Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Grafik Tasarım Bölümü çok mu Masraflı?

nilshtein

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar resmi ve grafiği çok seviyorum karakalemim de gayet iyi.
Bu yıl Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi sınavlarına girmek istiyorum. Bir kaç kişi diyor işte çok masraflı o okul falan filan her ay ücret ödersin gibi şeyler...
Ama yinede çok istiyorum gitmeyi.
Bi bilgim yok sonra neyle karşılaşırım diye.
Siz bölümü okumuş arkadaşlar olarak beni aydınlatırsanız sevinirim.
Eğer masrafı fazla olucaksa yazın çalışıp para biriktirmeyi düşünüyorum aileme yük olmadan şu bölümü okursam başka bişi istemem. :smile:

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
Grafik bölümü okumak, bir öğrenci için büyük şanstır ve çok büyük bir ayrıcalıktır. Çünkü okul dönemi boyunca bölümünle ilgili işler bulma sansın vardır. Ayrıca bu bölümün öğretmenleri çalışan öğrenciyi severler ve desteklerler... Bunların dışında, bölmüne 1. yada 2.likle girersen güzel bursların sahibide olabilirsin... Bölümü 1. yada 2.le bitirirsen ve yeterliysen çok güzel iş olanaklarıyla meslek hayatına başlaya bilirsin. (böyle bir program dahilinde güzel bir iş yerine sahip olup yazdığım aşamaları yaşadım). Sen yeterki kazan...Maddiyatida sorun etme... öğrencilik her koşulda güzel. Birtek öğrenciyken o uzun yolar kısa geliyor.

burakosar

🌟Usta Tasarımcı🌟
Grafik bölümü okumak, bir öğrenci için büyük şanstır ve çok büyük bir ayrıcalıktır. Çünkü okul dönemi boyunca bölümünle ilgili işler bulma sansın vardır. Ayrıca bu bölümün öğretmenleri çalışan öğrenciyi severler ve desteklerler... Bunların dışında, bölmüne 1. yada 2.likle girersen güzel bursların sahibide olabilirsin... Bölümü 1. yada 2.le bitirirsen ve yeterliysen çok güzel iş olanaklarıyla meslek hayatına başlaya bilirsin. (böyle bir program dahilinde güzel bir iş yerine sahip olup yazdığım aşamaları yaşadım). Sen yeterki kazan...Maddiyatida sorun etme... öğrencilik her koşulda güzel. Birtek öğrenciyken o uzun yolar kısa geliyor.

tamamen katılıyorum iin maddiyatına bakarsan hıçbir üniversitede okuyamazsın bence işin içeriğine ve kendi apabıleceklerıne güven ve ona göre karar ver eğer elin bu işlere yatkın ve hayal gucun iyi ise hiç kafanı yorma ve yetenek sınavına hazırlan...

semra çakmak

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çalışıp okumak kolay olmaz,özellikle grafik bölümü öğrencisi için.bölüm gereği derslere özellikle bölüm derslerine oldukca zaman kaybediyoruz,resim çizim ayrıntı,zaman ve titizlik ister hem gözlerini yorcan hem bileğini,,çoook zor....

omerayar

🌟Usta Tasarımcı🌟
merhaba.evet gerçekten çok masraflı.temel sanat dersi var.bu derste alacagın boyalar cok masraflı.grafik okursan eger baskı dersleri var bu dersin masrafıda cok.bir guaj boya 5 milyon.30 tane aldıgını varsayarsan sen düsün yani

moon.light_19

🏅Acemi Tasarımcı🏅
4 yıl güzel sanatlar lisesinde okudum üniversitede de 3ünü sınıfa gectim babam bir ev parası yatırdım dio:p yatılı olmak zor sanat öğrencisi olmak dahada zor :D

bubblegum

🌱Yeni Üye🌱
Ben Anadolu Üniversitesi'nde Grafik bölümünde okuyorum. Bölümün masraflı olduğu doğru fakat eğitimin süresince bu masraflar hep kendini geliştirmek adına olacaktır. Bunun için de birşeyler feda etmek gerekebilir. Umarım çok çalışıp kazanırsın diyorum çünkü kazandıktan sonra fazlasıyla yoğun ve zevkli bir çalışma temposu seni bekliyor olucak bence bu da bütün masraflara değer :wink: (masraflarını da okuldan mezun olunca kat kat çıkarabileceğini düşünüyorum)

serkoy

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Evet çok masraflı, fakat birde yoğun ve ağır bir çalışma temposu bekliyor seni...