Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

2 yıllık grafik tasarım bölümü varmı??

Hande DEMİR

♾️Grafik Gurusu♾️
arkadaşlar ben lise terkim vede inanın güüvenlik şirketindeçalışıyorum ve grafik programlarınameraklııyım sizlere tavsiyuem elinizdengeldiğince okuyun ,okuyun ,yılmayın ben maddiyatımın kötü olmasıveevli olmam yüzünden okuyamadım ama hala umudumu yitrmiş degilim okuyacagım ve kızımın gururu milletimin hayırlı evladı olacağımdiyorum ,ama avutuyormuşum gibi geliyor kendimi OKUYUUUUUUUUUN .....SONRADAN KEŞKELER,,,,,,,,İNSANI İNTAHARABİLEGETİRİYOR

arkadaşım, yazdıklarınızdan etkilendim, hatta sarsıldım.
gençleri okumaya teşvik etmeniz kendinizi örnek göstermeniz sizin ne kadar doğru bir insan olduğunuzu gösteriyor. siz bir takım şanssızlıklar yüzünden okuyamamış olabilirsiniz ama kendinizi geliştirmişsiniz ki böyle bir siteyi takip edip, paylaşım yapıyorsunuz. Malesef yeni yetişen arkadaşlarımızın çoğunluğu msn sohbetlerinden ve arkadaşlık sitelerinde başlarını kaldıramıyorlar. ailelerinin onlara sunduğu olanakların farkında değiller.

annem ve babam ilkokul mezunuydular. ancak 3 kızlarını okutmak için nasıl mücadele ettiklerini ben biliyorum. ben onlarla gurur duyuyorum. eminim kızınız da sizinle gurur duyacak. ne mezunlar var malesef insanlık öğrenememişler... hayatta en çok insan olabilmek (yavrularımıza örnek olabilmek adına) sonra da ayakta durabilmek için mücadeleyi bilmek lazım.

örneğin bizim mesleğimize bakacak olursak... ay sonunda karın ağrıları yaşıyorum. elde avuçta tükeniyor. birikim yapamıyoruz. gelecek korkusu var.
sonuç olarak malesef ülkemizde okumuşsun yada okumamışsın çok şey farketmiyor.

size hayatta şans ve sağlık dilerim.

güneş gün

🌟Usta Tasarımcı🌟
cover 55 lütfen okusunnn

Cover55 yukarıdaki arkadaşımın dediği gibi yorumların çoğunu okudum ama benimde biraz kafam karıştı...

Ben gazete ve dergi tasarımcılığı yapıyorum, yaklaşık 2 yıldır... Şuanda 19 yaşındayım ve bu işin akademik eğitimini de almak istiyorum. İş başvurularında tabiki daha çok yararı olur düşüncesiyle..
4 yıllığa gideceğimi düşünmüyorum, çünkü düz lise mezunuyum. 2 yıllık grafik tasarım bölümlerinin tahmini öss puanları nelerdir bunu öğrenmek istiyorum. şimdiden teşekkürler
öncelikle arkadaşım düzlise mezunu olman sana dünyanın sonunu getirmiyor bende bir düz lise mezunuyum ve 4 yıllık bir fakültede okuyorum benim bölümüm garfik tasarım değil ve grafik tasarım bölümlerinin puanlarında bilmiyorum...ama sana söylemek istediğim gelmiş olduğun ve geçirmiş olduğun konumları küçümseme yani düz lisede okumanı ve mezun olmanı diyorum... bir düz liseli olarak birazcık kızdım sana..bende bir düz lise mezunuyum bende fen liseleri gibi yada anadolu liseleri gibi okulumda sıkı eğitimlerdenden geçip sınav kazanmadım yani ben kendim alnımın terini döke döke, karın ağrılarının çeke çeke ,olmadı filmi başa sar diye diye kazandım yani yılmadım...sonucunda sınav değişikliğinin olduğu 2006 senesinde 332 puanla bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği bölümünü kazandım...ben kendimi övmek için değil yanlış anlama kendinin küçümsememen gerektiğini anlatmak için bunları yazıyorum başkalarındanda örnek verebilirdim ama insan en iyi kendisini tanıyor o yüzden kendi yaşadıklarımdan örnek verdim...yapabilirsin başarabilirsin sadece biraz dişini sık önemli olan bu...sonra övüneceğin büyük birşey olacak hayatın boyunca ben düz lise gibi bir eğitimden geçtim ve önümdeki büyük bir engeli aştım bu kudret bende var neden önüme çıkan engelere boyun eğeyyim başarırım diyebilmeyi öğreniyor insan...ben bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği okuyorum ama bende garfiker olmak istiyorum;)(not: fen ve anadolu liseli arkadaşlar alınmasınlar lütfen onları üzecek bişey yazmak istemem yazdıklarımdan kendilerine pay çıkarmasınlar)

aleyna53

🏅Acemi Tasarımcı🏅
aydın üniv. 2 yıllık düz lise meslek farketmiyor puana göre yıllık ücretrileride çok uygun diğerleri gibi uçmuyor bi araştır derim

biyonik

🌱Yeni Üye🌱
Beykent Üniversitesi'nin 2 yıllığını tavsiye ederim, kadrosuda oldukça iyidir. Sektöre, adaptasyon sorunu olmayacak düzeyde arkadaşlar yetiştirmekte, gerisi zaten öğrencinin kendini verebilmesine kalmış...

biyonik

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar ben lise terkim vede inanın güüvenlik şirketindeçalışıyorum ve grafik programlarınameraklııyım sizlere tavsiyuem elinizdengeldiğince okuyun ,okuyun ,yılmayın ben maddiyatımın kötü olmasıveevli olmam yüzünden okuyamadım ama hala umudumu yitrmiş degilim okuyacagım ve kızımın gururu milletimin hayırlı evladı olacağımdiyorum ,ama avutuyormuşum gibi geliyor kendimi OKUYUUUUUUUUUN .....SONRADAN KEŞKELER,,,,,,,,İNSANI İNTAHARABİLEGETİRİYOR

okumanın yaşı yok, ilk adım inanmakla başlar... aynı samimiyetle yola devam ederseniz kızınız gelecekte sizinle gurur duyacaktır. Allah yardımcınız olsun...

LaGaLuGa

🌱Yeni Üye🌱
merhaba öncelıkle sunu sölım ben 2 yıllık okuyorum grafık tasarım bölumu,bence olay 2 yıl 4 yıl ısı deıl kendını gelıstırmene baglı.bölumu hıc okumayan bı grafıker bıle cok basarılı olabılır eger kendını gelıstırırseeen ,cevremde cok örnekler var cokta gusel alanlarda calısıorlar...suanda ben bırıncı sınıftayım bı hocamız sayesınde cok ııyı yetıstırılıoruz , suanda bıle pıyasaya ış yapabılıoruz kı cokta gusel seyler cıkıo ortaya.yanı kısacası 4 yılmıs 2 yılmıs hıc kafanı yorma bence sen bı yerden basla gerısı gelıo hem zaten 2 yıllıktan 4 yıllık bı okula gecıste yapabılırsın elınde böle bı fırsatında olucak.sende bu ıstek varken başarırsınn:)

bluecrab

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
erciyes üniersitesinde de var 2 yıllık ben meslek lisesi mezunu olarak girdim erciyes üniversitesine ama sınıfımızda düz lise mzunu arkadaşlarımızda vardı öss puanına göre alıolar.

freedeath07

🌱Yeni Üye🌱
bence okumaktan çook bi grafikerin yaptığı tasarımları incele veya tanıdığın grafiker varsa yaptığı çalışmaları izle daha kesin çözüm alır ve yapacağın iş hakkında bilgin olur İllakide Okumak İstiorsan Akdeniz Üniversitesi Serik Meslek Yüksek Okulunda 2 yıllık bir bölüm var ama yapılan tasarımlardan bazılarını inceleme şansım oldu gerçekten iki yılını boşa verdiğini gösterioor...

any12

🏅Acemi Tasarımcı🏅
anladığım kadarıyla 4 yıllıklar yetenek sınavıyla 2 yıllıklar ise öss puanına göre alıyorlar şimdi 4 yıllık ile 2 yıllık arasındaki eğitimin illaki farkı vardır ama işin özü kişinin kendisinde yani yeteneğinde kimse diyemezki 4 yıl okuyanlar 2 yıl okuyanlardan daha yetenekli benim tanıdığım hiç okulunu okumamış grafikerler var çokta iyiler bu iş kendini sürekli geliştirmeye bakıyor tabiki 2 yada 4 yıllık olsun bi üni. okursan yanına mezesi olur (x

nilly

🌱Yeni Üye🌱
nevşehir meslek yüksenokulu öss puanı ile alıyor

güneş gün

🌟Usta Tasarımcı🌟
kusura bakmayınn ya yenı uye sayılırım cözemedım bazı seylerı baska bı yere yorum yapmıstım ama nıe bu sayfaya atıo anlamıorum:S

kendi panelinizde yazdığım cevaplar kısmını tıklayın yazdığınız cevapların listesi çıkacaktır ordan nereye cevap yazdığınızı bulabilirsiniz ve tıkladığınızdada sizin cevap yazdığınız sayfaya ulaşacaksınız:wink:

gök-khan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Meslek liseleri ve 2 yıllık yüksekokullarda verilen eğitim Güzel sanatlar fakülteleri'ndeki gibi sanat ağırlıklı bir eğitim değil bildiğim kadarıyla.

special_graphic

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar...
Ben grafik Tasarım kursu bitirdim.İş insanın kendinde bitiyo.Daha yaşım 18 bn Grafik stajına Almanyaya gönderiliyordum buyıl.Ama okul bitmediğinden gdemedim.İş bizde biter...Yok 2 yıl yok 4 yıl bireysel girişim,bireysel ilişkiler;)

-Special_Graphicer-

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
İşler sizde bitiyor? madem iyisiniz, okula gitmekten niye korkuyorsunuz? Başkalarını çalışmalarını inceleyerek grafiker olamazsınız :(

gök-khan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Grafiker olmak bencede mektep okumaya değil kabiliyete ve deneyime bakıyor. Hiç akademik eğitim almamış çok başarılı ve yetenekli Grafikerler var, aynı zamanda Güzel sanatlar okuyup'ta vasatı aşamayan Grafikerler'de var. Biraz insanın özünde olması gerekir bazı şeylerin. Okul tek başına sağlam bir referans değil.

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
Bu sayfanın başligi okullu alaylı tartışması değil. Okul bilgisi sorulmuş... Grafiker adaylarına en doğru yolun okula gitmek oldugunu anlatmak gerek. Olmuşlar için denecek bir kelime yoktur. Her zaman herşeyin iyisi ve kötüsü vardır... Yeni gelen genç dostlarıma okula gitme demekte iyi birşey yapilmiyor. Kişilerin (bence ile başlayan cümleler) kendi doğruları genel doğruymiş gibi gözüküp yanlış bilgilendirme oluyor. Daha fazla DİKKAT....
dip not, grafik tasarım kursu diye birşey yoktur.... grafik eğitimi ilgili yüksek okullarda yada fakültelerde veriliyor...
2yıl 14yıl herneyse TEMEL SANAT EĞİTMİ almak şart..

bu konu basliginda ilk sayfadaya yazdığım yazım, yeniden okunmasını istedim...
4 yada 2 yıl, eğitim eğitimdir. 30-35 yaşınıza gelip tecrübe kazandınızda ah keşke birde diplomam olsaydı diyeceksiniz.
Okulu bitirdikten sonra hemen iş bulamazsınız. Çünkü pratik ve teori arasında fark vardır. İş veren, teori bilgisi olan, pratigi başarılı elemanı en ucuza işe almaya çalışır. Bu yüzden öğrenciyken iş hayatına başlamakta fayda var. Böylece, hem okullu hem alaylı olacaksınız... Her ikisi bir bütün okul... iş yerlerinin okul olma özelgini, öğrenciyken değerlendirin.

Son düzenleme:

s.aşık

🏆Pro Tasarımcı🏆
bn 2 yıllık trakya üniyi bitirdim we çook memnunum okulumdan çook şey örendm ama bu okula göre deişir taby bnm hocalarm harikaydı şuan kırklareli üniw olarak geçio kesinlikle 2 yıllık okucaksan burayı tawsiye ederim

başarılar...

serkoy

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
okul okumadan ben çok bilirim bilmem ne diyerek tasarımcı olunmaz...Mutlaka insanın kendisinde biter ama karşılaştırma şansın,örnek görme şansın,kendinin ne kdr iyi olduğunu ölçme şansın okulda başlar...2 yıllık okulllarda bunun temelini alabilirsin kendini çok iyi yerlere getirebilirsin ve 4 yıllık okul okursan üstüne tasarım hakkında geniş bir bilgiye sahip olursun.Hıı okul okuyanlarıda biliyorum bu sitedeki acemi arkadaşlarımız gibi iş çıkartanlarda var...Ama kendinde bir şeyler varsa onu mutlaka okulla pekiştir...

atalay43

🏅Acemi Tasarımcı🏅
meslek lıselerınde grafık tasarım bolum olduğunu bılseydım sımdıkı okuluma gıtmezdım