda asla böyle bişey yapmıyorum bu konuyada savaş açmış durumdayım çünkü ben kendi emeğimle çiziyorum ve çizimlerimi satıyorum ve bnm işlerimin yada başka kişilerin işlerinin bu şekilde izinsiz habersiz kullanılmasına son derece karşıyım.

frozen

🌟Usta Tasarımcı🌟

Çok haklısın

Bunu düşünmeden olaya atlayınca ortalıkta yapılan çalışmaların nede paylaşıldığına kimse cevap vermiycek eğer tasarımcılık çalmayla çırpmaysa herkes tasarımcı eğer işin özünü sorarsanız birisi size logo yap dediğinde benim adım ahmet buna göre logo yap dediğini varsayarsak size 3 nesne verdi a b c nesneleri isterseniz bunu ters yazın koyun isterseniz düz yazıp koyun önemli olan sizin o üç harfi birleştirmenizdir ama bunu anlamak istemeyne varsa çıkıp bana istediği kadar laf sölesin çokta tın derim o zaman kimse ortaya yaptığı bişeyi koymasın biri kulağını biri bacağını çalar nasıl bir düşünceki bu iyisi iyidir kötüse kötü hepsi bu ben tekrar sıfırdan yapamam birisi yapmış yarıya getirmiş bende tamamlarım hepsi bu tasarımcılığın yarısından fazlasın hırsızlıktır inkar eden hiç yapmasın bu işi düşünce çalıyoruz hepimiz herşeyden

serkoy

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
''tasarımcılığın yarısından fazlasın hırsızlıktır inkar eden hiç yapmasın bu işi'' demişsiniz.Fazla söze gerek yok sanırım...

korhanya

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ya var ya zorla konuşturuyorsunuz beni ha.

bakın farklı bi açıdan yaklaşacağım konuya.

içki içmek günahtır. içersin günah olur tamam bişey yok.

ama hem içer
hemde yemeklerden sonra bir iki kadehin
kime zararı var
neden günah olsun dersen olmaz.
bu o zaman yaratıcının koyduğu hüküme muhalefettir ki
o işlere ağır ceza mahkemesi bakar :)

bir yanlışında herkes tarafından yapılıyor olması
onu yanlış olmaktan çıkarmaz.
bakın bende hazır tasarımlardan alıyor biraz değiştirip kullanıyorum.
hatamıdır?
evet hatadır.

aha bunu ben yaptım nasıl olmuş dersem.
bana gönül rahatlığıyla şöyle deyiniz;

fare delikten geçememiş,
birde kuyruğuna kabak bağlamış.

kızmaya hakkım yoktur
nokta :)

ezqi

🌱Yeni Üye🌱
ben hazır vectorlerin kullanılmasını yanlış bulmuyorum. Benim tasarladığım kelimesinde de kutu çizimini algılamak istiyorum tüm iyi niyetimle... Herkes bir yerlerden esinlenir herkes biryerlerden birşeyler alıp ona kendi ruhunu ve hayal gücünü katar ve işte o sizin tasarımınız olur. Her neyse, sanırım talihsiz bir açıklama oldu. Yalnız madem hazır vector kullandınız, keşke sündürmeseydinizde, biraz boy verseydiniz. Kolay gelsin...

korhanya

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
katılmıyorsun yani bana...

boşa yazdık bunca incir ne olacak şimdi.

ben de sana katılmıyorum :)