Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

akface

🏅Acemi Tasarımcı🏅
cevabın için teşekkürler atamec saolsın.dediğin olayı dikkate alcam.birde kullanan bi kaç arkadaş bulsam çok iyi olacaktı.

önceden veya şimdi kullanan varsa bikaç bilgi yazarsa çok iyi olur arkadaşlar.
herkeze az solventli günler.

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
cevabın için teşekkürler atamec saolsın.dediğin olayı dikkate alcam.birde kullanan bi kaç arkadaş bulsam çok iyi olacaktı.

önceden veya şimdi kullanan varsa bikaç bilgi yazarsa çok iyi olur arkadaşlar.
herkeze az solventli günler.

NE DEMEK. Yardımcı olmak amacım zaten. Kullanan birini bularak ona ne soracaksın merak ettim :)

akface

🏅Acemi Tasarımcı🏅
hımm.kullanan birine sormak istedğim, makinenin performansı,baskı kalitesi,saate kaç m2 basabildiği,ne zaman nasıl hatalar yaptığı(baskıda yani)
boya maliyeti,eski olmasına rağmen mutoh yani sağlam bi makine olduğu bide
kafa ömürleri takriben ne kadar olduğu,çünkü kafa yapısı piezzoy muş.vutek
teknolojisi nasıl birşey olduğunu gb gb... şeyler sormak isterdim atamec..

bide bi ayrıntı.atamec.makine 3 sene boyunca iyi bi çalışmış.türkiye genelinde bir firmanın bütün araç kaplamalarını baskını yapmış.sanırım 2 adet kafası da değişmiş.
bunu yanında orginal boyası pahalı olduğu için piyasa malı boya kullanılımış.
ve en kötüsü makine 3 sene sonunda hayli bi para kazandırdıktan sonra kapatılmış.şu anda makine 2 veya 2,5 senedir kapalı.hiç çalışmamış.bu durumda sence atamec kafaların hali ne olmuştur.bide makanik olarak uzun süre çalışmazsa bi problem olurmu.bide makinede farklı bi açılıp kapatma sistemi varmış.servide sorduğumda makine kendini düzgün kapatmışsa kafalara birşey olmaz dediler.ilginç geldi.aslında diyeceksinki ne soruyon git çalıştır. ama öyle değil işte.adam al götür servise çalıştır baktır diyor...
servisde para istiyor tabii.
benim amacımda aslında çin makinesi almamak.o dandik makinelere büyük paralar bağlamamak.sonuçta mutoh ölüsü bile para.makine kafaları iyiyse 1 sene bassa yine parasını çıkarır ve baskıcı köşelrerinde bizde sürtmez işimizi kendi içimizde bitiririz diye düşünüyorum.
bu konuda ne düşünüyorsun atamec sabırsızlıkla bekliyorum.

herkeze iyi çalışmalar.

adrian06

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhaba . hp 10000s digital baskı makinam var. baskı yaparken baskı durdu ve system error 1111 diye bi hata verdi.bende artık boya haznesinden dolayı bi hata verebileceğini düşündüm ve hazneyi boşaltıp temizledim. hazneyi tekrar yerine taktığımda hata mesajı yok oldu ama makina hala çalısmıyor. makinanın ekranında sürekli load media lower lever yazıyor. yardımcı olursanız sevinirim

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
hımm.kullanan birine sormak istedğim, makinenin performansı,baskı kalitesi,saate kaç m2 basabildiği,ne zaman nasıl hatalar yaptığı(baskıda yani)
boya maliyeti,eski olmasına rağmen mutoh yani sağlam bi makine olduğu bide
kafa ömürleri takriben ne kadar olduğu,çünkü kafa yapısı piezzoy muş.vutek
teknolojisi nasıl birşey olduğunu gb gb... şeyler sormak isterdim atamec..

bide bi ayrıntı.atamec.makine 3 sene boyunca iyi bi çalışmış.türkiye genelinde bir firmanın bütün araç kaplamalarını baskını yapmış.sanırım 2 adet kafası da değişmiş.
bunu yanında orginal boyası pahalı olduğu için piyasa malı boya kullanılımış.
ve en kötüsü makine 3 sene sonunda hayli bi para kazandırdıktan sonra kapatılmış.şu anda makine 2 veya 2,5 senedir kapalı.hiç çalışmamış.bu durumda sence atamec kafaların hali ne olmuştur.bide makanik olarak uzun süre çalışmazsa bi problem olurmu.bide makinede farklı bi açılıp kapatma sistemi varmış.servide sorduğumda makine kendini düzgün kapatmışsa kafalara birşey olmaz dediler.ilginç geldi.aslında diyeceksinki ne soruyon git çalıştır. ama öyle değil işte.adam al götür servise çalıştır baktır diyor...
servisde para istiyor tabii.
benim amacımda aslında çin makinesi almamak.o dandik makinelere büyük paralar bağlamamak.sonuçta mutoh ölüsü bile para.makine kafaları iyiyse 1 sene bassa yine parasını çıkarır ve baskıcı köşelrerinde bizde sürtmez işimizi kendi içimizde bitiririz diye düşünüyorum.
bu konuda ne düşünüyorsun atamec sabırsızlıkla bekliyorum.

herkeze iyi çalışmalar.

Makineyi kullanan kişiden teknik bilgilerini alısın elbette ama bulabilirsen. Şimdi makine ne olursa olsun kafalar 2 sene aynı solventın içinde sağlıklı olmaz. Tahmin edersin ki bakım yapılmadı ise kafalar bitmiştir. Makineye enerji vermeden önce makinenin hareket edecek bütün malzemelerini yağlaman gerekmekte ve data kablolarının tamamına göz atmak zorundasın. Ezbere yapma derim mutlak suretle SERVIS'e götürmelisin. Alır almaz elinde kalmasını istemem :)

merhaba . hp 10000s digital baskı makinam var. baskı yaparken baskı durdu ve system error 1111 diye bi hata verdi.bende artık boya haznesinden dolayı bi hata verebileceğini düşündüm ve hazneyi boşaltıp temizledim. hazneyi tekrar yerine taktığımda hata mesajı yok oldu ama makina hala çalısmıyor. makinanın ekranında sürekli load media lower lever yazıyor. yardımcı olursanız sevinirim

load media lower: Makinaya gönderdiğin TIFF dosyasının büyüklüğünü kontrol et. Küçük bir ölçüde iş yolla yine aynı sorunla karşılaşıyormusun bakalım. Bu hata sistem hatasıdır. Makineden kaynaklanmaz. Boya tankıyla alakası yok sen sadece hata msjının oldugu pencereye OK diyerek geçtiysen msj bir daha karşına çıkmaz ama hata devam eder. yolladığın işi kontrol et. TIFF yaparken NONE olarak kaydetmeye özen göster. İyi çalışmalar...

mach>xp

🌱Yeni Üye🌱
selam arkadaslar benim seiko presicion SP-2400 nokta vuruslu bi yazicim var bu gün bir sorun yaşadım. baskı önizlemede herşey normalken çıktıda sagda olan yazıların hepsi sola geciyor. soldakiler solda tabi. yani bir nevi sayfanın sag tarafını kullanmıyor makina. yardım lütfen

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
selam arkadaslar benim seiko presicion SP-2400 nokta vuruslu bi yazicim var bu gün bir sorun yaşadım. baskı önizlemede herşey normalken çıktıda sagda olan yazıların hepsi sola geciyor. soldakiler solda tabi. yani bir nevi sayfanın sag tarafını kullanmıyor makina. yardım lütfen

Yazıcılar konusunda deneyimim yok ama baskı makınesının küçüğü olarak düşünürsem aklıma ilk gelen makineyi fişten çek daha sonra kartuşların takılı olduğu bölgeyi kontrol et. Tam yerinde kalmış olmasına dikkat et. Bunu bir şekilde yaparak hazneyi yerine manuel olarak oturt sonrada ver coşkuyu ;) denemende fayda var. Ama net sonuç değil.

İyi çalışmalar...

woxiwox

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar JHF vista 128 makina var Software olarak Maintop programı kullanılıyor herşey normal fakat bir aksilik var 3000 mm x 6000 mm baski boyutunu ripleyemiyoruz 2000mm x 6000 oluyor fakat 2000 mm metreden sonrasını ripleyemedik nasıl ayar yapılır programa onuda bilmiyoruz bu konuda bize yardımcı olabilirseniz çok memnun oluruz işlerinizde başarılar dilerim..

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
Merhabalar JHF vista 128 makina var Software olarak Maintop programı kullanılıyor herşey normal fakat bir aksilik var 3000 mm x 6000 mm baski boyutunu ripleyemiyoruz 2000mm x 6000 oluyor fakat 2000 mm metreden sonrasını ripleyemedik nasıl ayar yapılır programa onuda bilmiyoruz bu konuda bize yardımcı olabilirseniz çok memnun oluruz işlerinizde başarılar dilerim..

1.) MAINTOP'ta 3000x6000 baskı almak için TIFF formatında import yapma JPEG olarak işi al ve tekrar dene.

2.) MAINTOP/settings/Rem oranını yükselt %45 ten fazla olsun.
3.) Ripleme yaptırdığın klasörü boş birim olarak tanıt.

4.) Farklı bir klasör gösteremiyorsan C:/'de büyük bir bölümü temizle. RIPleme esnasında HDDnin boyutu müsait değilse RIP tamamlanmaz.

Bu seçeneklerden istediğini deneyerek bu problemi çözebilirsin. Ters birşeylerle karşılaşırsan tekrar yardımlaşalım. İyi çalışmalar.

woxiwox

🌱Yeni Üye🌱
merhaba öncelikle yardımınız için teşekkür ederim fakat ben sorunumu tam anlatamadım sanırım
sayfayı maintopta 3000 x 6000 açıyoruz baskı ebadını otomatiğe çeviriyoruz
print to file yaptığımızda pencere açmıyor yani prn olarak kayıt yapacağım pencere açılsa sorunum çözülecek ama baskı ebatı 2000 mm ye 60000 mm olsa açıyor ve kayıt yapabiliyorum. işte bütün meselem bu :(

ScoobyDoo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
baskıda denemek daha mantıklı da, aynı resmi tiff veya jpg olarak riplememiz baskı kalitesinde farklılık yaratır mı?

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
Elbette Yaratir Ancak Format Hatasi Olup Olmadigini Ogrenmek Icin Bunu Yapmak Zorunda Oldugumuz Zamanlar Oluyor. Tiff Kullanmak Gereklidir.

xollox

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar bende 320 perfectjet var. düna kadar bişey yoktu makinada bugün açtığımda makinayı kafa çok süratli bir şekilde makinanın sonuna gidip çarpıyor. kafa sondayken açıyorum gene son sürat yuvasına gelip çarpıyor. yardımcı olabilirmisiniz

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
arkadaşlar bende 320 perfectjet var. düna kadar bişey yoktu makinada bugün açtığımda makinayı kafa çok süratli bir şekilde makinanın sonuna gidip çarpıyor. kafa sondayken açıyorum gene son sürat yuvasına gelip çarpıyor. yardımcı olabilirmisiniz

Makinenin HOUSE ayarlarını kontrol et ve programındaki setup kısmında makınenın doğru seçilmiş olduğunu kontrol et. ENCODER'i kolonyalı bez ıle temızle.

xollox

🌱Yeni Üye🌱
cevap için teşekkürler atamec aynen uygulayacağım.

ScoobyDoo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Makinenin HOUSE ayarlarını kontrol et ve programındaki setup kısmında makınenın doğru seçilmiş olduğunu kontrol et. ENCODER'i kolonyalı bez ıle temızle.

kolonya işe yarıyor mu atamec. ben düz kafa temizleme bezi ile tozu alıyorum ama, tabi kuru kuru ne kadar olur...kuru bezle çizme ihtimali de var sanırım...

isra

🏅Acemi Tasarımcı🏅
İsra:
İnfİnİtİ Marka Dİjİtalİ Var Bendede Fakat Mavİ Kafa Tikali AÇamadim Bİr TÜrlÜ Sİyah Ve Mavİ Kafa Yerlerİnİ DeĞİŞtİrsem Olurmu Mavİ Zemen Basarken İnce İnce Pas Çİzgİlerİ Bellİ Oluyor Onu Yok Edemedİm. Kalİbrasyona Bakiyom Tam Oturuyor. Ama Baskida Belle Oluyor. Makİnaya Solvent BastiĞim Zaman Mavİ Kafada 1 Adet Delİkten Sola DoĞru Atiyor Solventİ Bunu AÇamadim Nasil AÇilir Acaba

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
kolonya işe yarıyor mu atamec. ben düz kafa temizleme bezi ile tozu alıyorum ama, tabi kuru kuru ne kadar olur...kuru bezle çizme ihtimali de var sanırım...

kolonyalı bez zemıne yapışıp kalan tüm tozları alır ayrıca dediğin gibi çizme ihtimalide var.

İsra:
İnfİnİtİ Marka Dİjİtalİ Var Bendede Fakat Mavİ Kafa Tikali AÇamadim Bİr TÜrlÜ Sİyah Ve Mavİ Kafa Yerlerİnİ DeĞİŞtİrsem Olurmu Mavİ Zemen Basarken İnce İnce Pas Çİzgİlerİ Bellİ Oluyor Onu Yok Edemedİm. Kalİbrasyona Bakiyom Tam Oturuyor. Ama Baskida Belle Oluyor. Makİnaya Solvent BastiĞim Zaman Mavİ Kafada 1 Adet Delİkten Sola DoĞru Atiyor Solventİ Bunu AÇamadim Nasil AÇilir Acaba

Öncelikle kalib. ayarların oturduğuna eminsen FEED ayarlarını kontrol et. Daha sonra malzemeye oturan kavuçuk ayakların basıncına bak gevşemiş olabilir. Diğer soruna gelince mavi ile siyahı yer değiştirebilirsin sorun çıkmaz ancak INFINITI'de HEAT VOLTAGE ayarlarınıda değiştirmeyi unutma. 1 delik kayması sorun yaratmaz bu sorunu gideremek için solventi yarıya kadar bas ve geri çek şiringanın içine bak tortu varsa bir iki defa daha uygula bu işlemi eğer tortu yoksa yapılabilecek tek şey o kaçağı önemseme ;)

İYİ ÇALIŞMALAR

merhaba öncelikle yardımınız için teşekkür ederim fakat ben sorunumu tam anlatamadım sanırım
sayfayı maintopta 3000 x 6000 açıyoruz baskı ebadını otomatiğe çeviriyoruz
print to file yaptığımızda pencere açmıyor yani prn olarak kayıt yapacağım pencere açılsa sorunum çözülecek ama baskı ebatı 2000 mm ye 60000 mm olsa açıyor ve kayıt yapabiliyorum. işte bütün meselem bu :(

MAINTOP programını yeniden kur. Makineyi yeniden tanıt. Baskı sayfasını işi çağırmadan önce ayarla. Tekrar dene.

auctor

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Mutoh
Encad
Kodak
Challenger
Infiniti
Seal
Kala
Multicam
Neolt

bu makineler için teknik konuda yardımcı olabilirim.