Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

2 yıllık grafik tasarım bölümü varmı??

kurbaa

🏆Pro Tasarımcı🏆
arkadaşlar ben bişey sormak istiyorum peki bu iki yıllıklarda yetenek sınavı istiyorlarmı ??

Hayır, yetenek sınavı yapılmıyor; 2 yıllık barajı aşman yeterli ama hangi bölüm okuyacağını iyi düşünmelisin....
Basın-yayın, Masaüstü yayıncılık, Grafik vs. vs. başta heepsi aynı bölüm gibi görünsede, ortak dersler olsada, alacağın eğitim içeriği farklıdır.

deniz_nur

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Hayır, yetenek sınavı yapılmıyor; 2 yıllık barajı aşman yeterli ama hangi bölüm okuyacağını iyi düşünmelisin....
Basın-yayın, Masaüstü yayıncılık, Grafik vs. vs. başta heepsi aynı bölüm gibi görünsede, ortak dersler olsada, alacağın eğitim içeriği farklıdır.

benim gidebileceğim bölümler bunlar
grafik tasarım
grafik ve reklamcılık
mimari dekoratif sanatlar bu bölümü çok merak ediyorum
marka iletişimi
halkla ilişkiler ve tanıtım
bilgisayar destekli tasarım ve animasyon
basım ve yayın teknolojileri
fotoğrafcılık ve kameramanlık

mimari dokoratif sanatlar ve grafik reklam ağır basıyo ama kararsızım

B-RoCK

🌱Yeni Üye🌱
Beykent yazana banko gelir hatta 80 kişilik ikinci öğretim %50 burslu kontenjanı açılmış yani yıllık 3100 yada 3500 arası bişey ben 2.sınıfına geçtim böyle yapacağını bilsem bu sene girerdim neyse gelecek arkadaş olursa her türlü yardımı yapabilirim.

barisk

🌟Usta Tasarımcı🌟
Beykent yazana banko gelir hatta 80 kişilik ikinci öğretim %50 burslu kontenjanı açılmış yani yıllık 3100 yada 3500 arası bişey ben 2.sınıfına geçtim böyle yapacağını bilsem bu sene girerdim neyse gelecek arkadaş olursa her türlü yardımı yapabilirim.

tercihlerimi verdim biraz geç okudum yazınızı. kötü oldu :sleepy:

brsspr

🌱Yeni Üye🌱
meslek lisesinde grafik ve foto.bölümünü okuyorum.Grafik tasarımın olduğu ünilere bakmaya çalıştım netten ama pek faydalı olmadı :/ hangi ünileri önerirsiniz? eskişehrdeki ünilerle fikriniz nedr? şimdiden teşekkürler

b0reas

🏅Acemi Tasarımcı🏅
slm arkadaslar benim sizlere bi sorum olacak ben bu sene okulu bitirdim meslek okudum makina bölümü ( kalıp - ressamlık ) ama makina okumak istemiorm grafik tasarımı aklıma girdi :=) ankara gazi üni.... 2 sene lik 250 puan istiyr ... benim sorum su

1_) ygs de 250 puan aldıgımda lys girmeden direk gaziyi yazabilirmiyim yoksa lys'yede girmek zorundamıyım ?

2_) 2 sene okuyup bitirdigim zaman ne kadar maaş alırım ?

sevdeee

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar bende lise 3e geçtim.. garfik bölmündeyim.. size bi kaç soru soracağım cevaplarsanızz çok sevinirim.. öncelilkle; 2 yıllık meslek yüksek okulları için sadece ygs sınavına mı giriyoruzzz?? ve 2 yıllık üniversitelr özel yetnek sınavı istiyormu?? yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler :)

FReNzY

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.mehmetyuksel.org
arkadaşlar bende lise 3e geçtim.. garfik bölmündeyim.. size bi kaç soru soracağım cevaplarsanızz çok sevinirim.. öncelilkle; 2 yıllık meslek yüksek okulları için sadece ygs sınavına mı giriyoruzzz?? ve 2 yıllık üniversitelr özel yetnek sınavı istiyormu?? yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler :)

Grafik Tasarım bölümü (2 yıllık) için sadece YGS sınavına girmeniz yeterli. Puanları nedir diye sorarsanız o konuda net bir şey bilmiyorum. Ama ben 360 YGS-5 puanı ile Nevşehir Üniversitesi İ.Ö. programına yerleştirildim. Özel yetenek sınavı sadece 4 yıllıklar için var.

Bazı arkadaşlar sormuşlar nereleri önerirsiniz diye. Ben Nevşehir'i öneririm fakat eğer buraya gerçek bir eğitim almak amacıyla geliyorsanız gelin. Şehir berbat pek gezilecek eğlenilecek mekanı yok, kalacak yer sorunu şu aşamada var fakat yeni projelerle bu sorun ortadan kaldırılmak üzere. Eğitim yönünden birçok üniversiteden daha iyi olduğuna inanıyorum. En azından Grafik Tasarım bölümü dersleri için bu böyle. Grafik Tasarım bölümü hocalarımız; Bülent Bilgin, Harun Kaçmaz ve Pınar Güngür çok iyi eğitim veren ve disiplinli hocalardır. Ellerinde pişeceğinizden ve iyi yerlere geleceğinizden eminim.

sevdeee

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar size bir sorum daha olacak.. bn okuldaki rehberlik hocama sordum.. meslek liseleri sadece YGS sınavına girip 4 yıllık üniversitelere girebiiyormuş, buna çok sevndm :smile:ama biliyosunuzki özel yetenek sınavıylan alıyorlarr işte bundan korkuyorum :/ ama bana sınıftan bi arkadsım dedi ki; uludag üniversitesi 4 yıllık özel yetenek ilen almıyorlarmış.. ama ben çok fazla inanmadım çünkü uludag gibi üniversite özel yeteneklen alır diiye düşünüyorum, bu konu hakkaında bilgi sahibi olan varsa cvp yazarsa çok sevinirim..

nahbulursun53

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar ben iyi birinden bilgi sahibi olmak istiyorum
Derdimi yazıyorum
Ben şu anda lise sondayım bu sene ygs ye gircem Grafik Tasarım bölümü okumak istiyorum ve Bunu Mutlaka istanbulda okumak istiyorum
ben ygs den de 250 puan alcağımı düşünüyorum bu bana yeterli
Ben şuan da düz lisede okuyorum ve Eşit Ağırlık bölümündeyım
üniversiteyide 2 yıllık okuyup sonra dgs ile geçiş yapmak istiyorum bnm çizime pek elim yatkın değil ama pc den anlarım programdan felan
bu 2 yıllık olan üniversitelerde Yetenek sınavı varmı en cok merak ettıgım bu
LÜTFEN BİRİ BANA TAM ANLAMIYLA YARDIMCI OLABILCEK VARMI DAHA DOGRUSU DÜZ LİSE MEZUNU
şimdiden tşkler HERkese

nahbulursun53

🌱Yeni Üye🌱
Derdimi yazıyorum
Ben şu anda lise sondayım bu sene ygs ye gircem Grafik Tasarım bölümü okumak istiyorum ve Bunu Mutlaka istanbulda okumak istiyorum
üniversiteyide 2 yıllık okuyup sonra dgs ile geçiş yapmak istiyorum bnm çizime pek elim yatkın değil ama pc den anlarım programdan felan
LÜTFEN BİRİ BANA TAM ANLAMIYLA YARDIMCI OLABILCEK VARMI DAHA DOGRUSU DÜZ LİSE MEZUNU
şimdiden tşkler HERkese

suzani

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Derdimi yazıyorum
şimdiden tşkler HERkese

2 yıllıklarda öncelik meslek liselerinin... Bizim sınıfta herkes meslek lisesinden, 2. öğretimimiz de öyle... Hele ki İstanbul'da düz liseden grafik tasarıma geçebileceğini hiç sanmıyorum. Diyelim ki geçtin bizim meslekte pc. programları önemli ama okulda desen dersi vs. var tek programla olmuyor yani... Ki en az 4 kredilik bir derstir bu ders. Öncelikle bunları düşünmeni tavsiye ederim.

glyrt

🌱Yeni Üye🌱
Var kardeşim bende grafık tasarımı okuyorum ama geçiş hakkı yapanlara ayrıcalık var zor bıraz :(

cizenadam

🌱Yeni Üye🌱
grafik dikey Geçiş

Merhaba arkadaşlar 2 yıllık grafik okuyorum dgs sınavına girmeden yetenek sınavıyla 4 yıllığa geçiş yapabilir miyim?

yzcdeniz

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar bende 2 yıllık grafik mezunuyum resim-iş öğretmeni olabiliyor muyum dgs ile birde yetenek sınavına giriyormuyuz bilen biri varsa lütfen yazsin öğrenci işleri hişbirşey bilmiyor