Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Retina ekran

purplelizard

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar mac'imi yenilemeyi düşünüyorum ama kafama takılan bir soru var. Bulamadım sağlıklı bir cevap. Malum maclerin ekrangoruntu kalitesi çıktı rengine cok yakın renkler veriyor. Retina ekranlı bir mac alsam çıktı renginde bir sorunla karşılaşır mıyım? Renkler retinada daha canlı görünecekse çıktı renginde ekrandaki renkleri alamam gibi geliyor. Retina kullanan arkadaşların yardımlarını bekliyorum. Teşekkürler.

LuNaTiC

🏆Pro Tasarımcı🏆
Ben iki gundur 5k retina ekranli imac kullaniyorum. Renkler oyle parlak degil hatta gercege daha yakin. Retina olmasi parlak olmasi anlamina gelmiyor yani.

dgnszgn

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar mac'imi yenilemeyi düşünüyorum ama kafama takılan bir soru var. Bulamadım sağlıklı bir cevap. Malum maclerin ekrangoruntu kalitesi çıktı rengine cok yakın renkler veriyor. Retina ekranlı bir mac alsam çıktı renginde bir sorunla karşılaşır mıyım? Renkler retinada daha canlı görünecekse çıktı renginde ekrandaki renkleri alamam gibi geliyor. Retina kullanan arkadaşların yardımlarını bekliyorum. Teşekkürler.

Retina ekran sadece ekrandaki pixel yoğunluğunu düşürür bu sizin görüntüdeki renkleri parlak veya mat görüntünüzü değiştirmez.
Yani eski tip bir G4 te ne goruyorsanız retina ekrandada görüntü o olacaktır.