Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

hangi makina?

qbee

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar saygılar...
Ben sadece araç giydirme üzerine çalışmak istiyorum. Araç giydirme uygulamaları için hangi makina alınmalı, baskı kalitesi ve boya dayanıklılığı açısından?

Eco-solvent baskı yapan bas/kes makinalarının çıktı kalitesi iyi ama araba yıkandığında boya çıkıyor diyorlar. Doğru mu? Mimaki JV3 solvent nasıl?
Yardımcı olursanız sevinirim.

Benzer konular

ERKUS

🏅Acemi Tasarımcı🏅
eko solvent boyalar zaten aslında iç mekan içindir....ancak araç kaplamadan sonra üzerine koruyucu vernik atarak ömrünü uzatabilirsin

doghan

🏆Pro Tasarımcı🏆
bizim iş yerinde 3 adet digital baskı var
320lik infinity solvent
250lik hp eco solvent
150lik mimaki solvent

baskı kalitesi ve günese karsı dayanıklılık olarak ben mimakiyi tercih ediyorum iç ve dış mekan uygulamalarında ve arac kaplamalarda her hangi bir sorunla karsılasmadık

eco solventte baskı üzerine şefaf folyo ile laminasyonda cekebilirsin tabi buda fiyatı ciddi ölçüde etkiler ama ömrünü uzatır

kolay gelsin iyi çalısmalar

delipoyraz55

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.mahirvehbi.tr.gg
pekii bu folyo yu araçlara yapıştırırken kullandıgınız saç kurutma makinasının devirlisi galiba bu makinadan almak istiyorum nerelerde ve ne isimle arayayım ?

bu makinalarda özellik olarak tavsiye leriniz neler olmalı ?

yardımcı olursanız sevinirim !!!

eraykantarci

🌱Yeni Üye🌱
ısı tabancası alman gerekiyor.. saç kurutma makinası düz zeminlerde daha kolay yapışması için yeterli oluyo ama girintili yerlerde sıcaklığın artması lazım. üstelik saç kurutma makinesi kolayca yanabiliyor... Bence ısı tabancası alacaksan ısısı ayarlanabilenlerden almalısın

hdbaski

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Size epson dx5 kafa makinelere bakmanızı öneririm.

asiprensasi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bana göre araç giydirlemelerde oracal yada unifol cast folyo kullanmak gerekir, bununda solvent baskı yapılması gerekir diye düşünüyorum ecosolvent yani iç mekan baskı çözünürlük ve netlik bakımından daha kaliteli bi baskı çıkarsada iç mekan baskı olduğundan dolayı üzerine yukarıda arkadaşlarımızın söylediği gibi ya sıvı laminasyon yada şeffaf folyo kaplamak gerekir bu baskının ömrünü uzatır evet doğrudur, lakin uygulamanın ömrünü kısalttığı uygulamalarda başıma gelen bi tecrübedir. ısı tabancasıyla ısıtıp aracın girinti çıkıntılı yerlerine uyguladığımız folyo direk cast folyo ise ömrü kulanım şartlarına göre en üst düzeyde oluyor, aynı aracın üzerine sıvı laminasyon uyguladığımız folyo ise birkaç ay içerisinde o ilk kaplandığındaki kaliteyi yitiriveriyor.