Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Word programından corel'e aktarım

flyman

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar dergi çalışması yaparken word dosyasından corele aktarma yaparken word e yazılan yazıdaki dipnot için yazılmış küçük rakamları alamıyorum. bunu nasıl çözebilirim?

N/A7

🏆Pro Tasarımcı🏆
valla bende çok uğraştım kardeşim ama word den corele yazı veya rakam alamıyosun heralde bende yapamıyodum

Mustafa Cetin

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Dergi çalışması ile uğraşıyorsan zaten kişisel tavsiyem;
- hiç boşuna uğraşma arkadaşım bir an önce InDesign'a başla derim ;)
corelle felan ugraşılmaz cok sayfalı işlerde bende INDesign'a gectigim gunden beri
o ugrastigim gunlere aciyorum :)
gecen ocak ayında 50 sayfalık dergiyi 2 günde hazırladım INDesignda yok boyle bişey yane :)

Mustafa Cetin

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Hürriyet in reklam Eki "Kırmızı" nın aralık sayısında InDesin'a baya yer ayrilmis belli basli tum buyuk ajanslar dergilerde yavas yavas geciolar...

ayyyperisi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar bilmiyorum işinize yararmı ama ben wordeki yazıları corele kopyalayıp yapıştırıyorum ve işe yarıyor isterseniz sizde deneyin
ama biraz uğraştırıcı ama

kirpi

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bende word den yazıyı corele atıyorum ama hiç bi sorun çıkmadı bunla ilgili.yalnız dipnotları ayrı olarak değerlendir yani ayrıca bi kopyala yapıştırla halledersin ben o şekilde yapıyorum sorun yok tavsiye ederim

broken_wings

🏆Pro Tasarımcı🏆
Arkadaşlar Wordden corele kopyaladığınız şeyi Shift + V ile (Özel yapıltırla Seçeneklerden) istediğiniz şekiilde yapıştıra biirsiniz.Ben daha yeni belediye faaliyet raporu hazırladım bir sürü hesap tablosunu wordde hazırlamışlar o şekilde aldım..Saygılar..

yabanci_

🌱Yeni Üye🌱
wordden corel yapıştırma

arkadaşım bana gelen word dosyalarını su sekılde corelde acıyorum hemen anlatayım bır sorun cıkmadı hıc bu gune kadar
word tekı yazıları tutup kopyala dıyorum corelı acıp bos bırsayfaya testtoll yanı yazı yazdıgımız ımlexı tıklıyorsun sayfaya bır kere tıkladıgında ctrl+v yapıyorsun ve yazı otamatık olarak corele cıkıyoo bılmıyorum analatabıldım mı ama ben bole yapıyorum

N/A2

🏆Pro Tasarımcı🏆
arkadaşların kopyala yapıştır tekniklerini bende kullanıyorum. hiç bir sorunumda olmadı şu ana kadar. bir not olarak şunu ekleyeyim. wordden yazıları kopyaladınız. coreli açtınız ve boş bir sayfanızvar. pick tool aracınızı tıklayın ve ctrl+v yapın... yazınız wordden corele convert olmuş bir şekilde gelmiş olur.

grafiozo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Selam arkadaşlar ben X4 de yeni bir sayfa açıp word belgesini import ediyorum tablar-pragraflar-tireler hepsi geliyorda resimler gelmiyor varmı buna bi çare!

aragor

🏅Acemi Tasarımcı🏅
peki üzerinde nasıl oynuyorsun grubunu nasıl bozuyorsun
bunun bı yontemı varmı

grafiozo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Gruplu gelse Ungroup All ile açılıyor bir sorun olmuyor normal text kutu halinde geliyor sadece resimleri çağıramıyorum

oktay46

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaslar Bu Benimde Sorunum Ya. Resimli Yazilar Geliyo Bazen Yazilari Aliyorumda Resimleri Alamiyorum Ctrl+c, Ctrl+v Teknigi Ile. Ne Etsem Ne Yapsamki Resimleride Alabilirim ? Yardim Lutfenn

ceyhun32

🌱Yeni Üye🌱
Çok basit bir olay arkadaşlar. worde gelip kopyalanacak yeri seçiyorsunuz Ctrl+C yapıp. corele geliyorsunuz . EDİT+PASTE SPECİAL +PİCTURE diyorsunuz ve olay çözülüyor.. İyi çalışmalar

ozy

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
word'den corele yazıları aktabilirsiniz. Copy yaptıktan sonra Edit / Paste Special, burda çıkan tercihleri deneyip yapıştırabilirsiniz.

grafiozo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ya mesele kopyala yapıştır değil onu bizde biliyoruz tut ki 100 sayfalık word dosyası var kopyala kopyala yapıştır adamı kasıyor ben diyorum ki X4 de direk doc dosyasını import ediyorsun sayfalar olduğu gibi geliyor hemde ayrı ayrı sayfa olarak ama resimler gelmiyor sadece buna bir çözüm varmı

N/A2

🏆Pro Tasarımcı🏆
Ya mesele kopyala yapıştır değil onu bizde biliyoruz tut ki 100 sayfalık word dosyası var kopyala kopyala yapıştır adamı kasıyor ben diyorum ki X4 de direk doc dosyasını import ediyorsun sayfalar olduğu gibi geliyor hemde ayrı ayrı sayfa olarak ama resimler gelmiyor sadece buna bir çözüm varmı

forumda bu konuyla ilgili çok sorular var maalesef. bunun en temiz şekli word belgenizi PDF yapın. sorunsuz bir şekilde import edebilirsiniz.