Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

İlk Party afişi denemem. 90 s Party

Tunc Kayhan

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba,

İlk mesajım ve ilk afiş denemem. Acaba?
:worried:

afisdenemeem4.jpg
denemem. Acaba?

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Sonra bu işte profesyonel olan abileriniz ablalarınız sert yorum yazdığında kızıyorsunuz. Mağdem ilk afiş çalışmanız ve kendinize bu konuda güvenmiyor ve hatalarınızın size güzel bir dilde izah edilmesini istiyorsunuz o halde lütfen bu kategoriye açın konunuzu. Konunuzu olması gerektiği yere taşıdım. Lütfen konu başlığınızı değiştiriniz aksi halde konunuz kilitlenecek ve yorumlara kapatılacaktır kurallar sebebiyle.

Tunc Kayhan

🌱Yeni Üye🌱
Pardon Gökhan, dikkatsizlik olmuş.
Konunun başlığını değiştirme gerekliliğim var mı, konu doğru olan yere taşındığına göre?
Bir de keşke profesyonel yorumunu da alabilseydim bu mesaja ek olarak.

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Sitede ilk denemem diyerek konu açan diğer arkadaşların tasarım kültüründe olmadığınızı söyliyebilirim. Ancak kendinizinde belirttiği gibi bu işte yeni olup ilk çalışmanız olmasına rağmen kötü demiyorum çalışmanıza . Yani ilk denemeniz olmasına rağmen iyi. Ancak size tavsiyem sitede bu işlerle profesyonel olarak ilgilenen arkadaşların çalışmalarını görsellerini incelemelisiniz afiş nedir tasarım nedir tipografi nedir espas nedir bu gibi konular çok önemlidir. Ayrıca brush kavramından biraz uzaklaşıp özgünleşmelisiniz renk seçimi ve görsel seçimleriniz siz bu işte ustalaştıkça daha iyiye doğru gideceği için o konulara hiç girmiyorum çünkü daha ilk çalışmanız. Bir afişte görselindeki en ufak bir materyal bile o afişin konusunu anlatıyor olmalıdır. Küçük ayrıntılar büyük sonuçlar doğrurur...

Konulara yada çalışmalara yorum yapmıyorum lütfen kişisel olarak algılamayın :)

Saygılarımla

Selim MERCANO

👑Efsanevi Grafiker👑
Bundan sonrası icin konu açarken başlıkdan ,konunun açılıcak yerine kadar
dikkat etmeni tavsiye ediyorun tunç.
çalışmana gelince ;
denemenin yanına para ile satılmaz diye kısımda açsaydın tam olurdu sanki (!)
gerek yok bence ön yazınızda belirtmen yeterli olucaktır. doksanlı yıllar olarak baktıgımızda fon seçimin güzel ama 90 'lı yıllar olsa bile afişin cok renksiz daha cok renk katmanı tavsiye ederim birbiriyle uyumlu bir çok canlı rengi kullanabilirsin. görsellerdeki sadecelik bence güzel ama eksik ve düzeltilmesi gereken yerler var. Eline sağlık.

Tunc Kayhan

🌱Yeni Üye🌱
Gökhan Tekin ve Selim Mercano;
Eleştirileriniz için çok teşekkür ediyorum. Sonraki denemelerim için kullanacağım. Tekrar vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

ZirZoop

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
İlk deneme için gayet iyi bana sorarsan, Belliki baya aşif araştırması yapmış dikkatli incelemişsin Background'a uygun yazı fontu seçmek istemişsin birazdaha anlaşılır olsa çok daha iyi olurdu

Tunc Kayhan

🌱Yeni Üye🌱
Teşekkürler ZirZoop.
Background u brushlarla hazırladım. Ama dans eden figürleri sitede ve daha birçok yerde aynen görünce biraz moral bozucu oldu açıkcası. Hazır vektor kullanmak çok iyi olmuyor tabii ki ama hem vakit hem çizim deneyimi azlığımdan bu yola gittim. İlk aşamada kompozisyon deneyimi kazanmak istiyorum aslında. Keyifli aslında, hobi olarak en azından.

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Teşekkürler ZirZoop.
Background u brushlarla hazırladım. Ama dans eden figürleri sitede ve daha birçok yerde aynen görünce biraz moral bozucu oldu açıkcası. Hazır vektor kullanmak çok iyi olmuyor tabii ki ama hem vakit hem çizim deneyimi azlığımdan bu yola gittim. İlk aşamada kompozisyon deneyimi kazanmak istiyorum aslında. Keyifli aslında, hobi olarak en azından.

Sonuç itibariyle hazır vektörel kullanacağına zeminde yaptığın uygulamayı, dansçılarına da uygulayabilirsin..Çizim için tavsiyem, dansçıları görsellerde arat..fotoğrafı al ve %400, 500 yakınlaşarak üstünden çiz..Başka yerde belkide karşılaşamayacğın kendi vektörelini oluşturursun. Böylece seninde bahsettiğin moral bozucu durum olmaz..

Kompozisyon deneyimi için yapılmış çalışmaları, basılı yayınları dergileri incelemen en mantıklısıdır..Baskıya giren her iş harikulade güzellikte olmasa da sana yön vermek açısından bire bir durumdadır.

Hobiler hayatımızın neşesi olduğundan, zevkli işler yapman dileklerimle..Kolay gelsin..

Tunc Kayhan

🌱Yeni Üye🌱
Teknik yardımın ve paylaşımın için çok teşekkürler Creedwar. Dediğin gibi imajlar üzerinden çizimlerle kendime ait bir arşiv oluşturmaya başlayacağım.

Grafikerler.net in de fikir paylaşımı ve öneri konusunda, daha ilk konumdan, ihtiyaç duyduğum yol göstericilik vazifesini başarıyla gerçekleştirmekte olduğunu söylemek isterim.

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Teknik yardımın ve paylaşımın için çok teşekkürler Creedwar. Dediğin gibi imajlar üzerinden çizimlerle kendime ait bir arşiv oluşturmaya başlayacağım.

Grafikerler.net in de fikir paylaşımı ve öneri konusunda, daha ilk konumdan, ihtiyaç duyduğum yol göstericilik vazifesini başarıyla gerçekleştirmekte olduğunu söylemek isterim.

110.000 üyeden, online olan grafikerlerden biriyim..Buradaki herkesin aynı paylaşım ve yönlendirmeyi yapıcağını biliyorum..Ben genellemeniz adına teşekkür ederim.

ZirZoop

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
tabiki hazır brushlar ve vektor ler zaman açısından büyük kolaylık bunalrı ticari bir kaygısı olmadığı süre kulan evir çevir yerleştir ortaya bişeyler çıkar kabaca ama atbiki ticari maddi değer işin içine girince hepsini kendin üretmen gerekir buda çok zor birşey değil.

Son düzenleme:

futRos

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
İlk denemeyse eğer süper gerçekten.Çok yaratıcı ve canlı olmuş.Ellerine sağlık. :angel: