Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Corel x6 aydınger tam siyah çıkmıyor

design_tolga

🌟Usta Tasarımcı🌟
COREL X6 AYDINGER TAM SİYAH ÇIKMIYOR BUNUN ÇÖZÜMÜ VARMIDIR A DOSTLAR:sweating::sweating::sweating:

Benzer konular

design_tolga

🌟Usta Tasarımcı🌟
Forum kapandı mı yoksa bilenmi yok önceden anında cevap gelirdi simdilerde ise 1 hafta da yada hiç gelmiyor açtıgım konulara bakın hıc cevaplanmamıslar var

grafist

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.dilemek.net
Bir çok sebebi olabilir. Yazıcıdan kaynaklanan problem olmadığından eminseniz Corel'den renkleri RGB siyahına çevirerek göndermeyi deneyin ve yazıcı ayarlarından "kalın ya da kaba kağıt" gibi bir seçenek belirleyin.

firkete

🏆Pro Tasarımcı🏆
TOOLS/COLOR MANAGEMENT/default
altında çıkan kutuda solda preserve pure black i işaretle

design_tolga

🌟Usta Tasarımcı🌟
Hepsini denedim olmadı aynı işi corel 12 den verince sorunsuz sim siyah veriyo ama x6 da yok

Rhapsody34

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bende aynı sıkıntıyı yaşadım siyah da digital baskıda kahverengimsi bi renk veriyor.

Çözüm..

Renk Değerleri Sırasıyla C.50 - M.50 - Y.50 - K.100 Yap En güzel siyah rengi alırsın..

design_tolga

🌟Usta Tasarımcı🌟
hiç bi şekilde işe yaramıyor uyuz x6 64 bit e corel 12 yukleyemezmıyız acep bende olanı yuklemıyo

Rhapsody34

🏅Acemi Tasarımcı🏅
dostum cmyk değerlerini yaz oluyor bendede aynı sıkıntı var

design_tolga

🌟Usta Tasarımcı🌟
yazıyorum yazıcı otomatik rgb yapıyo farketmıyokı

Erkan ERGEN

🏆Pro Tasarımcı🏆
pdf olarak exportla oyle dene. exportlarken renk değerlerini native yerine cmyk yapmayı unutma.

design_tolga

🌟Usta Tasarımcı🌟
dostum yapmadıgım hiç birşey yok sanırım pc yazıcı arasında bı sorun var anlamadım

@rm

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.toksanbasinyayin.com
Okumadan olmuyor diye yazmayalım.

altında çıkan kutuda solda preserve pure black i işaretle bu kesin işe yarıyor. İŞ RGB de olsa, CMYK da olsa tramsız siyahı tramsız çıkartıyor. Bunu deneyip hala tramlı alıyorsanız yanlışlıkla %90 tram vermiş olabilirsiniz.

kasisar

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Öncelikle merhaba. Bu grafikerlerin mutlak bir sorunudur. Sorunun çözümünü daha doğrusu mantığını şöyle açıklayayım. Corel gibi grafik firmaları teknolojinin gelişimiyle programlarında revizeye gittiler. Örneğin Corel firması Corel 12 den sonra baskı ayarlarını lazer püskürtmeli yazıcı mantığına göre dizayn etmiştir. Corel 12 ye kadar olan sürümler ise mürekkep püskürtmeli yazıcı mantığına göre oluşturulmuştur. Sorun burdan kaynaklı. O yüzden bir aydınger işi/işlerinde (Kalıp çıkarma, Kaşe yapımı, serigrafi vs.) yazının ya da çizginin kısacası işin koyu çıkması için Corel 12 kullanılması daha iyi sonuçlar verir. Farkı göreceksiniz aynı işi corel 12 ile ve corel x6 ile yazdırdığınızda sonuç farklı olacaktır. Ha benim corel 12 m yok diyebilirsiniz. Çözüm olarak yazıcı ayarlarından işinizi koyultarak çıktı almayı deneyiniz.

sparkfire

🏅Acemi Tasarımcı🏅
altında çıkan kutuda solda preserve pure black i işaretle bu kesin işe yarıyor. İŞ RGB de olsa, CMYK da olsa tramsız siyahı tramsız çıkartıyor. Bunu deneyip hala tramlı alıyorsanız yanlışlıkla %90 tram vermiş olabilirsiniz.

-----------------------------------------
bu arkadaşın dediği işe yarıyor
o kutucuğu işaretleyince siyahı tam siyah çıkarıyor
çok teşekkürler
Allah razı olsun.....