Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Illustrator dersleri: obje yanyana hizalama

acemi78

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sizlerin sayesinde taniyacagima inaniyorum:
cEVABI OKUMAKTA GEC KALDIGIM ICIN ÖZÜRDILERIM:
Serigraf ve offset baskisinida kendim yaptigim icin bazen bilgisayara uzun aradan sonra
oturuyorum.birde forumda ariyorumacaba nerdeydi diye.özür adi üstünde acemi iste.
Bölümle alakai degil ama bgün bir is aldim fakat yazi türü bende yok burda sormam da sakica varmi. varsa sormicam ama fon bölümde epey aradim 8000 kadar font indirdim yok.Sorabilirmiyimmm.

Bu harada kasta üstadim anlatimlarin harikulade anlamamk icin e... olmak lazim.
Bu gün yesil yazida yaprak su damlasi ve ugur böcegi yapmayi ögrendim ayrica sizden sagolun. Sizinki kadar olmadi ama idare eder.

kasta hanim cift tikladigimda obje önce hic lakasi olmayan yarler gidiyor nedeni ise cikan kutuda kendiliginden degerleri gelmesi. acaba normalmi yoksa bendeki programmi bunu yapiyor
degerleri düzelttikten sonra oluyor

forum anlamaya basladim. bir konu acildiginda sadece okuni hakkinda konusmak gerkiyor.
Aksi takdirde horus soruyu kaydiriyor öylemi.

Sayin oparatör tessekkürler bu acemiye yardiminiz icin.
Sizin Sayesineizde alman meslektaslar bana corelci oldigim icin amatör diyemiyecekler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hande DEMİR

♾️Grafik Gurusu♾️
acemi78,

forum kurallarını, deneme yanılma yöntemiyle değil de, okuyarak öğrenseniz daha iyi olmaz mı?
aksi takdirde kural ihlalleriniz devam ederse yaptırım uygulamak zorunda kalacağız.

acemi78

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Hakli olabilrsiniz Deneme Yanilma Yapmam Lazim Belki. Ama Dene Yanilma Sayesinde matbaciligi ögrendim. Makina aldim zarar ettim Yazici aldim cöpe attim. edindigim tecrübeler Saysinde (not. Pol. Okulunda Tecrübe= Yenilen Kaziklarin Toplamidir) ögrendim Önceleri Cok Kizdim Ama dogrulugunu Su anki konumumdan Ögrendim Denem Yanilma olmasaydi Su an Almanyada Temizlikci Olrdum(Not Temizlik isinde Calisanlari kücümsemiyorum) neyse yaaa Haklisinizdir okulda Yaptirim ASkerde Yaptirim-Pol. Okulu Yaptirim. Kalpilar Kalpilar ögrendiklerim icin borcluyum size. 6 yildir hep kedim ögrendim.ilk defa böyle bir gruba girdim. Sizlere basarilar. özgür egtim verim ben ögrencilerime ilk okulda

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
Sizlerin sayesinde taniyacagima inaniyorum:
cEVABI OKUMAKTA GEC KALDIGIM ICIN ÖZÜRDILERIM:
Serigraf ve offset baskisinida kendim yaptigim icin bazen bilgisayara uzun aradan sonra
oturuyorum.birde forumda ariyorumacaba nerdeydi diye.özür adi üstünde acemi iste.
Bölümle alakai degil ama bgün bir is aldim fakat yazi türü bende yok burda sormam da sakica varmi. varsa sormicam ama fon bölümde epey aradim 8000 kadar font indirdim yok.Sorabilirmiyimmm.

Bu harada kasta üstadim anlatimlarin harikulade anlamamk icin e... olmak lazim.
Bu gün yesil yazida yaprak su damlasi ve ugur böcegi yapmayi ögrendim ayrica sizden sagolun. Sizinki kadar olmadi ama idare eder.

kasta hanim cift tikladigimda obje önce hic lakasi olmayan yarler gidiyor nedeni ise cikan kutuda kendiliginden degerleri gelmesi. acaba normalmi yoksa bendeki programmi bunu yapiyor
degerleri düzelttikten sonra oluyor

forum anlamaya basladim. bir konu acildiginda sadece okuni hakkinda konusmak gerkiyor.
Aksi takdirde horus soruyu kaydiriyor öylemi.

Sayin oparatör tessekkürler bu acemiye yardiminiz icin.
Sizin Sayesineizde alman meslektaslar bana corelci oldigim icin amatör diyemiyecekler.

sayin, acemi obe üzeine çift tıklamayacaksiniz... selection tool simgesine üzerine çift tıklayacaksiniz...

Hande hanim burada çok haklı, acele ile okummayın....daha yavaş daha dikkatli, eğe anlamadıysanız 5 kere, gerikirse 10 kere okumalısınız....:emo1:

acemi78

🏅Acemi Tasarımcı🏅
haklsiniz sabirli olmayi olmayi ögrenmem lazim:)

benim programin almanca olmasindan da kaynaklaniyor. Igilizcende malasef yok denecek
kadar az. Arac cubuklarindan hepsini sec i cift tikladim degerler 0 cikti.Tesadüfen birsey daha ögrendim hepsini sec cubugu secili konumda iken hangi obji secer ve enter e basarsak ayni pencere ayni sizin dediginiz gibi aciliyor. Belki bir kolaylik saglar kisa yol tusu gibi.

Saygilar

Hande hanim Su online oldugunuz icin size soruyorum. Forumda bir konu icinde iken farkli bir soru soru sormak yanlismi. Soru Sormak Icin konu mu acmak lazim.

Bilgilendirirseniz sevinirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ufukdural

♾️Grafik Gurusu♾️
haklsiniz sabirli olmayi olmayi ögrenmem lazim:)

benim programin almanca olmasindan da kaynaklaniyor. Igilizcende malasef yok denecek
kadar az. Arac cubuklarindan hepsini sec i cift tikladim degerler 0 cikti.Tesadüfen birsey daha ögrendim hepsini sec cubugu secili konumda iken hangi obji secer ve enter e basarsak ayni pencere ayni sizin dediginiz gibi aciliyor. Belki bir kolaylik saglar kisa yol tusu gibi.

Saygilar

Hande hanim Su online oldugunuz icin size soruyorum. Forumda bir konu icinde iken farkli bir soru soru sormak yanlismi. Soru Sormak Icin konu mu acmak lazim.

Bilgilendirirseniz sevinirim.

Forumda kişiye özel soru sormak doğru değil.
Illustratör ile ilgili sorunlarınızı bu linkten paylaşmalısınız,
https://www.grafikerler.net/illustrator-soru-ve-sorunlariniz-t10361.html

Ayrıca lütfen sorunuzu sorduktan sonra sabırla beklemelisiniz, çünkü ard arda mesaj yazmak forum kurallarına aykırı.

Siz en iyisi forum kurallarımızı bir kez daha okuyun.

Saygılarımla

acemi78

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sayin Oparatöre ( Uyarisi Icin) Ve Kasta Hanimina yardimlari icin Cok cok Tesskür ettim ettim. Sayin Oparatör Aktiv ögrenci olmayi birakacagim Ve pasive Gececegim. Yazmakatan Korkmaya Basladim.

Saygilar.

marduk23

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Freehand'tekine benziyor ancaaakkkk. Freehand gibi vektör olarak kopyalamıyor.
O da bu.

picture1mv8.png

picture3gl9.png

Kopyaladığın ilk kareye ne uygularsam hepsinde aynı şey oluyor bağlantı kuruyor. Freehand gibi serbest kopyalamıyor.

teşekkür ederim ufuk abi tam olarak freehand deki olmadığı konusunda hemfikiriz.oda yeni sürümlerinde çıkar heralde.

tuncistanbul

🌱Yeni Üye🌱
sanırım bu taş bana yada benim gibi biri daha bu konuda meraklı ama ben tam olarak freehand deki gibi bişey sormuştum copy sayısını yazarak çoğaltma ve sayfaya hizzalama gibi bişey varmı acep illustrator de ???
ayrıca bu güzel ders için teşekkürler.

Evet var.. Effect menüsünden distort&transform-transform u açıp vertical veya horizontal mesafe girip copy bölümüne kopya ededini girerek istediğin kadar çoğaltabilirsin.. bide bland tool var.. iki obje çizip ilk çizdiğin objeden ikinci objeye doğru bland tool ile çekerek çoğaltma yapılabilir, kopya adedini bland toola çift tıklayarak specifed copies seçerek girebilirsin.

Angelus884

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
çok başarılı bir ders olmuş elinize , klavyenize sağlık :)

sule_ebrar

🌱Yeni Üye🌱
merhaba kasta ben freehand az coreli ve photoshop u biraz daha iyi biliyorum ama illüstratorü bilmiyorum biraz baktım karışık gibi geldi photoshop a benziyor biraz nasıl daha kolay öğrenebilirim_?

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
merhaba, foruma vereilen derlsere uygulamalı yaparak...el alışkanlığı yapmalısınız...

ge0metri

🌱Yeni Üye🌱
freehandi satın alıyorsun bari illustratorü prtikleştir... 50 yakın şey çizeceğim bunun pratikliği nerde

sersipahis

🌱Yeni Üye🌱
Freehand'tekine benziyor ancaaakkkk. Freehand gibi vektör olarak kopyalamıyor.
O da bu.

picture1mv8.png

picture3gl9.png

Kopyaladığın ilk kareye ne uygularsam hepsinde aynı şey oluyor bağlantı kuruyor. Freehand gibi serbest kopyalamıyor.
Öncelikle paylaşımlar için teşekkürler. Eğer "Expand Appearance" yaparsanız çizimleriniz tekrar vectörel olur. Daha sonra grubu bozduktan sonrada pathlerin üzerinde oynayabilirsiniz.