Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Yardımcı olur musunuz ?

yasinelbasti

🌱Yeni Üye🌱
merhaba lisede bilişim bölümünü bitirdim web tasarım ve grafik dersleri gördüm 2 yıllık üniversiteye gitmek istiyorum grafik tasarım bölümü seçme imkanım varmı?

Benzer konular

burak07

🌱Yeni Üye🌱
Evet geçebiliyorsun fakat bazı üniversiteler, iletişim ve grafik tasarım bölümüne puan dışında yetenek sınavı ile alıyorlar. Grafik tasarımda %80 %90 böyle. Eğer çizimin iyi değilse özeli düşünmen gerekir. 2 yıl şehir dışı okuyana kadar özelde okursun aşağı yukarı maliyeti sana ve ailene aynı olur.
Ayrıca lisede bölümün grafik tasarım ise ve puanın biraz güzel ise özel tercih ettiğin %50+ sağlam burs alabilirsin bunun için senden yetenek sınavına girmeni istemezler.

Ve dostum yukarıdakiler kurtarma planın olsun en sağlam bilgiyi okulundan alırsın. Rehber hocanın yakasına yapış bana okul bulun de. Ayrıca tavsiyem 2 yıllık okumayı kafandan çıkarman. Eğer durumun var ise özel ders ile çizimini geliştir, yok ise devletin kursları var otur evinde bir sene çizim yap kendini geliştir. Bu işi illa yapmak istiyorsan piyasadakilerden farkın olmalı sana kimse diploma sormuyor merak etme. Açık üniversite okuyarak da bu işi yapabilirsin. Bol şans.
Umarım faydalı olur sevgiler saygılar.