Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Illustrator / Live Trace ile fotoğrafları vektörel hale getirmek

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Teşekkürler

Mustafa Deniz

🌱Yeni Üye🌱
:) Grafikerler.net > Adobe > Illustrator > Illustrator / Live Trace ile fotoğrafları vektörel hale getirmek > Konusunda corelide dahil etmek ilginçmiş :p

coreli yeni öğrendiğim için bazı şeylerini yeni keşfediyorum ondan dolayı paylaşmak istedim :angel:

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
coreli yeni öğrendiğim için bazı şeylerini yeni keşfediyorum ondan dolayı paylaşmak istedim :angel:

Sorun değil çeşitli programlarda da yapabilme imkanı var tabiki ama konu Adobe > Illustrator olunca haliyle garip bir durum çıkıyor. Yinede ilgine teşekkürler.

ismailektik

🌱Yeni Üye🌱
Çok teşekkür ederim bilgilendirmen için. Çok işe yaradı :)

pain_decide

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Yapmanız gereken referans fotoğrafınızı çağırmak ve
Object > Live Trace > Tracing Options' tan fotoğraflarınızı vektörel hale getirmek. Preset kısmından yapmak istediklerinizle ilgili detay başlangıç bulunur.
Bazen çizim için vaktiniz yok ise size illustratorun sunduğu bir kolaylık.

Aşağıdaki örnekler 'Photo High Fidelity' seçeneği ile yapılmıştır.

dsc0106623.jpg

live trace ile vektörele cevırdıgımde bazı görseller bozuluyor... bunun ıcın bı tavsıyenız varmı,??

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
live trace ile vektörele cevırdıgımde bazı görseller bozuluyor... bunun ıcın bı tavsıyenız varmı,??

Bazı görseller derken ne gibi görseller? Nasıl sonuç alıyorsunuz, bir görsel ekleyerek konuyu açabilirmisiniz?

pain_decide

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Bazı görseller derken ne gibi görseller? Nasıl sonuç alıyorsunuz, bir görsel ekleyerek konuyu açabilirmisiniz?

aslında bazı da degıl cogunda tek renk yesıl-turkuaz gıbı oluyor. ve vektörel falansa jpg gıbı gelıyor parcalayamıyorum

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
İlginç bir durum..Ben bugün bunun üstüne bir düşeyim çünkü böyle bir şeyle ilk defa karşılaşıyorum..Çözümü bulabilirsem haber veririm.

Dün bütün gün buna yoğunlaştım ama işin içinden çıkamadım..

Neyi nasıl yaptığını tek tek anlatırsan belki senin gittiğin yoldan giderek atladığın veya gözden kaçan hatayı bulmamızda yardımcı olabilirsin.

Bekliyorum.

pain_decide

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
sanırım ai cs5 den direkt fh ye atıyorsun ai de çalışmayı ai8 olarak kaydedip fh ye oşekilde açmayı dene

normalde pc lerde dırek kopyala yapıstır yapabılıyorum maclerde sıkıntı

ai8 olarak freehandde yapabılıyorum. ai de esp,jpg pdf v.b gibi kaydedebılıyorum. freehandde ai olrk kaydedıp freehanddekı ısı aı de acabılıyorum.

ama aideki işi freehande atamıyorum

advantur

🌱Yeni Üye🌱
teşekkürler baya bi işimize yarayacaktır